Připravujeme BLINNKER - chlapci z Žiliny předjedou Facebook a Twitter v autech a na motorkách

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Připravujeme BLINNKER - chlapci z Žiliny předjedou Facebook a Twitter v autech a na motorkách

BLINNKER je celosvětová sociální síť pro motoristy. Má velké ambice, podporuje od počátku všechny mobilní platformy. Stojí za ní team investorů ze Slovenska. Prodáte zde své auto, pochlubíte se jím, sledujete a sdílíte dopravní události a pobavíte se o své oblíbené automobilové značce.


Zase další sociální síť ?!

"Proboha, jenom ne další sociální síť!", to byla první reakce lidí z Microsoftu, když se s nimi sešli dva chlapci z Žiliny, jedno pěkné děvče, a já na startup meetingu k projektu BLINNKER. Po pár minutách ale zavládla jiná atmosféra, všichni se usmívali, protože jim to začalo dávat smysl. Získat BizSpark kredit US$ 120 000 na provozování systému na Microsoftí Azure platformě najednou znělo reálně.

Vezměte si Facebook. To vše, co Facebook dělá dobře a co lidé milují.

Ponechejte to.

Přimíchejte tam navíc informace o autech. Auty se může uživatel chlubit, nahrávat sem fotky svých vysněných Ferrari sporťáků či Audi limuzín, může zde vystavovat na odiv své vytuněné Škodovky a Fordy a Hyundaie, poptávat je, prodávat.

V BLINNKERu opravdu snadno prodáte svoje auto. Pár let s ním jezdíte, máte v BLINNKERu hromadu jeho fotek i podrobný popis, tak jen kliknete na "chci auto prodat" a my vám ukážeme 1 000 lidí, co vaši trojkovou Oktávku chtějí koupit a za jakou cenu.

BLINNKER je totiž i bazar naruby. Řeknete si, že byste si chtěl koupit Golf páté generace, co má najeto do 150t km a je ve Středočeském kraji nebo v Praze. BLINNKER vám jej nabídne hned, jak jej někdo začne prodávat.

Lidé si chtějí taky povídat o autech.

Testuji právě Audi Q7, tu novou co zhubla o 325 kg, co už nejezdí jako otylý a houpající se tančík, ale díky natáčecí zadní nápravě, tuhému podvozku a pevné karosérii sedí i v zatáčce jako sedan. Dvoutunové SUV s 200kW dieselem svými koly o průměru 21" a pneumatickým podvozkem pohodlně válcuje veškeré nerovnosti rozbité české silnice. A přitom nemám pocit, že se ten jezdící mechový kobereček převrátí.

Přihlásím se na BLINNKER a podělím o tu koncernovou nádheru s lidmi, které to zajímá. Je to auto, které mě moc baví, a které je fakt precizně navržené.

Není to možná moje vysněné auto, zde asi půjdu do agilnější Audi A7 Sportback, ale je přesto dobré otestovat, že i některá SUV se už naučila jezdit.

BLINNKER je pro podobné úvahy, chlubírny, touhy a testy navržený.

Traffic Line - chlubírna jako Instagram, užitečnost jako Waze

Shit happens. Auta havarují. Tvoří se dopravní zácpy. Vy nějakou havárii vyfotíte, a když už tak čekáte v koloně a nudíte se, nahrajete tu fotku na Instagram.

Proč to děláte? Chcete udělat zajímavou fotku. Upozornit na něco, co vidíte, v reálném čase. Být užitečný. Dát na vědomí, že se toho účastníte. Podpořit své ego dobrým skutkem, lajky dalších uživatelů jsou vaší pochvalou. To je ta Instagramová část.

A pak je tu Waze, který vás varuje před dopravními nehodami a radary.

BLINNKER je oboje. Spojený Instagram a Waze. A ten dříve zmíněný Facebook.

Jak fotku publikujete, ocitne se nejen ve vaší "instagramové" Timeline (příspěvky řazené časově), ale i v Traffic Line. Traffic Line jsou události co se dějí kolem vás, v reálném čase. Lidé jsou na nějakém místě, a přes web i mobilní aplikace vidí, co se děje kolem nich, v blízkém radiusu.

Ale mohou se podívat i kamkoliv jinam, zda je v Brně pořád nuda, jaký průvod zabral Times Square a jak dlouho parkují nešťastníci v kolonách na D1. A mohou to komentovat, lajkovat, sdílet dál.

A mohou i fňukat.

Fňukání je unikátní emoce, kterou BLINNKER zavedl. Není dost dobře možné lajkovat to, že kamarádovi umřela babička. Nebo že je někde "moc pěkná" dopravní nehoda či zácpa. Tak si fňuknete. Je to podobné jako lajk, ale vyjadřujete tím smutek.

Radek Hulán přestal blogovat. Fňuk. Lajk. Vyberte si svoji emoci.

BLINNKER má mobilní aplikace pro všechny platformy

Je jedno jaký používáte mobil, BLINNKER pro to má aplikaci. Telefon s Androidem? S iOS? S Windows Phone? BLINNKER všechny tyto platformy podporuje.

Veškeré funkce od běžné timeline, Traffic Line (událostí kolem vás), chlubírny, posílání a prohlížení fotek, autobazaru, messengeru, vše je dostupné i ve vašem mobilu.

 

Bonus navíc - vynadejte blbounovi za volantem, pomožte blondýně

Mockrát se mi stalo, že jsem jel kolem nějakého nepříliš ohledupného řidiče, a chtěl jsem s ním komunikovat. Tedy, chtěl jsem mu vynadat.

S BLINNKERem to jde. Z vašeho mobilu pošlete zprávu na SPZ daného auta, a pokud je registrována na BLINNKERu, zobrazí se ihned řidiči v jeho telefonu.

Pokud máte dobrou náladu a chcete lidem pomáhat, můžete řidiči modrého BMW dát vědět, že si ve svém trojkovém kupé nechal svítit světla. A blondýně, co udiveně vrtí hlavou proč její Polo vydává divné zvuky napíšete, že jí brzo upadne výfuk. A BLINNKER jí rovnou doporučí blízký VW servis.

Pochopitelně, vaši SPZ veřejně neukazujeme, nikdy, ale umíme na ni poslat zprávu.

Při určité penetraci populace BLINNKERem to začne být velice zajímavé :-)

Inzerenti se na BLINNKER těší

Dva chlapci a to pěkné děvče z Žiliny, co stojí za BLINNKERem, mají jasný i výdělečný model. Jednali už s pár automobilkami, a za několik dní s nimi budu prezentovat beta verzi BLINNKERu na IAA ve Frankfurtu.

A už nyní je jasně vidět nadšení, které projekt budí.

Importér Audi může inzercí na BLINNKERu nabídnout novou A4 majitelům tři roky starých koncernových vozů. Prodejce povinného ručení přesně ví, komu za měsíc končí smlouva, jaké má auto, a připraví nabídku přesně na míru.

Prodejce pneumatik vám nabídne zimní Dunlopy na 16" ráfcích, co přesně sednou vašemu autu, měsíc předtím než začne padat sníh. Vaše oblíbená restaurace vás upozorní na žebírka v akci, když pojedete kolem. A servis z Hradce vás nebude tupě obtěžovat svou reklamou na slevu na výměnu oleje, když jste z Brna.

Uvidíte cílené nabídky prodejců a služeb kolem vás, ty co vás budou skutečně zajímat. BLINNKER jako první nasazuje ve velkém georeklamu.

Technologie BLINNKERu

A trochu informací pro technologické nadšence - BLINNKER využívá pro svůj běh cloudové služby Microsoftu, Azure. Virtuální stroje, SQL Server, CDN (blob) úložiště obrázků a dat, vše jede přes Azure. Můžeme tedy téměř neomezeně škálovat a růst.

Dostupný je od počátku ve 4 jazycích (angličtina, němčina, čeština, slovenština), doplňovány budou samozřejmě jazyky další.

Mobilní aplikace používají jako základ Apache Cordova.

Přidejte se jako první k testování a získejte benefity!

Beta verzi BLINNKERu ukážeme vybraným testerům ke konci září, zhruba za 3 týdny. Na konec října pak plánujeme veřejné spuštění projektu.

BLINNKER nabízí první tisícovce testerů zajímavé benefity. Pokud chcete být mezi prvními uživateli této sítě, pomoci nám otestovat webovou i mobilní verzi aplikace, a navíc z toho mít zajímavé bonusy, tak vás chceme! :-)

Registrovat se můžete právě teď na BLINNKER.com, či kliknutím na logo níže:

Pro registraci potřebujeme vaše jméno, platnou emailovou adresu a zvolíte si heslo. Registrovat se můžete i pomocí Facebooku, v tomto případě si z vašeho profilu načteme pouze výše zmíněné informace.

Moc se těšíme na setkání s vámi na BLINNKER.com a na Váš feedback!

BLINNKER Team.

PS: 40% konverze :-)

Včera vyšel tento článek na SmartMania.cz. BLINNKER zaznamenal velký úspěch, máme 40% konverzi na registrace pro testování mobilních verzí aplikace. Oslovují nás i rádia a nabízí spolupráci, protože od nás mohou brát dopravní informace (a na oplátku zmíní BLINNKER ve vysílání).

Je jasné, že BLINNKER je výborný nápad, a my finišujeme na jeho špičkovém dotažení k realizaci. Budeme rádi, když nám s testováním pomůžete.


Komentáře

 1. 1 Daniel Cipra 01.09.15, 11:09:12
  FB

  Mno jestli se páru v M3 e46 v motoru uvolnilo ojniční ložisko a prohnalo to píst blokem, tak jim nepomůže žádný počet pomocníků =)

 2. 2 Jakub Daniel 02.09.15, 02:09:37
  FB

  Vypadá to velmi zajímavě, určitě Vás budu sledovat.
  Zaregistrován ;)