Samsung televize: aktualizace firmware pro lepší obraz

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Samsung televize: aktualizace firmware pro lepší obraz

Technologie 22.05.08

Když jsem psal včera o aktualizaci software (firmware) v HTC Kaiser telefonu, tak jsem se podíval, zda neexistuje něco i pro moji Samsung televizi, a ono ano.

Většina složitějších elektronických zařízení jsou nakonec dnes malé počítače, takže i v TV naleznete mikroprocesor, EEPROM paměť, RAM a další komponenty, a software pro ně jde častokrát aktualizovat v domácnosti, bez nutnosti posílání do servisu.

Takto to bude vypadat po flashování:

Současný firmware zjistíte tak, že vypnete televizi, a poté ji zapnete do servisního menu pomocí Info + Menu + Mute + PowerOn. Pokud je tam verze 1007.2, nemusíte nic dělat.

Samsung aktualizce firmware

Jak na upgrade firmware Samsung televize "5" a "6" řady?

 • stáhněte si z avforums.com soubor s firmware pro vaši Samsung televizi řady "5" či "6"
 • ve staženém Excel dokumentu je vložen i BIN soubor, klikněte na něj, zkopírujte jej do schránky (Ctrl+C), a vložte v Průzkumníku třeba na Plochu (Ctrl+V)
 • naformátujte USB klíč pomocí souborového formátu FAT-32, vytvořte na něm adresář MT8226 a do něj nakopírujte soubor T-PRLPEUMD-1007.2.bin
 • vložte USB klíč (vkládá se ze strany) do USB portu v televizi označeného jako Wiselink
 • televizi zapněte do servisního menu (pomocí Info + Menu + Mute + PowerOn)
 • přejděte do menu Option Table, poté Control, a poté USB SVC; pozor: v menu se pohybujte jen klávesami nahoru/dolů, rozhodně nemačkejte klávesy do stran, ty mění nastavení!
 • televize nalezne nový firmware na USB a zeptá se vás na upgrade, ten potvrďte a počkejte pár minut na jeho dokončení
 • po dokončení se televize vypne a provede se Factory Reset (musíte tedy naladit znovu veškeré kanály)

Co tím získáte? V servisním menu si můžete ověřit, že televizi bude pohánět nový firmware 1007.2, který nabízí další zlepšení kvality obrazu, zejména odstraňuje rozmazaný obraz v určitých případech při zapnutém DNR.


Komentáře

 1. 1 Filip Mileret 22.05.08, 10:05:53
  FB

  Radku, přivítal bych kompletní recenzi tohoto televizoru a jeho fungování s konzolemi X360/PS3, určitě dost návštěvníků tvých stránek koupě podobného přístroje v nejbližší době čeká. Já sám se rozhoduji už půl roku o koupi FullHD 40-50" TV a pořád vychází nové typy, staré se zlevňují, LCD už umí tmavě šedou místo světle šedé tam kde má být černá, jejich rozlišení v pohybu už se nesnižuje na třetinové ale jen na poloviční a vůbec dělají velké pokroky.

 2. 2 Radek Hulán 22.05.08, 11:05:09
  FB

  [1] takové rychlé info: porovnával jsem starší HD Ready plazmu Panasonic PX70 (naprostá tragédie), FullHD PZ70 (tragédie, nekontrastní, mdlé barvy), PZ80 plazmu (ta už je slušná, ale na 46A656 nemá), Sony (W3/4000 řadu; dobrá volba, ale Samsung je je stále o chloupek lepší), Toshibu LCD, LG LCD a plazmu (obě tragédie), Samsung plazmu (naprostá tragédie) a poté nové 100Hz Samsung LCD (naprostá špička), a A656 měla bezkonkurenčně nejlepší obraz.

  Bohužel, neviděl jsem vše zároveň oproti sobě, bylo to v jeden den ve 3 pražských obchodech. Nicméně při srovnání KDL-46W4000 a LE46A656 jsem se více klonil k Samsungu, měl v PALu stabilnější obraz bez "jitteru" (ale jsou to drobné nuance). Zajímavý by byl i PHILIPS 47PFL7603D.

  Na druhé místo bych dal Panasonic 46PZ80 (v tmavé místnosti), ale plazma je IMHO dnes pasé, jen pro filmy má televizi už málokdo (nehledě na vyšší spotřebu) a při použití na XBox/PS3 se obraz rychle vypaluje.

  Starší PZ/PX70 jsou obrazový odpad, LG jsou hrozné, starší Samsung plazmy jsou tragické (nekontrastní, mizerné barevní podání).

  Btw, podání černé je u tohoto LCD lepší než u plazmy. (já vím, teď bude spousta majitelů Panáků co to neviděla křičet, že to není možné, ale je)

  PS: jinak označovat 40" za televizi? To spíše je monitor ;) Při koukání ze 3m člověk nevidí puk ani míč...

 3. 3 Martin Stružský 22.05.08, 11:05:33
  FB

  Že zrovna vy, který často a rád vyvracíte různé mýty (za což jsem rád a často na podobné osvětové články odkazuji spoustu lidí) píšete o vyšší spotřebě plazmy? Nejsem žádný zastánce plazmových televizí, ale fakta o konstantní spotřebe LCD vs. proměnlivé spotřebe plazmy, která se tak v průměru může dostat na úroveň LCD, jsou snad dávno známá. Pokud je to ale u nových LCD s LED podsvícením jinak, pak by se dala spotřeba sltačit ještě níž...

 4. 4 Radek Hulán 22.05.08, 11:05:57
  FB

  [3] ani LCD nemá konstantní odběr, podsvětlovací trubice totiž neberou pořád stejně, ale podle nastaveného jasu ;) V praxi se v průměru dostane 46" LCD pod 200W, zatímco plazma běží na dvojnásobku (pokud nekoukám na film o 3 černoších v tunelu).

  Vyšší průměrná spotřeba plazmy a její vypalování (tedy naprostá nepoužitelnost pro XBox 360/PS3) je fakt. Pokud budu na plazmě hrát pár desítek hodin Burnout Paradise, tak vpravo dole budu mít už napořád vypálené kolečko tachometru :-( Plazma je prostě dnes pasé...

 5. 5 Petr Havlíček 22.05.08, 12:05:34
  FB

  Není vypalování obrazu vada jen starších plazmových televizí? Já mám Vieru od Panasonicu už asi rok a půl, rodina se na ní dívá hodně často a určitě tam nikde nevidím vypálené logo televizní stanice.

 6. 6 Radek Hulán 22.05.08, 12:05:35
  FB

  [5] vypalování plazmy je bohužel "vlastnost" této technologie..

 7. 7 Jakub Hurt 22.05.08, 12:05:44
  FB

  Argumentovat proti plazmě tím, že vypaluje statické objekty do stínítka je jako tvrdit že LCD mají nízké pozorovací úhly, šedou místo černé a nedostatečný kontrast. Vyvíjí se jak plazmy, tak LCD. Černá u LCD múže být tak maximálně stejná jako u plazmy, lepší bude těžko. Už z principu funkce LCD/plazmy. Nakonec opravdu záleží na subjektivním shlednutí dané obrazovky. Většina lidí bude stejně HD ready/Full HD televizi krmit směšným PALem a pak je nutná samozřejmě i dobrá elektronika aby obraz v nenativním rozlišení nevypadal jako jedna velká šmouha. U dynamických scén ve Full HD, ale LCD na plazmu těžko dosáhne, díky kontrastu a jasu definovanému pro každý pixel zvlášt a ne pro celý panel jako u LCD.

 8. 8 Martin Stružský 22.05.08, 12:05:48
  FB

  [4] Samozřejmě u LCD záleží na intenzitě podsvícení, to jsem nezmínil. Jak to je s tím LED podsvícením, to odebírá také pořád stejně nebo se jeho intenzita mění např. v tmavých scénách (při filmu o třech černoších v tunelu)? :-D

 9. 9 Radek Hulán 22.05.08, 12:05:48
  FB

  [7] kravina od majitele plazmy :)

  Dnešní LCD mají dávno pozorovací úhly 178 stupňů (S-PVA či S-IPS obrazovky), kontrast (byť dynamický) 50.000:1, a černou opravdu černou. Také se nevypalují a mají nižší spotřebu.

  Kvalitou obrazu je plazma a LCD ve stejné cenové relaci navíc nesrovnatelné, LCD je vždy lépe, protože je výrobně méně nákladné. Pokud člověk trvá na plazmě (z nějakého důvodu), musí utratit za stejnou kvalitu obrazu výrazně více, navíc se nezbaví pár výše zmiňovaných vad. Myslím, že plazma jako technologie to má spočítané, za pár let tu nebude...

 10. 10 Jakub Hurt 22.05.08, 12:05:54
  FB

  [9] No ano, stejně jako plazmy mají už vyřešeno vypalování. To jsem chtěl podotknout, že LCD panely už taky nejsou co bývaly. Vývoj nestojí. A ta černá může být sebevíc černá, ale pořád bude podsvětlená. :)

  Ve stejné cenové relaci určitě. Fair enough.

 11. 11 Radek Hulán 22.05.08, 12:05:59
  FB

  [10] když jsem se díval na modely roku 2008, tak je jasně vidět, že plazma splnila svůj účel, a končí... Má stále smysl pro obrovské 200cm obrazovky, ale ne pro masově kupované 42-52" rozměry ve FullHD. Není totiž lepší vlastně v ničem, provozní náklady, životnost, jas, kontrast, vypalování, barevné podání, všude ji moderní LCD válcují (a dostižena byla i v podání černé).

  V roce 2002-2003 bych se asi rozhodoval jinak, ale v roce 2008 plazma skončila. Po zvážení všech technických detailů a kvality obrazu si ji koupí už jen lidé, co chtějí plazmu, a to je jejich hlavní "důvod".

  Kupovat *dnes* plazmové TV ztratilo smysl. Pokud nechci investovat 200.000 Kč do nějakého obrovského Pioneera, tak v běžných cenových relacích vládnou LCD ve všech směrech...

 12. 12 Diagon Swarm 22.05.08, 01:05:56
  FB

  [9] "Myslím, že plazma jako technologie to má spočítané, za pár let tu nebude..."

  Maličko OT:
  Tuhle větu si možná někdo řekl už před skoro dvaceti lety :). Tenkrát totiž plazma a LCD také válčily - jenže to bylo ještě na poli obrazovek pro notebooky.

  Jak to asi jen mohlo dopadnout... dnes už asi jen málokdo ví, že se notebooky dělaly i s plazmovýma obrazovkama :).

 13. 13 Mark Given 22.05.08, 02:05:44
  FB

  No jelikož Pioneer definitivně končí s výrobou obrazovek a bude brát horší obrazovky od Panasonicu tak asi fakt plazma v stavající podobě je na konci svého života. Můj sen byl po te co jsem videl SED pořídít SED TV ale Canon s Toshibou to nějak stále odkladají, takže to bude ještě jedno lcd (asi Loewe, Samsung nebo Sony) a pak snad SED nebo alespoň zaběhlý oled.

 14. 14 Petr Stohwasser 22.05.08, 04:05:16
  FB

  Ahoj,

  sice odbočím a možná dostanu i BAN :-), ale pokud máte opravdu model, který je uveden jak ilustrační obrázek, tak pokud se nepletu, má lesklé okraje. Dá se na to dívat delší dobu?
  Přijde mi to jako silně rušivý prvek. Jako dělané na migrénu. Samsung televize se mi líbí, ale ty okraje, ty okraje...

 15. 15 Ondrej Zalesky 22.05.08, 04:05:42
  FB

  [14] Neboj se. Lesklý okraje se už nějakou tu dobu používají a kdyby opravdu oslňovaly, tak by se nepoužívaly.

 16. 16 Radek Hulán 22.05.08, 04:05:43
  FB

  [14] polep si je izolepou.. Zase jeden z těch přitroublých pubescentů, co neviděli, neslyšeli, ale musí komentovat :( Ach jo..

  Lesk je zlý! Co třeba lesklá napastovaná podlaha, chromovaný stolek nebo dokonce umytá vodovodní baterie, že?! To je teprve děs. Utíkej ihned vzít smirkový papír, a vše to pořádně zdrsnit!! Nezapomeň přejet ani lednici, varnou desku (leskne se!), příbory v zásuvce, a také telefon... A možná bude nejlepší zavřít se do polstrované cely. Ta se neleskne :-)

 17. 17 MV 23.05.08, 08:05:32
  FB

  poznatky po upgradu FW (mam LE40656A):

  zacalo fungovat automaticky format obrazu (auto prepinani na 4:3)

  v menu je nove digitalni NR (nevim co presne znamena)

  cestina v EPG porad nefunguje

 18. 18 Casey Raybeck 31.05.08, 10:05:31
  FB

  Ahoj. Také přemýšlím o koupi LCD. Šel bych do Samsungu Serie 6 s uhl. 37" /SAMSUNG LE37A656/ nebo počkal na Sony KDL-32E4020 či Sony KDL-37V4500, ale mám obavu, jak na tom budou vypadat běžná DVD /tedy ne blue ray/ a jaký obraz poskytne ze satelitního vysílání Digi TV. Můžete někdo poradit? Obecně LCD trpěly "mazáním" obrazu při rychlých scénách, což bych nerad při MS ve fotbale zažil. Díky za každou radu.

 19. 19 Milan Voska 05.06.08, 08:06:05
  FB

  Dobrý den, chtěl jsem se optat (nejspíše autora článku). Podporuje uvedený firmware i nadále češtinu v menu?

  Dále jsem se chtěl ještě optat - mám LCD Samsung řady 6 konkrétně
  LE32A656A1FXXH
  ale na stránkách s firmwarem je uveden pouze typ
  LE32A656A1FXXU
  Ví někdo zda je tento firmware i pro tento model? V čem se vlastně liší oba modely - co je koncové písmeno U a H ?
  Nahrál to již někdo do ....H modelu ?
  Děkuji.

 20. 20 Milan Voska 22.06.08, 11:06:51
  FB

  Takže si (a všem dalším) odpovím sám po upgrade.

  Čeština v menu zůstala.
  V čem se firmware a ty 2 typy liší nevím, ale upgrade to vezme.
  Ano nahrál - já. :-)

 21. 21 Milan Kliment 23.06.08, 09:06:15
  FB

  Dobrý den, mám novou 40A6561FXXH a mám několik dotazů. Vcelku marně se pokouším zjistit verzi firmware, popisovaná kombinace Info+Menu+Mute+PowerOn mi přes ovladač nechce fungovat. Pokud udělám kombinaci Source(na LCD)+ PowerOn (na ovladači), tak se zobrazí hláška, že se hledá USB. Takže nevím zda nový Firmware potřebuji. Kde dělám chybu?
  Když si vlezu do Menu-DTV-Nastavení-Systém-Informace o produktu, vypíše se :
  Verze softwaru: T-PERLDEUC-1010
  Verze Firmwaru: T-EMMA2DUB-0106
  Další dotaz je ohledně nastavení data a času, které po odpojení LCD od elektřiny okamžitě spadne. Dá se s tím něco udělat, pomůže update firmware ?
  Další dotaz je ohledně špatného zobrazování češtiny v EPG. Neví někdo co s tím ?
  No a nakonec - na LCD Panasonic se nahrávají nové firmware automaticky z digitálu. Jak je to u nás se Samsungem ?

 22. 22 Milan Voska 24.06.08, 12:06:59
  FB

  Tedy za prvé. Kombinace kláves Info + Menu + Mute + PowerOn skutečně funguje. Ale ač je to divné začněte od vypnutého televizoru. Pokud začnete mačkat když už běží nedostanete se nikam. Tam zjistíte verzi firmware a je na řádku T-PRLPEUMD. Řádky které jste vypsal vy určují verzi firmwaru DVB-T části televize a ta se umí upgradovat z vysílání stejně jako Panasonic a i jiné přístroje.(pokud ovšem zrovna novější ke stažení je). Kombinace Source(na LCD)+ PowerOn (na ovladači) již rovnou zahajuje flasování firmware z USB flashdisku vloženého do USB portu televize! Jinak 1FXXH proti FXXU se bát nemusíte to jsem již prubnul a nijak to neublíží. Jinak při výpadku elektriky se skutečně čas neudrží a to ani s novým firmwarem 1007.2. Druhá chyba firmware této jinak skvělé televite. A co je ta první? No to na co se ptáte - čeština v EPG. Máte na vybranou. Pokud zvolíte jako zemi Velkou Británii poběží Vám v pohodě české znaky :-) ,ale prozměnu Vám firmware nezpřístupní možnost seřazení programů. Pokud zvolíte jinou zemi dovolí Vám seřazení, ale zase nemá české znaky. Co zvolíte? :-)

 23. 23 Milan Kliment 24.06.08, 02:06:25
  FB

  [25]
  Samozřejmě že se pokouším dostat do servisního menu kombinací kláves Info + Menu + Mute + PowerOn , a to při vypnutém TV. Přesto se to nedaří. Proto jsem také psal, že načtení USB funguje. Tam se také používá kombinace kláves při vypnutém TV.
  Nebyl jsem si jist zda celá tato kombinace se namačká na ovladači, nebo se použije Menu na TV atd ...
  Info + Menu + Mute + PowerOn je dost krkolomná kombinace.
  Musí se to zmáčknout všechno najednou ? Včera jsem to zkoušel asi pětkrát, nepovedlo se to. Vždy byl výchozí stav - vypnuté TV.

 24. 24 Milan Kliment 24.06.08, 06:06:04
  FB

  [25]
  Tak, přihlášení do servisního menu se konečně povedlo, už vím kde jsem dělal chybu. Upgrade Firmwaru na verzi 1007.2 je také úspěšně hotov. Po aktualizaci zůstaly naladěny kanály v analogu i digitálu. Musel jsem jen znovu nastavit obraz a zvuk. Ostatní vyzkouším později.
  No a pro ty kteří Samsung LE40A656 ještě neznají - je super !
  Vřele toto LCD doporučuji všem kteří uvažují o nákupu nové televize. Disuse o lesklém povrchu jsou naprosto nesmyslné. Vůbec to nevadí. Možnost připojit do USB slotu čtečku karet a rovnou si prohlížet čerstvé fotky, je prostě nádhera a pohodlíčko.
  Jinak vřelý dík autorovi za článek ! Pokud se objeví nový firmware, dejte vědět !

 25. 25 Filip Mileret 02.10.08, 07:10:57
  FB

  Tak jsem také novým šťastným majitelem této TV. Za cenu kolem 30.000,- Kč asi nelze k PS3 vybrat lépe. V TV je z výroby firmware 1016.1 takže se v tom ani hrabat nebudu :o)

 26. 26 Radek Hulán 02.10.08, 09:10:57
  FB

  [28] jo, za současnou cenu je to opravdu fantazie :-) Ta TV se vyrábí na Slovensku, i proto možnost nízké ceny...

 27. 27 Ota Jirák 07.10.08, 09:10:07
  FB

  Ahoj.
  Tady je vyjádření servisu pro ty co čekají na nový fw 1016.1 jako já a doufají, že jim vyřeší problém s cz prostředím u modelu LE40A656 ...

  --------------
  ... Ve vašem LCD je nahrán SW T-PRLPEUMD-1011.2. (jedná se o hlavní řídící SW MICOM), jak může SW, který má označení T-AMPEUMD-1016.1 vyřešit nějaké problémy této LCD, když jak jistě sám vidíte, není pro tuto LCD vůbec určen !!! Nevěřte všemu co se internetu dočtete.

  1. Informace o SW verzi MICOM popř. dalších pomocných SW jsou určeny výhradně servisu. Jakákoliv manipulace v servisním Meny je pro laika přinejmenším riziková.
  2. Tento problém řešit umíme, ale není to tak jednoduché, že si pomocí USB "natáhnete" nějaký upgrade a konec. V tomto případě na rozdíl od minulých modelů, se musí upgradovat SW dva a to je možné už pouze v servisu, protože upgrade IDTV SW, který je v tomto problému prioritní není Samsungem umožněn přes USB a tudíš široké veřejnosti.
  Upgrade provádíme na počkání do 1 hodniny po předchozím objednání.
  Co se týče upgradu SW přes USB, jeho instalace podle Samsungu není v rozporu se záručními podmínkami, sami si ho internet dali i s návodem. Každý se musí sám rozhodnout jestli si na troufne nebo ne.
  -----------

  Jak vidíte, máme smolíka a musíme to řešit přes servis. Ale je to v záruce, tak snad grátis :-)

 28. 28 Radek Hulán 07.10.08, 10:10:01
  FB

  [30] seznam servisů pro SAmsung:
  http://www.lce.cz/?servisy

 29. 29 Mičlo Martin 04.11.08, 09:11:26
  FB

  zdravím, koupil jsem LE46A656 a má fw 1014, je poslední? mám ale jeden problém, vůbec není možnost nastavit PIP (není prosvětlena, kde může býti chyba?

 30. 30 Martin Glac 05.11.08, 05:11:10
  FB

  Nazdar všichni, koupil jsem si před 4 dny LCD Samsung LE40A656 a chtěl bych se zeptat na některé věci. Neumím se pořád dostat do servisního menu pomocí Info + Menu + Mute + PowerOn.Asi dělám něco špatně. Televize jede dobře, EPG mi nefunguje a dle menu přes dálkový ovladač jsem zjistil že firmware je verze SW T-PERLDEUC-1014 a firmware T- EMMA2DEUB-0106. Nevím jestli je to nová verze, nebo je novější. A nejvíce mě mrzí na tomto modelu, že v pohotovostním režimu ma vysokou spotřebu tj. 25W. Kolega má starší 559 a má 0,8W. Což je rozdíl, měřeno profi měřákem, se kterým se kalibruji elektro hodiny.Může někdo poradit?

 31. 31 Mičlo Martin 05.11.08, 06:11:45
  FB

  [33] S EPG jsem měl stejný problém, ale po dnešním opětovném přeladění už funguje a začalo ukazovat i názvy programů (do teď jen NOVA a PRIMA - nastavena Česká republika a diakritika v poho). Do servisního menu se mi taky nepodařilo dostat, ale mám stejný sw i fw, tak si myslím, že budou asi poslední (jsou to nové tv)! Jen zatím pořád nevím co s PIPem, nejde nastavit! Na kontrolu spotřeby stand by se chystám zítra (klešťákem)! Tak zatím

 32. 32 Martin Glac 05.11.08, 10:11:58
  FB

  Pip jede v poho, funguje mi když zapojím PC přes VGA nebo nějaký přístroj HDMI, ukazuje se okno DTV nebo analogový program, jinak to nenajede, jenom přes HDMI.

 33. 33 Mičlo Martin 15.11.08, 10:11:43
  FB

  Předpokládal jsem využít video jako druhý tuner, ale to přes HDMI do TV nedostanu! Nebo snad stačí napojit do HDMI jakýkoliv přístroj, aby se objevila možnost zapnout PIP a pak teprve využít video? Na tu spotřebu se ještě podívám...

 34. 34 Martin Glac 16.11.08, 01:11:16
  FB

  Např. se zapne nějaký přístroj přes HDMI satelit, dvd atd.potom na dálkovém ovládaní tlačítko tools, vyhledat pip a zapnout ho, funguje to ze drojů DTV, TV ext.1 a 2 toje scart, zapnout zvuk na hlavní obraz nebo vedlejší.

 35. 35 Zetík Jakub 17.11.08, 10:11:39
  FB

  posledni firmware co používám 1015 a vše ok.

 36. 36 Zetík Jakub 17.11.08, 11:11:11
  FB

  [38]update právě jsem udělla update na 1020.1

 37. 37 Svec Vladimir 18.11.08, 02:11:14
  FB

  [38] Televizor LE40A559 s tímto firmwarem 1015 vykazoval před změnou letního času na zomní časový rozdíl 2 hodin v EPG. Jak je to nyní?

 38. 38 Svec Vladimir 18.11.08, 02:11:53
  FB

  Je firmware 1019, či 1020 (kde jej najdu, prosím)na LE40A559 již dokonalé - mám teď na mysli češtinu v EPG a přesný čas v EPG.

 39. 39 Svec Vladimir 18.11.08, 03:11:09
  FB

  Má již někdo zkušenost s natažením firmware 1019.0 přes USB do LE40A559. Jde to přesně podle přiloženého pdf souboru u firmware 1019.0 na http://www.samsung.com/...
  Je tam čeština v EPG a správný čas?
  Předem díky.

 40. 40 Martin Glac 21.11.08, 07:11:54
  FB

  Na upgrade se asi vykašlu i když jsem zvědavý jestli to nějak pomůže např. jednodušší ovládání menu jako je např. tlačítko source, protože mi stále nejde TV přepnout pomocí info-menu-mute-power,jinak spotřeba v provozu 85W, stačí dát podsvícení na 5, pokud je na 10 tak 240W, zkoušel jsem všechno možné dle mého názoru podsvícení na 5 stačí, samozřejmě každý má jiný vkus.

 41. 41 Pavel Míka 22.11.08, 11:11:51
  FB

  Poradí někdo tu fintu s zapnutím servisního menu

  info+menu+mute+power

  má se to tisknout postupně nebo najednou nebo jak

  dík

 42. 42 Pavel Míka 22.11.08, 11:11:54
  FB

  [27] Jaká byla ta chyba , mně to taky nejde.
  Dík

 43. 43 Stan Mikita 25.11.08, 08:11:34
  FB

  Stiskněte to postupně.Televize musí být vypnuta!

 44. 44 Stan Mikita 25.11.08, 08:11:39
  FB

  Mám televizi LCD Samsung LE32A6561F.Nainstaloval jsem firmware 1020.Nyní jsem zjistil v menu novou položku Světelný efekt.Nevíte někdo na co to je.V návodu jsem to nenašel.Jinak obraz na tomto teve je skvělý ,ale už bych si koupil TV serii7.Je více multimedialní.Nevím kdy u samsungu opraví EPG do češtint.Když nastavím V.Británii tak nefunguje zase teletext a nejde přečíslovat.Nemáte někdo nějakou fintu na to?

 45. 45 Pavel Míka 03.12.08, 08:12:42
  FB

  [47] Zkoušel někdo nahrát firmware 1020.1 do sam LE40A656. Mě to nejde. Dejte vědět.

 46. 46 Zdeněk Dospíšil 04.12.08, 08:12:29
  FB

  Mám stejnou televizi a stejný problém.Volal jsem do servisu SAMSUNGU a nový FW pro češtinu v EPG už mají.Ale drží si ho pod poklicí a asi ho nepustí.Pokud to chci od nich udělat, tak prý musím s TV pod paží k nim přijít a oni 3 dny se v tom budou hrabat a pak mi ji laskavě vrátí. To mi sdělili u AVIT v Plzni.Takto si to tedy nepředstavuji....Proto čekám také na nějakou fintu!!!!

 47. 47 Martin Glac 07.12.08, 09:12:47
  FB

  Epg mi funguje ok, na 7 dní dopředu, čeština taky v pořádku.

 48. 48 Zdeněk Dospíšil 08.12.08, 12:12:37
  FB

  [50] A jaký máš uvedený FW v servisním menu? Je to divný, že u stejného typu TV jsou dodávány standardně různé FW.A ještě mám jeden dotaz- pokoušel jsem se tam dostat zkusmo jiný FW na flaschce a vždy mi to vyhodilo zprávu, že nový FW nebyl nalezen, přičemž tam byl. Pls, poraďte.

 49. 49 marel jan 26.04.09, 09:04:17
  FB

  Dobrý den,
  co nového přináší nový firmware 1022.0 ?

 50. 50 Hroza Ladislav 05.05.09, 10:05:19
  FB

  Ahojky, mám LCD Samsung LE32S86BD a tato se mi nepravidelně vypíná.Firmware je T-ST1DEU7-1000 a software T-BDXPDEU00-1010.Slyšel jsem, že když se upgraduje firmware na vyšší verzi,tak problém s vypínáním zmizí.Mohl by mi někdo poradit jak na to a kde bych firmware sehnal? Děkuji moc za případnou radu.

 51. 51 marel jan 06.05.09, 08:05:56
  FB

  [53] firmware pro odstranění vašeho problému přehraje pouze autorizovaný servis, např. Interservis Liberec

 52. 52 Zbyněk Skýba 22.11.13, 10:11:54
  FB

  Caute mam starsi tip plazmove televize samsung s auktualnim firmware t-bdpmpeus-1004 Tv je starsi model a nema USB port, da se i presto nejak prehrat?