VMWare Workstation je nejlepší virtualizační platforma pro desktop. Před pár dny byla vydána nová verze 6.5 (pro stávající uživatele 6.x verzí je dostupná zdarma), která přináší oficiálně akceleraci DirectX 9.0c rozhraní a shaderů verze 2.0, plus nový Unity View.
Akceleraci DirectX 9.0c si musíte zapnout v nastavení Display u virtuálního stroje:
Hlavní užitek z této funkce budou mít lidé používající Linux jako mateřský systém, protože virtualizované hry pod Windows XP poběží téměř na maximum jejich výkonu.
Nicméně i stávající ovladače pro 2D grafiku (VMWare Tools) jsou znatelně rychlejší, překreslování obrazovky virtuálního stroje pod Windows XP či Ubuntu 8.x (x64 verze) je okamžité, není znát libovolné zpoždění oproti nativní instalaci.

Tak to koukám. Virtualizační nástroje už sleduju dlouhé roky a na tohle jsem docela dlouho čekal. První testy 3D akcelerace jsem zkoušel už na verzi 5.5, ale tenkrát to zvládlo tak leda rotující kostku v dxdiag. Tohle vypadá na velký pokrok 🙂
[1] ona už ta DX9 akcelerace byla zprovoznitelná dříve, přes modifikaci INI souborů, ale nebyla oficiálně podporována. Teď je hlavní změna v tom, že je to přímo v GUI 🙂
Bohužel tam ale stále není akcelerace OpenGL, takže virtualizovaný Linux je bez 3D..
Jenom bych rád dodal, že Unity View neumí jen VMware a Parallels Desktop - něco podobného má i VirtualBox pod volbou Bezešvý mód, který (pokud mám virtuální Windows) kromě oken zobrazuje i hlavní lištu.
Tak teď jsem zvědav, jestli už něco udělali s kompatibilitou driverů od logitechu kdy starší verze házela BSOD a smyčku restartů
Môžem to chápať aj tak že odteraz bude vo Viste fungovať aj akcelerované Windows Aero (so všetkými efektami)?
[5] Ne, funguje to pouze pro Windows 2k/XP (aspoň tak to bylo u verze 6.0.5).
Nevíte někdo, zda budou v budoucnu podporovat všechny 3D karty? Zkoušel jsem to s 945kou od Intelu a ta bohužel není ve verzi 6.5 podporovaná...
Pro uvažující o koupi.. do 15. ledna lze pořídít s kódem "VMWHAPPYHOLIDAYS" wmvare workstation za poloviční cenu což je skvělá sleva. Teď jsem to koupil, takže potvrzuji že kód je platný.
prosim vas jak to spustit aby mohl pracovat ve virtualnim xp mam na pocitaci win.7 dik