Nesnášíte čekání na Rapidshare.com? Problém vyřešen!

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Nesnášíte čekání na Rapidshare.com? Problém vyřešen!

Software 14.10.08

Možnost stahovat hudbu a filmy z internetu je skvělá věc. Ne, to není nelegální (viz článek Radka Hulána)! Pokud pouze stahujete a nesdílíte ani dále nevypalujete kamarádům, je to zákonem dovolené. Download bez současného nabízení dalším uživatelům není možný v klasických P2P sítích (DC, eMule, Bittorent atd.); je nutné na nějakém fóru potřeba najít linky na soubory, které jsou uploadované na hostingové servery. Mám pro vás tip, jak si stahování z nich velice usnadnit.

Nedávno byl vydán (je to freeware) báječný program FreeRapid Downloader, který vám velice usnadní download z těch používanějších hostingových serverů, včetně velice populárních Rapidshare.com, Rapidshare.de, Czshare.com atd. Stačí vložit linky, nechat aplikaci běžet a za pár hodin máte všechno na svém harddisku.

Stejně jako při "ručním" stahování je program (časově) omezen čekáním na různá odpočítáváním a možností stahovat jen jeden soubor najdednou. Ale výhodné je, že tomu vůbec nemusíte věnovat pozornost - program vše zvládne sám - a navíc ve FreeRapid Downloaderu je soubor typicky (jak v kterou denní dobu) stahován vyšší přenosovou rychlostí, než při ručním downloadu.
Z rapidshare.com program nejrychleji stahuje v době nízkého vytížení serverů, tj. v noci.
V tuto chvíli jsou podporovány tyto hostingové servery (aktuální seznam naleznete na výše uvedené homepage):
Rapidshare.com (+ premium account)
MegaUpload.com
Megarotic.com and Sexuploader.com
NetLoad.in
MediaFire.com
FileFactory.com
Filebase.to
Uploaded.to
DepositFiles.com
Share-online.biz
Egoshare.com
Easy-share.com
Letibit.net
XtraUpload.de
Shareator.com
Kewlshare.com
SaveFile.com
Ziddu.com
4shared.com
Load.to
UploadBox.com
FileSend.net
2Shared.com
Uploading.com
Yourfiles.biz
Ultrashare.net
SendSpace.com
Wiiupload.com
Rapidshare.de
Uppit.com
FileFlyer.com
BitRoad.net
iFile.it
Iskladka.cz
HellShare.com (+full )
QuickShare.cz
Uloz.to
Uloz.cz
Share-rapid.com
Nahraj.cz
FlyShare.cz
Edisk.cz
Bagruj.cz
LeteckaPosta.cz
CZShare.com free (+profi)
Subory.sk
Upnito.sk
CobraShare.sk
Usercash.com (crypter)
Tinyurl.com (crypter)
Linkbucks.com (crypter)
Radikal.ru (crypter)
Stahovat můžete zde.

Komentáře

 1. 1 Morpheus 14.10.08, 09:10:54
  FB

  Jestli to funguje tak je to prima tip a díky za něj! :-)

 2. 2 Lukáš Skrytý 14.10.08, 10:10:51
  FB

  Tady někdo objevil Ameriku mám pocit- už pár dní od zrušení limitů na RS (respektive zavedení nového systému) používám USD (Universal Share Downloader) a funguje taky. Ale samozřejmě, že na premium to nemá ;-)

 3. 3 Englberth Evžen 14.10.08, 11:10:28
  FB

  Nesnášíte Rapidshare a chcete využívat jeho služeb, takhle by spíše měl znít název opravdu zbytečného článku s téměř nulovou hodnotou.

  Každý kdo chce (potřebuje) služby jako Rapidshare, Netload a jiné, si je zaplatí (premium za zhruba 1500Kč ročně není nijak přemrštěná částka) a pomoci freeware aplikací (například Orbit, Rapget) dávno funguje.

 4. 4 Michal Tuláček 14.10.08, 12:10:49
  FB

  Na DC samo lze stahovat legálně. Jde o to co nasdílíte. Na torentu ale máte pravdu opravdu nelze legálního provozu dosáhnout pokud stahujete věci zatížené licencí znemožňující šíření (protože to aktivně nabízí již staženou část souboru).

 5. 5 Vity 14.10.08, 01:10:33
  FB

  To Daffi: Je to open source, ne freeware - na rozdíl od jiných, o jejichž interní funkčnosti můžete zcela jen spekulovat.

  "Stejně jako při "ručním" stahování je program (časově) omezen čekáním na různá odpočítáváním a možností stahovat jen jeden soubor najednou."
  Tohle platí možná pro RapidShare, ale ne všude. Ne všechny služby totiž kontrolují dodržení čekání (tuším např. NetLoad.in). Program tak tedy šetří i další čas.

  [2] Nejsem si teď jist, ale USD neumí stahovat z vícero služeb naráz.

  [3] Pointa spočívá právě v kombinování více odkazů téhož z různých zdrojů. Placené premium není vůbec třeba. Za ušetřených 1500 lze radši potěšit někoho pěkným dárkem. Pokud máš k dispozici ještě nějakou webproxy s další IP, tak už není vůbec co řešit.
  Rapidshare Premium tenhle program ve zjednodušené formě jako další plugin taktéž umí.

 6. 6 Michal Šmilauer 14.10.08, 05:10:10
  FB

  [5] Freeware, shareware a další je označení licence. Tento program je zadarmo, takže je freeware. Open source znamená, že kód je veřejný. Jsou to rozdílné věci.
  Díky za upozornění (že to někde obchází čekání), opravím.
  Jak funguje ta proxy? Jak se to to dá zprovoznit?
  [2] Pro tebe toto možná není přínosné, ale věřím, že pro spoustu lidí je.
  [4] Nevím, jak který klient, ale ten pravděpodobně nejlepší, StrongDC++ automaticky nabízí ke sdílení to, co stahuješ, stejně jako u torrentů. Ale hlavně - všechny P2P jsou většinou hrozně pomalé. FreeRapidem stáhneš díl jednoho seriálu za 25 minut (ráno).

 7. 7 Lukáš Skrytý 14.10.08, 05:10:34
  FB

  Osobně tady tohle "občůrávání" neaplikuji- něž se s tím dělat tak je lepší ten čas investovat chytřeji a nakonec se vyplatí koupit blbý premium za pár korun-třeba s kámošem napůl. Navíc s prémiem přijdu ze školy, kouknu se, že vyšel novej díl seriálu a za 15minut to mám stáhnutý aniž bych musel stahovat z 10proxy zaráz a nastavovat se s tím 2hodiny.

 8. 8 jan nemecek 14.10.08, 09:10:44
  FB

  O tom či je to legálne alebo nelegálne by sa dalo polemizovať. Veď predsa tá hudba už je zdieľaná a už to je nelegálne.

 9. 9 Michal Šmilauer 14.10.08, 11:10:34
  FB

  [8] Je sdílená, ale ne tebou! Teoreticky by ten člověk, co to uploadoval, mohl mít práva to takto zveřejňovat. A ty nemáš povinnost si ověřovat, jestli to tak opravdu je :)
  Pokud máš ještě pochybnosti, tak si trochu zagoogluj, bylo o tom napsáno už mnoho článků na seriózních serverech.

 10. 10 Michal Šmilauer 14.10.08, 11:10:37
  FB

  [7] To mě už taky párkrát napadlo :) Ale já s tím moc času nestrávím - prostě naházím linky, pak se k tomu večer vrátím a všechno je staženo.

 11. 11 Miko Daniel 15.10.08, 12:10:28
  FB

  Bohužiaľ musím súhlasiť s druhým a tretím komentárom. Názov článku je zavádzajúci. Problém neni nijako vyriešený, iba ho mierne uľahčený. Kto potrebuje skutočne sťahovať častejšie, napríklad ja rád sťahujem staršie klasické filmy, na ktoré sa do kina ísť nedá a v televízii ich nedávajú, pre toho je premium účet rozhodne lepšia voľba. Keď si predstavím, že by som každý deň mal čakať aj s hoci hentakým programom.. nie sorry, to fakt nie, mám požičaný premium account od kamoša, občas mu za neho niečo dám a pri samotnom rozbaľovaní 1 gigového dvdripu filmu strávim pomaly viac času, ako pri jeho sťahovaní (niečo medzi 5 až 10 minútami). Viem, že ľudia si inštinktívne nechcú platiť za nič (a predsa nebudú platiť za warez čo je zdarma - častý argument), ale v konečnom výsledku prerobia, pretože keby spočítali elektrinu ktorú minú tým že je počítač zapnutý na sťahovanie cez celú noc (alebo skrátka hocikedy keď sa s počítačom nepracuje, tak ako píše Daffi v 10 tom komentári), tak sa ten premium vlastne vyplatí. To ešte nehovorím o tých expertoch čo trávia hodiny tým aby sa snažili nájsť funkčnú proxy, ktorou konečne obídu rapid a pritom keby ten čas investovali do úplne najprimitívnejšej brigády za 50 kč na hodinu, tak by im stačilo robiť 30 hodín a to je rozhodne kratší čas, než čo strávia tým, ako sa každodenne snažia osrať rapidshare. Rapidshare account plus rapget je super kombinácia a ešte ani raz som nezažil, že by som chcel nejakú vec, ktorá by bola na iných serveroch ale na rapide nie. Ale u Čechov a Slovákov je typické, že oni nedokážu vnímať celkové náklady, oni vidia iba tu horibilnú 1500 kč sumu, ktorú by mali zaplatiť... a tým, že strávia desiatky hodín pri počítači a minú tisíce za elektrinu (aktuálny odber povedzme 200 wattov, za 5 hodín minú asi 5 kč ((neviem koľko v Čechách priemerne stojí kilowatt/hodina)), cez celú noc 10 kč a vynásobme si to počtom dní čo takto počítač ide a už sme na slušnej čiastke, možno aj vyššej než cena premium accountu) vlastne ušetria. Takže spôsob o ktorom Daffi píše je skutočne iba pre tých ľudí, čo sťahujú príležitostne.. povedzme raz za mesiac chcú väčší súbor, napríklad gigový film.

 12. 12 Vity 15.10.08, 12:10:39
  FB

  [11] Název článku je sice podivný, na druhou stranu s těmito programy již opravdu nikdy nemusíš klikat odkazy typu rapidshare.com. Takže opravdu mu můžeš dát sbohem...
  Stále počítáš s tím, že odkazy jsou pouze na RapidShare. Ale jak jsem říkal, pokud se jednoduše odkazy _zkombinují_, není vůbec problém dosáhnout rychlosti premium.
  Vždycky se usmívám, jak si lidé platící premium, musí zdůvodňovat to, že to platí :-). Jedno vím ale jistě, bez lidí co platí, by ty servery a'la RapidShare nefungovaly :-).

 13. 13 Michal Šmilauer 15.10.08, 06:10:35
  FB

  [12] Při vytváření nadpisu jsem se snažil o max. stručnost. No ale když se vám to tolik nelíbí, tak jsem to změnil, aby to "nebylo zavádějící".

 14. 14 Loxodonta Africana 15.10.08, 01:10:33
  FB

  [10] Nechci rýpat, ale pokud běží počítač jen kvůli tomu a děláš to tak každý den, tak na zbytečně propálené eletřině zaplatíš víc než za premium účet na rapidu ;-)

 15. 15 Michal Šmilauer 15.10.08, 03:10:10
  FB

  [14] Dělám to tak, jen když si zrovna chci něco stáhnout.

 16. 16 Turlik Tomáš 15.10.08, 09:10:52
  FB

  [6] Ide o to ktoré torrenty, keď si nájdeš správny tak ti ide aj 5MB/s čomu si myslím v rýchlosti RS nemôže konkurovať.

 17. 17 Ožuch Michal 16.10.08, 06:10:41
  FB

  bohužel stále je legální stahovat filmy a hudbu, pokud jí zároveň nesdílité a nešíříte dál, ale podle mě je to silně neetické.... je to to samé jako krást rohlíky v obchodě, s tím rozdílem, že zákon na krádež hudby nemyslí.... tvůrci filmů a hudební interpeti, se tím živí a žijí z návštěvnosti kin, z legálního půjčovaní jejich děl a nakupování.... pokud člověk nemá moc peněz a přesto chce poslouchat hudbu může využít legálního stahování na serverech typu i-legalně a podobně...

 18. 18 Michal Šmilauer 16.10.08, 07:10:46
  FB

  [17] Četl sis článek Radka Hulána, na který jsem odkazoval v článku? Tam se to všechno vysvětluje: Jak by potom OSA ospravedlnila "preventivní poplatky", které platíte z každého zakopeného CD, paměťové karty nebo optické mechaniky?

 19. 19 Radek Novák 17.10.08, 01:10:35
  FB

  1400 za premium účet mi nepřijde nijak přehnaný, když vezmu v úvahu, že 99% věcí co za rok stáhnu je právě z rapidu :). Často stahuju větší soubory po cca 40 částech (DVD - 4,5Gb), naházím to jen do RapGetu a se 100mbit linkou to mám do 10 minut všechno stažený v PC... Nedokážu si představit to stahovat po částech a ještě nějak přenastavovat proxy :-/

 20. 20 Turlik Tomáš 17.10.08, 08:10:47
  FB

  A mimochodom, ten program už asi nefunguje pretože už hádže errory.

 21. 21 Michal Šmilauer 17.10.08, 11:10:04
  FB

  [20] Stáhni si nejnovější verzi na homepage programu. Na různých stahovacích serverech je starší verze, která nefunguje, protože Rapidshare zase zavedl čekací limit (i když kratší).

Nový komentář