MyEgo.cz - Radek Hulán webzine

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Desktop Sidebar - mějte Longhorn už dnes

Technologie 13.01.2004

Používám už asi 2 měsíce aplikaci Desktop Sidebar, před nedávnem byla uvolněna její nová verze 1.03 build 57, a je překvapivě stabilní a funkční. Funguje to tak, že se vám v levé liště zobrazí čtečka RSS, Klips a HTML stránek, dále je dostupné hledání v Google, a hlavně napojení na Microsoft Outlook (ten plný, z MS Office, ne Outlook Express), takže máte před očima pořád veškeré své nadcházející meetingy (výborná věc!), příchozí a odchozí poštu, úkoly a kontakty. Velice užitečné. Taky si můžete nechat zobrazovat výkon Vašeho počítače, využití paměti, panel rychlého spouštení (ikony aplikací) a, v neposlední řadě, kurzy akciových trhů. Tento systém skutečně zvyšuje moji produktivitu práce a zlepšuje přenos informací.

CSS šílenost

Technologie 13.01.2004

Mám rád CSS. Nedokážu si představit, jak jinak bych měl vytvářet web. Ale někteří lidé dokážou dohnat vše do extrému, tento člověk vytvořil v CSS moc pěkný obrázek barevných pastelek o velikosti tak 50 x 50px, vypadá to fakt dobře, ale problém je v tom, že jako JPEG bitmapa by to mělo tak 1kb, nicméně v CSS to má těch kilobajtů stovky! Proč to proboha dělal? Na toto CSS nikdy nebylo určené. Je to jako s Flash(em). Když se použije uvážlivě a doplní se mu alternativní obsah, je to výborná věc... Třeba mě včera na 10 minut chytl a nepustil (ve Flash dělaný a velký pouhých 58kb) návykový nohejbal krabů.

Nádherný ::Nový rok 2004::

Blogujeme roku 2004

Přeji všem dobrý, lepší, nejlepší, bohatý, klidný, vzrušující, elegantní a optimistický Nový rok 2004. A zábavné blogování s notebookem na Vaší oblíbené pláži:

Jste skutečně svobodní?

Když jste si ve svých 30-ti letech mysleli, že už Vás moc věcí nemůže překvapit, máte dokonale zažité stereotypy a naučené všechny běžné normy společenského chování (takže se nemusíte příliš namáhat přemýšlet, alespoň v těch běžných situacích), tak přichází Vaše pětileté dítě a Vaše představy o vyjadřování a logice a chápání světa postaví na hlavu. Pokud se jen jednou spletete v logické úvaze, a to typicky z vlastní pohodlnosti, bude to ihned použito proti Vám. :-)