
Používám pro svoji práci Logitech G15 klávesnici. Je to programátorův sen, 18 x 3 programovatelných "G" kláves, skvělý stisk kláves, nulová únava rukou. Jako myš používám Logitech G5, zkoušel jsem i G7, ale byla příliš těžká, a již po pár dnech z ní bolela ruka. Nicméně, posledních pár měsíců dostávám bolesti do pravé ruky i při používání G5 myši, nic lepšího na trhu přitom není. Kdysi jsem zkoušel i Razer myši, ale také to nebylo ono, jsou spíše do dámské ručky.
Pokud člověk pracuje deset hodin denně s počítačem, 20 let, musí se to projevit. RSI v praxi 🙁 Klávesnice problém není, s kvalitní židlí a stolem se dá na klávesnici psát bez přestávky hodiny a hodiny bez únavy, nicméně, problém je myš. Nachází se až za numerickou částí klávesnice, což znamená 20 cm pohyb pravé ruky sem a tam. Pokud jej uděláte po miliónté, ruka to začne cítit, a po desetimiliónté začne bolet.
Uvažuji, že bych si koupil novinku od Logitech, a to diNovo Edge. Je to mimořádně luxusní klávesnice (viz recenze), která obsahuje Synaptic Roundpad, tedy jeden ze současných nejlepších typů touchpadů. S touto klávesnicí by pohyb obou rukou byl minimalizován, obsahuje totiž jak klávesnici, tak integrovanou "myš", a po zvyknutí na něj by snad stoupla i produktivita. Rozhodně by ustoupila bolest.
Na občasné hrají her samozřejmě stále může být připojená klasická myš, ale pro běžnou práci by byl Synaptic Roundpad zřejmě z pohledu RSI lepší. Uvidíme jak to bude fungovat, za pár týdnů sem napíšu recenzi…






