Používám pár dní HP Mini 5103 netbook, model WT211ES. Samotný HP Mini 5103 se vyrábí v mnoha variantách, model WT211ES je z nich ta hardwarově nejlepší - obsahuje 10" LED-podsvícený 1366x768px matný displej (takže se neleskne a nefunguje jako zrczadlo, což jinak platí pro 95% produkce), 2GB DDR3 RAM, velice slušný Atom N550 dualcore procesor na 1.5GHz, který umí zpracovat až 4 instrukce zaráz (HyperThreading), má Bluetooth, Wifi-B/G/N, rychlý 320GB 7200rpm disk, Ethernet port, 2Mpx webkameru, VGA výstup na externí monitor či projektor, SD/MMC čtečku karet, 6článkovou baterii, audio vstupy a výstupy, magneziové šasi, hliníkový kryt a velice dobrou klávesnici.
Za tuto konfiguraci zaplatíte částku 8.300 Kč s DPH, což je dost srandovní cena, vzhledem k tomu, že se jedná o netbook, na kterém můžete pár hodin i pracovat, prezentovat, nebo jen tak brouzdat po internetu, a který je přitom lehký zhruba jako ryze konzumní Apple iPad 64GB v ceně 24.000 Kč se zrcadlově lesklým 10" displejem.
Uvedený model HP se dodává s nepoužitelným SUSE Linuxem, ale není problém na něj instalovat Windows 7. Doporučil bych 32bitovou variantu, pro 2GB paměti není x64 potřeba, jen zabere více RAM. HP má na svém webu veškerý potřebný software a ovladače ke stažení.
HP Mini 5103

Apple iPad tablet? Ne, mnohem lepší Acer 1420P s Windows 7 za 9.800 Kč + DPH
Microsoft SideWinder X8
