Warézáci maji problém
Češi tradičně rádi kradou, ovšem pouze tehdy, pokud je minimální šance, že je někdo bude stíhat. Dělalo se to už za první republiky, maximální rozkvět poté panoval za komunismu, a nakonec i za místního socialistického kapitalismu jsme se tohoto nepěkného zvyku nezbavili. Již dříve jsem napsal článek o tom, že Warez je nemoc psychopatů, a dnes bych se k tomu rád vrátil.
Ve Velké Británii začíná první vlna lovu na nelegální domácí (firmy v drtivé většině případů software kupují) sdíleče a stahovače software. Těmto lidem hrozí minimálně 2 roky vězení natvrdo. Problém je v tom, že kdejaký uhrovitý teenager si dovolí ukrást software v hodnotě několik set tisíc Kč, protože hrozba postihu byla pro něj zatím minimální, ale ukrást v obchodě auto by se bál, tam je to riziko podstatně větší. Je to přitom ale to samé, krádež jako krádež, výrobce auta či výrobce software při krádeži, tedy jeho užívání bez zaplacení, přichází o příjem a zisk.
Znamená to například, že díky zlodějům software zkrachuje vývojářská společnost, propustí desítky či stovky lidí, a má to vliv na celý průmysl. Nebýt zlodějů, software by mohl být ještě dokonalejší a vlastně i levnější než je dnes.
Zloději software jsou zkázou a zhoubou pro celý průmysl.
Pokud ovšem zlodějům software ve Velké Británii hrozí 2 roky vězení natvrdo, je to zcela jiná situace. Zde se uhrovitý teenager začne bát. Dva roky natvrdo s natrženou „prdelí“ a stotisícovou pokutou, to už jde sranda stranou. Poté si náš teenager místo ukradeného Adobe Photoshopu CS2 stáhne třeba Gimp, místo Microsoft Office začne používat OpenOffice, a konečně si zlegalizuje Windows. Rovněž místo desítek her, které dosud nakradl, si jich zahraje a koupí jen pár ročně. Odměnou mu bude nádherný pocit, že není zlodějem, a rovněž panenská „zadní část těla“.
Jsem si zcela jistý, že podobná aktivita bude velice brzy i u nás, respektive v celé EU, a 90% teenagerů, co dnes kradou software, bude mít velký problém.
Veškeré sítě jako je DC++, Kazaa a další slouží jen k nelegálním účelům, jiné využití nemají, bylo by tudíž nasnadě tyto sítě zakázat, stejně jako to velice moudře udělali v Austrálii. Je dobře, že politikové se shodují na tom, že proti zlodějům je potřeba postupovat rázněji, budeme na tom totiž profitovat my všichni.
Méně zlodějů znamená, že dostaneme mnohem lepší a přitom levnější software.
Top software: Nuance OmniPage 15
Nuance (dříve ScanSoft) OmniPage 15 je jeden z nejpopulárnějších programů pro převod grafiky (bitmapa) do editovatelného textu, tedy funkce OCR. Nuance také vyrábí již dříve recenzovaný PDF Converter Professional 3.0.
Prakticky ke každému lepšímu scanneru se dodává i CD s nějakým programem na OCR, ať už je to OmniPage SE či ABBYY FineReader SE, nicméně, s plnými verzemi programů se tyto ořezané verze nemohou měřit.
Pokud často převádíte běžné tištěné publikace, časopisy či noviny do webových prezentací, je investice ve výši $149 do špičkového OCR software jako je OmniPage 15 v podstatě nezbytností. Plná verze OmniPage 15 se umí učit (training), podporuje veškeré světové jazyky, má zlepšenou schopnost rozpoznávání písma, umí ukládat rozpoznaný text do desítek různých formátů, a skvěle automaticky rozezná sekce grafiky, písma, včetně sloupců a tabulek.
ATI X1800 / X1900 vykazuje špatnou kvalitu obrazu
Milan Šurkala na SvětHardware.cz upozorňuje na porovnání kvality obrazu NVIDIA 7800GTX-512 a nové rozporuplné ATI X1900XT, a výsledek byl:
Radeony X1900 bohužel s nynějšími ovladači nevykazují vůbec přijatelnou kvalitu obrazu. V 3DMarku 06 v testu Firefly Forest jde na kartách Radeon X1900 krásně vidět chvění a zrnění (výsledný efekt lze vidět i na statických obrázcích). Nejlépe je to viditelné na zemi, kterou obě světlušky svým světlem ozařují.
Více na SvětHardware.cz (originál TechReport.com). Dle komentářů se problém navíc netýká jen prezentovaného 3DMark06 s SM3.0, ale i třeba v Half Life 2 na ATI chybí část scény, keře, stíny a další…
Vypadá to, že ATI nemá problém podvádět, aby v některých testech dostihla o generaci starší kartu NVIDIE. Až na začátku března přijde NVIDIA s modelem 7900GTX, ATI zbudou jen oči pro pláč, protože už dnešní „stará“ NVIDIA 7800GTX-512 je stejná či rychlejší než nové ATI, nehovoře o mnohem lepší koncepci NVIDIA SLI versus Crossfire.
Ona už ATI X1800 měla špatnou kvalitu obrazu, nejen mimořádně mizerný výkon, můžete se podívat na Half Life 2 na 7800GTX-512 a na X1800XT-512, ATI tam nevykresluje kus větví stromu a dráty, na cestě vzadu rovněž zcela chybí některé keře!
A vypadá to tak, že ATI X1900 tuto již tak špatnou kvalitu obrazu ještě zhoršuje…
hulan.cz/blog » myego.cz
Změnil jsem adresu pro WELL.DONE webzine, slovo „blog“ v této URL adrese pro webzine bylo již velice dlouho nepatřičné. Poprosil bych všechny, kteří odkazují na http://hulan.cz/blog/
aby tuto adresu změnili na https://myego.cz/.
Nové adresy XML exportů:
Stejné změny se týkají i RSS a Atom feedů, opět bych Vás poprosil o jejich změnu, v rámci šetření pásma serveru mého webhostingu, přece jenom přesměrovávat přes „301 Moved Permanently“ každý request není to pravé.
Feed | Nové URL |
---|---|
RSS 1.0 článků | https://myego.cz/feed/rss1.xml |
RSS 2.0 článků | https://myego.cz/feed/rss2.xml |
RSS 2.0 komentářů | https://myego.cz/feed/comment.xml |
Atom 1.0 článků | https://myego.cz/feed/atom.xml |
Děkuji všem za změnu!
Na hulan.cz zůstává tedy jen firemní prezentace F-ART AGENCY, s.r.o., WELL.DONE je přestěhován na myego.cz. Pokud narazíte na jakoukoliv nefunkčnost, dejte mi prosím v komentářích vědět.
Top software: PDF Converter Professional 3.0
Ve středu ráno jsem si objednal od společnosti Nuance (dříve ScanSoft) dva produkty z Belgie, konkrétně PDF Converter Professional 3 a Omnipage 15 (o tomto vynikajícím OCR software někdy jindy), a ve čtvrtek ráno mi DHL doručilo jejich krabicové verze. Půvabné. Ještě půvabnější je ale ten fakt, že PDF Converter Professional 3 za $99 toho umí více než Adobe Acrobat 7 Professional za $449. Lituji lidi, co vyhodili peníze za Adobe.
PDF Converter Professional 3 - funkce
PDF Converter Professional 3 implementuje veškeré myslitelné funkce pro práci s PDF, včetně editace, patří sem:
- export libovolného dokumentu do PDF,
- tiskový driver pro „tisk“ do PDF,
- integraci do Microsoft Office 2003,
- editaci PDF dokumentů v plném rozsahu Adobe Acrobat 7, tedy editace textu, kreslení, komentáře, poznámky, grafika, podpisy, atd.,
- elektronické podpisy PDF dokumentů,
- převod PDF dokumentů do Wordu či Excelu pro jejich následnou editaci,
- pohodlné prohlížení PDF dokumentů (obdoba Adobe Reader),
- podporu pro formuláře.
Musím se přiznat, že nemám moc rád Adobe produkty, a pokud si mohu koupit alternativu za pětinu ceny, která toho navíc umí více, neváhám. PDF Converter Professional 3 je přesně takovýto produkt.
Microsoft IE7 Beta 2 je vynikající browser
Myslím si, že krátká éra popularity Firefoxu skončila. Microsoft ve svém browseru IE7 Beta 2 (více třeba na dgx.cz) dokázal vytvořit prohlížeč nejen s dobrým jádrem, ale také s perfektním ovládáním a vzhledem. Zbavil se horního menu, které jen zabírá místo a mate nezkušené uživatele, vytvořil zcela nové a mimořádně intuitivní ovládání, a hlavně to celé naprogramoval tak, že to je rychlé (na rozdíl od neuvěřitelně pomalého Firefoxu).
Zatímco v profi oblasti je jedničkou Opera 9.0 TP1 (na WELL.DONE s ní brouzdá 25% čtenářů), tak s uvedením IE7 finální verze se dostane podobně vynikající produkt jako je Opera i k masám.
Microsoft přinesl v IE7 hodně inovací, integrovaná RSS/Atom čtečka je nejlepší ze všech, co znám, náhled (Konposé/Exposé) ve formě thumbnails stránek je fantasticky rychlý, je možné jak zvětšovat písmo, tak používat funkci Zoom na celý web, browser je výborně ovladatelný. IE7 Beta 2 není lepší než Opera, ale je to rozhodně mnohem lépe než bugový Firefox s desítkami ještě bugovějších pluginů.
Všem, co dělají webdesign, bych instalaci IE7 Beta 2 doporučil, minimálně pro zkontrolování, jak v něm fungují dnešní XHTML 1.1 validní stránky, zvláště pokud se v CSS nachází pár MSIE 6.0 „hacků“. Nejlépe je to samozřejmě instalovatelné pod VMware.
Je dobře, že Microsoft konečně něco provádí s IE, protože tato jediná triviální aplikace mu dělala v poslední době velice špatné renomé. Co na tom, že Microsoft dělá stovky různých programů, které jsou často absolutně nejlepší ve své třídě, triviální IE6 mu renomé u masových konzumentů kazil. A je vidět, že Microsoft se i této oblasti rozhodl konečně pořádně věnovat, a pokažené renomé u mas si napravit skvělou aplikací.
Když je konkurence neschopná, zkouší udávat…
Konkurence je zjevně naprosto zděšena mimořádně kvalitním SEO u redakčního systému F-ART:CMS, a tak zkouší anonymně udávat. Ondřej Procházka z Jyxo.cz mi poslal kopii jednoho udavačského emailu od neúspěšné konkurence F-ART AGENCY, s.r.o., který byl, mírně řečeno „přehnaný“.
Mám z toho radost, mimořádné úspěchy F-ART:CMS a obrovská návštěvnost WELL.DONE vzbuzuje zjevně hromadu malé české závisti a nenávisti. Jen skutečný úspěch může být takto nenáviděn, průměrnost je lidem lhostejná.
Jsem moc rád, že F-ART:CMS je nejúspěšnější český redakční systém s tisíci instalacemi po celém světě, zatímco jiné firmy se babrají na kusech instalacích s jejich často nestabilními CMS.
Milan Kryl mi poslal email, že stejné udání byl adresováno i na Centrum.cz, a toto je jeho odpověď: Dobry den, uvadite, ze Jyxo zaregistrovalo anonyma, tak se vam musim priznat, ze podobny mail dorazil i k nam. Pravdepodobne to bude jen jeden zavistivy jedinec. Preposilam zcestnou stiznost, ktere samozrejme nebylo vyhoveno.
Redakční systém F-ART:CMS zdarma - PHP/MySQL
Přes měsícem jsem se zaměřil na propagaci redakčního systému F-ART:CMS ve vyhledávačích SEO optimalizací současné prezentace (tedy bez zpětných odkazů z jiných webů), a dnes je pro zvolená klíčová slova následující pozice na Google.com:
klíčová slova | pořadí | výsledků celkem |
---|---|---|
redakční systém PHP MySQL | 1 (+ 2) | 96.100 |
redakční systém SEO | 2 (+ 3) | 44.900 |
redakční systém zdarma | 2 (+ 3) | 460.000 |
redakční systém | 14 | 3.410.000 |
CMS zdarma | 2 (+ 3) | 164.000 |
PHP MySQL blog | 2 (+ 3) | 174.000 |
cms fotogalerie fórum | 1 (+ 2) | 34.800 |
Je to jednoznačně výborný výsledek, první až druhé místo z několika set tisíc webů, což dokazuje kvalitu automatické SEO optimalizace vestavěné v redakčním systému F-ART:CMS.
I díky této SEO optimalizaci pro vyhledávače je návštěvnost webu WELL.DONE mimořádně vysoká, pohybuje se v TOP-5 v ČR a denně dosahuje přes 6.000 lidí.
O redakčním systému F-ART:CMS (PHP + MySQL)
F-ART:CMS je redakční systém, který je nasazen na tisících českých i světových webech, generuje automaticky stránky optimalizované pro vyhledávače SEO, podporuje tvorbu XHTML validního kódu, a je velice snadný na používání.
Nový článek na Vašem webu, či změnu cen, jste schopni publikovat během pár sekund. Vaši klienti budou mít tak vždy aktuální informace.
F-ART:CMS umožňuje publikace článků, vedení anket, obsahuje obchodní systém, WYSIWYG editor článků, fórum, galerii, image manager, a desítky dalších modulů.
Top software: pdfFactory Pro
pdfFactory Pro, který u nás distribuuje Mokrý Systems, je tiskový driver pro tvorbu PDF dokumentů z libovolné aplikace. Osobně jsem vyzkoušel řadu „PDF tiskáren“, od několika free alternativ, přes Macromedia FlashPaper, Jaws PDF Printer, převod do PDF v OpenOffice.org, až po dnes testovanou aplikaci pdfFactory Pro, a nutno říci, že u tohoto posledního řešení asi zůstanu.
Top software: VMware Workstation 5.5
VMware Workstation 5.5 je ten nejúžasnější produkt ze všech recenzovaných „Top software“ produktů, který mám zakoupen. VMware Workstation 5.5 je virtualizační software, což v běžné řeči znamená, že si spustíte Windows XP SP2 CZ, a pod těmito Windows Vám běží ještě třeba 32bitový SUSE Linux, 64bitová Fedora Core 4, další testovací instalace Windows XP a rovněž třeba Sun Solaris 10 (Intel Edition) a beta verze Windows Vista. Na jednom počítači tedy jak pracujete, tak na něm běží několik serverů, které ještě včera potřebovaly vlastní hardware a hučely pod stolem vedle.
VMware Workstation 5.5 - jak je výkonné?
Aby se předešlo nepochopení, VMware není jakási pomalá emulace, je to pouze virtualizace veškerého hardware a enkapsulace virtuálního systému (takže pád virtuálního stroje nikdy neohrozí funkčnost stroje mateřského), z čehož vyplývá, že to je všechno bleskově rychlé. Pokud jste někdy na Mac OS X zkoušeli používat VirtualPC pro spouštění Windows, tak to je něco zcela jiného, tam se jedná o překlad instrukcí Intel CPU do IBM PowerPC G5 instrukcí, a je to pomalá a špatná bída.