MyEgo.cz - Radek Hulán webzine

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Vyzkoušejte si CMS systémy

Technologie 14.01.2004

Na Open Source CMS si můžete nejen stáhnout, ale hlavně vyzkoušet řadu existujících online publikačních systémů (WordPress, Nucleus), fór (phpBB, OpenBB) a e-commerce řešení (například osCommerce) založená na PHP a MySQL. Veškeré systémy je možné volně administrovat a používat, psát tam články, komentáře, atd., aniž by jste to museli instalovat. Vše se po hodině samo smaže a můžete testovat znovu (kopíruje se tam vždy čistá databáze)...

Naleznete tam třeba administraci Nucleusu s jménem/heslem demo/demo, nebo WordPress, s heslem admin/demo.

Problém se spamem je vyřešen!!

Technologie 14.01.2004

Můj kamarád vyřešil problém se spamem. Velice triviálně, ale přitom velice účinně. Poslal jsem mu email, ale odpověděl mi jen automat, takto:

Pokud si opravdu přejete poslat mě email, uveďte do hlavičky slovo NEMAZAT. podepsán XYZ

Dost mě pobavilo do slovo opravdu. Můj email byl tedy vymazán a poslána na něj tato automatizovaná reakce. Hned jsem mu zavolal a pogratuloval ke geniálnímu řešení. Udělám to samé, ale navíc nastavím filtr tak, aby jakýkoliv email, který má ve svém těle slova jako sex, offer, teen, Viagra a další, prostě smazal bez reakce. Jak prosté a jak velmi účinné :)

Desktop Sidebar - mějte Longhorn už dnes

Technologie 13.01.2004

Používám už asi 2 měsíce aplikaci Desktop Sidebar, před nedávnem byla uvolněna její nová verze 1.03 build 57, a je překvapivě stabilní a funkční. Funguje to tak, že se vám v levé liště zobrazí čtečka RSS, Klips a HTML stránek, dále je dostupné hledání v Google, a hlavně napojení na Microsoft Outlook (ten plný, z MS Office, ne Outlook Express), takže máte před očima pořád veškeré své nadcházející meetingy (výborná věc!), příchozí a odchozí poštu, úkoly a kontakty. Velice užitečné. Taky si můžete nechat zobrazovat výkon Vašeho počítače, využití paměti, panel rychlého spouštení (ikony aplikací) a, v neposlední řadě, kurzy akciových trhů. Tento systém skutečně zvyšuje moji produktivitu práce a zlepšuje přenos informací.

CSS šílenost

Technologie 13.01.2004

Mám rád CSS. Nedokážu si představit, jak jinak bych měl vytvářet web. Ale někteří lidé dokážou dohnat vše do extrému, tento člověk vytvořil v CSS moc pěkný obrázek barevných pastelek o velikosti tak 50 x 50px, vypadá to fakt dobře, ale problém je v tom, že jako JPEG bitmapa by to mělo tak 1kb, nicméně v CSS to má těch kilobajtů stovky! Proč to proboha dělal? Na toto CSS nikdy nebylo určené. Je to jako s Flash(em). Když se použije uvážlivě a doplní se mu alternativní obsah, je to výborná věc... Třeba mě včera na 10 minut chytl a nepustil (ve Flash dělaný a velký pouhých 58kb) návykový nohejbal krabů.

Nádherný ::Nový rok 2004::

Blogujeme roku 2004

Přeji všem dobrý, lepší, nejlepší, bohatý, klidný, vzrušující, elegantní a optimistický Nový rok 2004. A zábavné blogování s notebookem na Vaší oblíbené pláži:

Jste skutečně svobodní?

Když jste si ve svých 30-ti letech mysleli, že už Vás moc věcí nemůže překvapit, máte dokonale zažité stereotypy a naučené všechny běžné normy společenského chování (takže se nemusíte příliš namáhat přemýšlet, alespoň v těch běžných situacích), tak přichází Vaše pětileté dítě a Vaše představy o vyjadřování a logice a chápání světa postaví na hlavu. Pokud se jen jednou spletete v logické úvaze, a to typicky z vlastní pohodlnosti, bude to ihned použito proti Vám. :-)