Therapia - ergonomická kancelářská židle podruhé, skvělé věci netřeba měnit

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Therapia - ergonomická kancelářská židle podruhé, skvělé věci netřeba měnit

Technologie 01.11.15

Je tomu sedm let co používám (a jsem maximálně spokojen) s Therapia Maxi 9922 židlí. Není problém na ní strávit 10-12 hodin práce a nemít přitom problém s páteří, zády či bolestí hlavy.

Samozřejmě, je potřeba přimíchat i trochu pohybu.

Vývoj ale běží dál, a tak když jsem hledal novou židli do kanceláře, k té co mám doma, poohlížel jsem se i jinde, prozkoumal další produkty, ale nakonec jsem zůstal u Proworku, tedy u českého výrobce židlí Therapia. Konkrétně jsem koupil model Therapia iSuperEnergy LS 8840.

Ale nerozhodnul jsem se pro tu židli na webu, opravdu jsem chtěl něco jiného, až po zastavení se do Ergo interiéru, kde mi Tomáš Valtr ukázal co je nově k dispozici, a já si to vyseděl naživo jsem pochopil, že skvělé věci netřeba měnit. :-)

Takže jak je na tom nová LS 8840 oproti starší Maxi 9922?

Židle Therapia iSuperEnergy LS 8840

Na první pohled je jasné, že se zlepšil design. Zatímco původní 9922 byla velice pohodlná, ale designový krasavec to nebyl, připomínala mi stará sedadla v Mercedesu v roce 1960, tak nová židle nabízí ladná vykrojení opěradla, hezčí tvary sedáku, a přepracovanou hlavovou opěrku.

V červeno-šedé kombinaci, co jsem si zvolil, je to dle mého názoru moc hezká židle.

Kromě zátěžových látek se dá nakonfigurovat i umělá kůže (koženka), ale doporučil bych tu látku, je trvanlivější, pouze na područky si objednat kůži. V případě jejich opotřebení se dají snadno vyměnit (k původní židli mi je Prowork po 7 letech poslal za 1 000 Kč, a židle je zase jako nová).

 

V zadní části židle zůstal věšák na sako, snadněji použitelná je aretace výšky opěradla. Samotné opěradlo disponuje i nafukovatelnou bederní částí.

Židle Therapia iSuperEnergy LS 8840

 Hlavová opěrka naopak aretaci postrádá (a to je asi jediná, velice drobná, výtka výrobci).

Židle Therapia iSuperEnergy LS 8840

Naprosto fantastický je nový dvojitý komfortní sedák. Je to ideálně měkká a extrémně pohodlná sedačka i pro dlouhé používání. Therapia mi pohodlností připomíná sedadla ve Volvu.

Židle Therapia iSuperEnergy LS 8840

Mechanika židle zůstala v podstatě stejná jako u židle předchozí, umožňuje výjezd pístu nahoru a dolů, mírné pružení, polohování pozice sedáku, aretaci a regulování pružení opěradla a umožňuje přifukování bederní opěrky. Je robustní, spolehlivá a dobře ovladatelná.

Židle Therapia iSuperEnergy LS 8840

Konfigurace židle

Konfigurovat si Therapia židli je docela zážitek, specifikujete si celkem 12 různých prvků židle, jak vám přesně vyhovují, a celkem se dostáváte ke stovkám variant. Výroba na míru a dodání trvá zhruba 3 týdny.

Židle Therapia iSuperEnergy LS 8840

Toto je, pro představu, moje konfigurace:

Židle Therapia iSuperEnergy LS 8840
Barva - VX13 (tmavě červená) 
Barva operák/bodny - VX20 (tmavě šedá) 
Čalounění - typ 8
Kříž a područky - 8842 kříž a područky chrom
Hlavová opěrka - OL
Mechanika - body
Píst - píst - C
Sedák - KU
Aretace opery - MP
Bederní podpora - AP bederní přífuk
Područky (4D) - omyvatelné područky
Kolečka (sada) - KT
Podnožka - bez podložky
Ramínko - ramínko v barve kříže

Pokud si nevíte rady, co vybrat, doporučuji se stavit na prodejnu a probrat to osobně.

Věrnost značce? Ne, kvalitě a ergonomii

Jsem jeden z lidí, kterým opravdu nic neříká věrnost značce. I když jsem s něčím spokojený, před každým další nákupem hledám, zda neexistují momentálně lepší varianty. Ale vždy jsem potěšen, když přistanu zpět u toho "starého dobrého", protože skvělé věci netřeba měnit.

To je i případ Therapia židle. Jsou pořád výborné.

Židle Therapia iSuperEnergy LS 8840

Tak po dalších 7-10 letech, kdy současná židle "morálně zastará", to budu řešit opět.