Rozhodně nepatřím mezi ty, kteří při zaslechnutí slov "Electronic Arts" skřípou zuby, ale počin jejich nové "Freestyle" divize mi opravdu hnul žlučí, nicméně recenzentova práce nespočívá jen v hraní klenotů, nýbrž i "průšvihů". Pokud nepatříte mezi konzolové hráče, tak je pochopitelné, že jste o hře nazvané Facebreaker asi nikdy neslyšeli a já Vám gratuluji - patříte mezi šťastné lidi. Ve své podstatě je to mlátička vystavěná na pravidlech boxu, tzn. že ve hře jsou přítomny zhruba 4 pohyby - úder na spodní partie, poté na ty vrchní a ještě speciální silný útok, který se dá provést pouze v případě, že jste oponenta lehce vykolejili několika po sobě jdoucími údery. Posledním je, pro každou postavu unikátní, dovednost - jeden umí někoho odhodit, druhý se umí zneviditelnit a tak dále.

EA Freestyle se podařilo vytvořit box bez boxu s komiksovou grafikou vykradenou z Team Fortress 2, jehož pravidla jsou primitivně jednoduchá, hra jako taková je právě díky použití oněch dovedností nevyvážená a míra frustrace neúnosná. Boj proti některým postavám je noční můrou, když Vás třikrát po zhruba 10 minutové vyvážené bitce speciální dovedností omráčí, zasadí několik ran a je hotovo. I funkce nazvaná GameFace, kterou redaktoři zahraničních serverů opěvují, je silně frustrující. Jedná se o import Vaší tváře do hry, kde poté můžete bojovat s Vaším obličejem.


