Facebreaker - děs a běs

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Facebreaker - děs a běs

XBox 360 14.09.08

Rozhodně nepatřím mezi ty, kteří při zaslechnutí slov "Electronic Arts" skřípou zuby, ale počin jejich nové "Freestyle" divize mi opravdu hnul žlučí, nicméně recenzentova práce nespočívá jen v hraní klenotů, nýbrž i "průšvihů". Pokud nepatříte mezi konzolové hráče, tak je pochopitelné, že jste o hře nazvané Facebreaker asi nikdy neslyšeli a já Vám gratuluji - patříte mezi šťastné lidi. Ve své podstatě je to mlátička vystavěná na pravidlech boxu, tzn. že ve hře jsou přítomny zhruba 4 pohyby - úder na spodní partie, poté na ty vrchní a ještě speciální silný útok, který se dá provést pouze v případě, že jste oponenta lehce vykolejili několika po sobě jdoucími údery. Posledním je, pro každou postavu unikátní, dovednost - jeden umí někoho odhodit, druhý se umí zneviditelnit a tak dále.

Facebreaker

EA Freestyle se podařilo vytvořit box bez boxu s komiksovou grafikou vykradenou z Team Fortress 2, jehož pravidla jsou primitivně jednoduchá, hra jako taková je právě díky použití oněch dovedností nevyvážená a míra frustrace neúnosná. Boj proti některým postavám je noční můrou, když Vás třikrát po zhruba 10 minutové vyvážené bitce speciální dovedností omráčí, zasadí několik ran a je hotovo. I funkce nazvaná GameFace, kterou redaktoři zahraničních serverů opěvují, je silně frustrující. Jedná se o import Vaší tváře do hry, kde poté můžete bojovat s Vaším obličejem.

Import probíhá dvěma způsoby - buďto z počítače nahrajete na EA server fotky, ze kterých poté vytvoříte Váš obličej, anebo použijete Xbox Live Vision kamerku. Já jsem se rozhodl pro druhou možnost, jelikož je podstatně rychlejší. Obličej jsem vyfotil zepředu a ze strany, nastavil sem hrou požadované body (levé oko, brada) na obou fotkách a spustil generování tváře. Jaké bylo mé překvapení, když hra po 10 minutách stále vesele generovala. Dle toho, co si pamatuji, vytváření obličeje skončilo zhruba po 20 minutách, nicméně tou dobou už jsem viděl rudě a nechápal, který diletant tuto "featurku" programoval. Nevím, co se tak dlouho propočítávalo a nemyslím si, že toto bylo způsobeno tím, že mám "review" verzi (u kterých bývají delší časy načítání).

Prostě a jednoduše - Facebreaker je zoufale nevyvážená hra, kterou z totálního průšvihu tahá jen multiplayer (a možná se někomu zalíbí i komiksový styl grafiky), jelikož hrát proti AI je očistec. S boxem nemá nic společného, a pokud si přeci chcete zahrát nějaký titul zaměřující se na tento sport, tak rozhodně doporučuji poohlédnout se po další hře od EA pojmenované Fight Night Round 3.

Nejedná se o recenzi, pouze o autorovy dojmy a pocity.

Za zapůjčení hry Facebreaker děkuji serveru Xboxweb.cz.


Komentáře

 1. 1 Ondra 14.09.08, 05:09:13
  FB

  [3] Máš recht, je to ještě jednou. Díky za opravu. :)

 2. 2 Radek Hulán 14.09.08, 06:09:07
  FB

  [4] v redakčním systému existuje funkce zvaná "kontrola pravopisu" ;) Je to třetí ikonka zprava ve spodní liště.. Překlep se stane každému, a proto je dobré tu ikonku stisknout...

 3. 3 jan nemecek 14.09.08, 11:09:59
  FB

  takychto typov hier je dost vela a vzdy ma na nich fascinuje ako si tam dokaze protivnik pri hre vs PC nadrziavat a vas potom moze aj rozdrapit od jedu :D

 4. 4 Daniel Tlach 15.09.08, 01:09:09
  FB

  Náhodou, není nad to se občas odreagovat u takové hovadinky. Pořád je to lepší varianta, než si vztek vybít někde na ulici.

 5. 5 Morpheus 15.09.08, 03:09:10
  FB

  [7] Jenze i ta hovadinka muze byt kvalitne udelana, coz podle toho co ctu, zrejme nebude pripad tohoto dilka :-D

 6. 6 Daniel Bystřický 17.09.08, 10:09:23
  FB

  Ještě by nebylo špatné, kdyby ses naučil zmenšoval obrázky, které vkládáš do článků v rozlišení 1280*720.
  Ale tak to už je jen detail ;)

Nový komentář