Canon MG7550 je nejlepší tiskárna pod 5.000 Kč

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Canon MG7550 je nejlepší tiskárna pod 5.000 Kč

Technologie 18.03.15

Po pěti letech jsem se rozhodl změnit tiskárnu. Dosud jsem měl Canon MP640, což je high-endový inkoustový model s 9600 x 2400 dpi rozlišením tisku, 9600 x 4800 dpi rozlišením skeneru, duplexním tiskem (automatický tisk na obě strany papíru), dvěma podavači papíru, a připojením přes Wifi, LAN i USB.

Výborná tiskárna, která ale dosáhla maxima morální a technické životnosti.

Přes spokojenost s Canonem a MP640 rád zkouším nové věci, a tak jsem hledal novou značku - zkoumal jsem Epson tiskárny (třeba L800), které nabízejí velké zásobníky inkoustu a tisknou pěkné fotky, ale zase postrádají skrytý podavač papíru (takže se na papír práší) a hlavně nemají duplexní tisk dokumentů. Spotřebujete tak 2x více papíru při tisku. O Brother tiskárnách se lidé všude v komentářích zmiňují, že dělají při barevném tisku fotek šmouhy a mají horší ovladače. HP tiskárny (třeba HP OfficeJet Pro 8610) zase nemají tak kvalitní tisk fotek jako Canon, obsahují u zajímavých modelů zbytečný fax a jsou příliš rozměrné.

Takže po prozkoumání trhu jsem skončil zase u Canonu. A jsem nadšený, tentokráte z Canon PIXMA MG7550, v ceně 4.500 Kč (vzhledem k inflaci a oslabení koruny za ty roky je to slušný pokles ceny z 6.500 Kč za MP640).

Neskutečně zlepšené ovládání

MG7550 je fantastický model. Nabízí stejné rozlišení tisku (9600 x 4800 dpi) a skeneru, ale je celkově menší, lehčí, dají se do něj dát velkokapacitní "XL" inkoustové náplně, a hlavně se za ty roky neskutečně zlepšilo ovládání a snadnost tisku.

Místo zadávání hesla na Wifi kurzorovými šipkami u MP640 se u nové MG7550 snadno naťukají na virtuální klávesnici plně dotykového 4.4" displeje. Stejně jako na displeji mobilního telefonu. Displej poskytuje nápovědné texty pro každou operaci, propracovaná je konfigurace, vše se snadno ovládá dotykem.

Tiskárna je dnes v podstatě malé PC, samostatně existující a napojené do cloudu.

Zásobníky papíru jsou zde dva, tedy jako u MP640, ale oba interní, takže se ani na ten druhý papír nepráší jako u MP640 s jedním zásobníkem externím. Navíc když do zásobníku vložíte nový papír, tiskárna jej zkusí automaticky rozpoznat, a to včetně jeho velikosti.

Následně pokud tisknete třeba 10x15 cm fotku, tiskárna automaticky zvolí ten zásobník, kde je 10x15 cm fotopapír. Zdánlivá drobnost, ale potěší, nemusíte přemýšlet, nemůžete se splést, neplýtváte inkoustem na obyčejný A4 papír, tiskárna řeší tyto "drobnosti" za vás.

Prostě to tiskne. Vždy správně.

Album: Canon PIXMA MG7550 - tiskárna

Canon PIXMA MG7550 - tiskárna
Canon PIXMA MG7550 - tiskárna
Canon PIXMA MG7550 - tiskárna
Canon PIXMA MG7550 - tiskárna
Canon PIXMA MG7550 - tiskárna
Canon PIXMA MG7550 - tiskárna
Canon PIXMA MG7550 - tiskárna
Canon PIXMA MG7550 - tiskárna
Canon PIXMA MG7550 - tiskárna

Tiskárna v cloudu dává smysl

Nedokázal jsem si taky představit, k čemu je u tiskárny dobrý cloud, ale opravdu to dává smysl.

Místo skenování do spuštěného PC přes USB se nyní napojím přímo v tiskárně na svůj Microsoft OneDrive účet (nebo Google Drive, Flickr, Dropbox a desítku dalších) a naskenované dokumenty se ukládají v PDF přímo tam, takže  je mám ihned dostupné na všech svých PC, telefonech a tabletech.

Stejně tak se z cloudu dají načítat a tisknout fotky, není k tomu potřeba spuštěné PC.

Mohu dokonce tisknout i tak, že tiskárnu zaregistruji do Canon Inkjet Cloud Printing Center, poté je jí přiřazen tajný email, a posláním dokumentu na tento email jej mohu z libovolného zařízení vytisknout. Působivé a vhodné třeba pro návštěvu, která si potřebuje něco rychle vytisknout z libovolného mobilu :-)

Tiskárna podporuje také Apple AirPrint standard, takže místo přeposílání dokumentů emailem z iPadu a jejich následnén tisku z (Windows) PC je tisknu přímo z iPadu ze zdarma dostupné Microsoft Office sady.

Album: Canon PIXMA MG7550 - ovladače

Canon PIXMA MG7550 - ovladače
Canon PIXMA MG7550 - ovladače
Canon PIXMA MG7550 - ovladače
Canon PIXMA MG7550 - ovladače
Canon PIXMA MG7550 - ovladače
Canon PIXMA MG7550 - ovladače
Canon PIXMA MG7550 - ovladače
Canon PIXMA MG7550 - ovladače

Kvalita a rychlost tisku

Rychlost tisku se oproti MP640 dále u MG7550 zvýšila, v barvě je to zhruba 10 stránek za minutu, černobíle 15 stránek. Vše můžete zkombinovat s automatickým duplexním tiskem, takže 30stránková nabídka se vejde na 15 listů papíru.

Kromě standardní C-M-Y-K škály inkoustů obsahuje Canon MG7550 i šedý inkoust, na fotkách je pak znát lepší podání černobílých odstínů oproti MP640. Šestý inkoust v tiskárně je pak velkokapacitní černá cartridge pro tisk dokumentů.

Tiskárna nabízí i tichý režim tisku, ale nevidím důvod jej zapínat. Mírně zpomalí tisk, ale hlučnost tisku se příliš nesníží (není nijak velká), navíc tiskárna je nejhlučnější v před-tiskové přípravě, a na ni to nemá vliv. Můžete jej tedy ignorovat a mít je pořád vypnutý.

Dobré jsou režimy úspor energie, tiskárna se umí po 60 minutách sama uspat, poté bere jen 1W, a při přijetí tiskové úlohy se automaticky probudí. Wifi je přitom pořád aktivní, i v úsporném režimu.

Pořídit si Canon MG7550? Rozhodně ano

Canon PIXMA MG7550 velká spokojenost.

Canonu se podařilo dále zlepšit rychlost a kvalitu tisku, integrovat dva podavače papíru, zdokonalil ovládání a vše propojil s cloudem tak, že to dává smysl, je to dobře použitelné a můžete snadno tisknout a skenovat z čehokoliv, tedy i ze zařízení, kde na to výrobce příliš nemyslel.

Konkurence v ceně mezi 4 - 5.000 Kč trpí různými vadami či nedostatky v ovládání a univerzálnosti tisku fotek či dokumentů, Canon MG7550 je tak dle mého názoru poměrně jednoznačnou volbou v této cenové kategorii.


Komentáře

 1. 1 Libor Foltýnek 20.03.15, 09:03:12
  FB

  Tuhle tiskárnu už nějakou dobu mám a tiskne opravdu krásně. S čím mám problém, je právě ten podavač papíru. Když jsem ji kupoval, vůbec mě nenapadlo, že by ten druhý podavač, označovaný jako podavač na fotopapíry, neuměl formát A4! A protože tisknu fotky A4 poměrně často, znamená to pro mě dvě věci: za prvé neustálé vyměňování papírů ve spodním podavači a za druhé nemožnost použití jako opravdu online tiskárny, protože není jak softwarově zjistit, jaký papír je tam právě vložený a samozřejmě už vůbec není šance vyměnit ho za ten, který potřebuju.
  Na tu L800 jsem taky pokukoval, ale jen jeden podavač papíru (i když výměna papíru by byla asi snazší, než u 7550) je dost opruz. Duplex mně až tak nechybí, ale u tiskárny v této cenové kategorii zaráží.
  Zpět ke Canonu: jak jsem psal, tiskne krásně a celkem svižně. Jen se mně zdá, že Canon sice vylepšuje nějaké funkce, ale taky ubírá. Vlastně nejlíp se chovala ještě 5250, která tiskla rychleji na DVD, měla dva nezávislé podavače, oba na A4 a kvalita tisku stačila. Jenže nic lepšího asi fakt není :(

 2. 2 Leon Vrska 02.01.16, 06:01:27
  FB

  Také jsem měl MP 640 a mám MG7550. Skutečně nová tiskárna má lepší ovládání, dotykový display, AirPrint, Google print a další. Nicméně po HW výbavě je horší. Indikací je také nižší váha. MG 7550 má nižší rozlišení scanneru, nižší kapacitu podavače a horší podávání jak je popsáno výše. MP 640 byla lépe vybavena pro scanování. Ale to je asi dnešní trend. Nicméně celkově jsme spokojen.