Jste zatčen! Městská policie

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Jste zatčen! Městská policie

Ve světě 03.09.08

Policie

Tuto větu naštěstí městský strážník nemůže vyslovit, jelikož je to jen obyčejný pochůzkář, který by nám měl především pomoct v nesnázích, chránit před zločinci a dohlížet na skupinky feťáků a bezdomovců na lavičkách v parcích, kde se pak bojí jezdit maminky s kočárky. Místo toho je ale v noci vidím spát v autech, ve kterých mají objíždět město a konat pořádek. Například rušení nočního klidu vyřeší blokovými pokutami a pak vám jen řeknou, že na víc nemají pravomoce. Je tedy vůbec k něčemu městká policie dobrá?

 

Co se stalo mi?

Již druhým školním rokem chodím na obědy do školní jídelny. Nachází se ale 300m od školy a jsem nucen přejít jeden přechod se světly. Je to jen krátká silnice, ve které je zákaz vjezdu motorovým vozidlům a smí tama projet jen městská hromadná doprava, která jezdí 6x do hodiny. Jelikož vím kdy trolejbusy jezdí a nechce se mi čekat zbytečně 2 minuty než naskočí zelená, tak se jen rozhlédnu jestli něco nejede a přejdu silnici. Není to nic nebezpečného a nikomu tím nezpůsobím škodu. To by ale nesměli být poblíž dva městští strážníci. Ten menší a akčnější na mě začal volat: Chlapče, chlapče, stůjte. Tak jsem se tedy na něj podíval a bylo mi do smíchu. Modrá košile, černé brýle, modrá kšiltovka a malé PDA v ruce. O koho se jedná jsem si všiml až při pohledu na černou kšiltovku s nápisem Městská policie Opava.

Pan městký policista mi tedy vysvětlil, jak strašný přestupek jsem provedl. Poté jsem byl tázán, jestli mám občanský průkaz. Dnes jsem si ale vzal kraťasy ve kterých zrovna nemám moc kapes a dal jsem si do nich jen kapesník, klíče, mobil a čipovou kartu MHD. Netušil jsem že bych jí zrovna dnes potřeboval. Pan strážník si tedy ověřil moji totožnost přes své PDA. Vystavil mi pokutu 300,- KČ a řekl že bych se měl vzpamatovat. Na tuto větu bych mu mile rád odpověděl, ale určitě bych jen porušil další paragraf a vyhlášku, kterou by použil proti mě a já musel místo 300,- KČ platit ještě za urážku veřejného činitele 500,- KČ (odhaduji) a agresivita 600,- KČ (odhaduji). Raději jsem jen odešel s blokovou pokutou za 300,- KČ.

Moudro na závěr

Po té co mi sepisoval pan strážník blokovou pokutu prošli přes přechod na červenou další tři lidé. Odbyl mě ale výmluvou, že měli zelenou. Vypadalo to že druhý strážník zrovna dojedl koblihu a bylo mu dění v okolí úplně ukradené.

Dokonce mě i tato situace poučila. Nebudu se nyní nejdříve dívat jaká je na semaforu barva a jestli jedou auta, ale jestli někde není srážník, který záludně čeká na nepozorného chodce.

Podle mě zde semafor neměl být, jelikož je to na přehledném úseku, kde je zakázán vjezd motorovým vozidlům a když projede jednou za 10 minut trolejbus nebo autobus, tak jej uslyší i chodec se sluchátkama v uších.


Komentáře

 1. 1 Karel Florian 03.09.08, 03:09:47
  FB

  Urazka verejneho cinitele uz par let neexistuje :).

 2. 2 Radek Hulán 03.09.08, 04:09:16
  FB

  [1] je to tak. Veřejný činitel je naopak jediný člověk, kterému je možno legálně vynadat :-) (jiná věc je, že si poté najde jiný § či aspoň nějaké opruzování...)

 3. 3 Nestarej Se 03.09.08, 05:09:05
  FB

  Policie jako obvykle pokutuje na nesmyslném místě. Kdyby spíš stavili řidiče co za jízdy telefonují. Stačilo mi když jsem stál na přechodě a 3 řidiči z 5 co kolem mě projeli, měli u ucha telefon.

 4. 4 Tomáš Herceg 03.09.08, 05:09:14
  FB

  Legální cesta je střihnout to o 50 metrů vedle toho přechodu.

 5. 5 Petr Kolář 03.09.08, 05:09:35
  FB

  Mně se to celý jeví jako: "Strážníci mě načapali při přechodu na červenou. Oh, jak je ten svět nespravedlivý. Musím se jít vybrečet do mého blogu."
  Funny...

 6. 6 David 03.09.08, 06:09:53
  FB

  [5] Bohužel se tu články podobného typu množí... :-)

  [3] To je moc obtížné, "obotičkovat" pár aut nebo zbuzerovat chodce co přeběhne volnou silnici na červeného pajduláka je výrazně snazší, než nahánět telefonující řidiče :-D

 7. 7 jan nemecek 03.09.08, 11:09:37
  FB

  [5] skor chcel autor vyjadrit pocudovanie nad konanim policie, ktora vacsinou len sikanuje beznych obcanov a skutocnych zlocincov nechava uniknut

 8. 8 Carlos Jurecka 04.09.08, 07:09:38
  FB

  Panebože co to MI v nadpisu? A co to je vůbec za článek? Vždyť jsi spáchal přestupek, za který jsi byl po zásluze potrestán? Nebo čekáš, že tě tu budou lidé litovat?
  Po té co to tu opustil Radek, kvalita článků klesá přímou úměrou směrem dolů, ale že zde budou tedy takovéto bláboly, to jsem opravdu nečekal.

 9. 9 bradley 04.09.08, 11:09:52
  FB

  [5] No asi tak... :-)

  Když jsem ještě chodil na SŠPaU do Opavy, na kterou (podle popisu situace) autor chodí, tak jsme řešili stejný problém... Na tu světelnou křižovatku jsme nadávali denně, většina z nás tam chodila na červenou, občas někoho z nás chytli a neměli jsme potřebu si stěžovat Světu, jak jsou MP zlí. :c) Oni za tu křižovatku nemohou, plní jen svou práci, na(ne)štěstí...

 10. 10 Daniel Tlach 04.09.08, 02:09:00
  FB

  Ty jsi spáchal přestupek a byl jsi potrestán. To je zcela normální. To je stejné jako řidiči, co se vymlouvají že "ostatní taky překročili rychlost, tak proč zrovna já mám být pokutován?". Je zcela irelevantní kdo další přešel na červenou - ty jsi byl přistižen, ty si neseš odpovědnost.

  Nevím zda to platí stále ale kdysi dávno jsem byl kontrolován hlídkou v parku a zjistil jsem, že OP u sebe nemám. Nic z toho nebylo, jen běžná kontrola. Byl jsem poučen, že i nemít u sebe OP je přestupek na pokutu ale zároveň mi řekli, že nevidí důvod to dramatizovat, popřáli hezký den a šli dál.

  A na to MI už tu někdo upozornil :)

 11. 11 Petr 04.09.08, 02:09:37
  FB

  [2] Pánové, je zde trestný čin "Útok na veřejného činitele", kde § 154, odst. 2 - Kdo hrubě urazí nebo pomluví státní orgán při výkonu jeho pravomoci nebo pro tento výkon, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo peněžitým trestem.

 12. 12 Morpheus 04.09.08, 03:09:09
  FB

  [10] Tuším, že s tou OP ji nemusíš mít jen do určitého okruhu od bydliště (aspoň mi to někdo takto onehdá říkal), řádově je to ve stovkách metrů... Neví někdo, jestli to ještě platí?

 13. 13 Frantisek Dobrota 04.09.08, 03:09:13
  FB

  Takhle jsem se už dlouho nenasmál. Náctiletý vesnický pubescent, které má Hulán tak rád, si nechá dát od maštáka pokutu za přechod na červenou a pak si na to ještě stěžuje :)

  A teď vážně - co si myslíš, že podobný článek dá čtenářovi?

  Na konec si dovolím citovat Mistra:

  "Proč vlastně nemám rád pubescenty? Odpověď je jednoduchá, jsou to vulgární blbci. Pubescent nesnese, že Hulán má jiný (zásadně pravdivý) názor, mozek pubescenta je malý a zakrnělý, jiné je pro něj nepochopitelné, a začne tedy zuřit a řvát. Pokud sto pubescentů řve, a Radek Hulán má přitom jiný názor, jaký je jediný možný závěr? Chce to vzít kladívko, a ty malé pubescenty mlátit do jejich malých zakrnělých hlaviček. Řekněme sami, copak je možné nepohrdat takovýmito lidskými odpadky"

 14. 14 Radek Jedlička 04.09.08, 03:09:29
  FB

  Pomůže nějaká petice? Přece na tomhle webu nebudu číst tyhle béčkový "články" od bezcennejch teenagerů.

 15. 15 Radek Jedlička 04.09.08, 03:09:44
  FB

  2 admin: Nechápu, jak můžeš něco X let budovat, dosáhnout úspěchu a popularity a pak se na to vykašlat a zas*at to tady tímhle. Nebylo lepší prostě ten web stopnout? Uvědom si, že tihle lidé jedou pořád na Tvoje jméno.

 16. 16 Morpheus 04.09.08, 04:09:10
  FB

  [14] Asi by bylo nejlepší tenhle kočovnej cirkus zavřít, nechat tu nej archiv hodnotnějších článků a děti ať si jdou psát na blog.cz... Auotr OnNe by si možná měl zauvažovat nad tím, jestli radši nepsat krátké "recenze" na to na čem byl v poslední době v kině, než aby se rádobyhluboce zamýšlel tu nad smysluplností arkádových bojovek, tu nad spravedlivostí MP...

  Ne Radku vážně, fakt ti tyhle duševní výblitky dětí stojí za to?!

 17. 17 Petr Barák 04.09.08, 05:09:17
  FB

  Šel jsi vědomě na červenou, policajt tě viděl a dal ti pokutu - tak to má být. Nechápu na co si stěžuješ? Chyba byla na tvé straně, policajt dělal jen svoji práci.

 18. 18 Tomáš Šůstek 04.09.08, 07:09:05
  FB

  Chápu, že na MyEgo.cz je málo článků, ale někdy je opravdu lepší větší kvalita a menší kvantita. Tedy, pokud nejde jen čistě o SEO...

 19. 19 Václav Kovařík 05.09.08, 10:09:47
  FB

  Nevím, čemu se divíte. Šel byste pracovat k městské policii? Nešel. Já také ne. Její reputace je opravdu špatná. Známý tam pracuje na administrativní pozici, ale stydí se říkat, kde pracuje. Jak špatně na tom člověk musí být, aby k nim šel. A tito lidé dostanou nad vámi moc. Tak si ji užívají. Nic víc, nic míň. A čím víc tam bude blbců, tím bude hůř.

 20. 20 David 05.09.08, 10:09:54
  FB

  [19] Jenže ono se to bohužel přestává týkat jen měšťáků... Ti byli řekněme "zvláštní" vždycky... Jenže tady se ministrovi vnitra začíná sypat pod rukama policie obecně, tuhle v metru jsem viděl takový dva mladý cucáky, jestli jim mohlo být tak akorát těch 18, tvářili se jako mistři světa a na sobě uniformu PČR a hlavně u pasu BOUCHAČKU! Jestli tihle mají "pomáhat a chránit", tak potěš koště..

  Když se přestane chtít Radku Hulánovi psát a doplňuje "stavy" autory pochybných kvalit, je to (se vším co se mi na něm nelíbí) škoda. Když se ministrovi vnitra rozpadá policie a je nutno nabírat i zjevně nedospělá individua, pak to není škoda, ale potenciální megaprůšvih...

 21. 21 Ožuch Michal 05.09.08, 02:09:00
  FB

  1) pokuta byla naprosto oprávněna
  2) od toho tu městská policie je aby pokutovala občany za přestupky
  3) Na zatýkání vrahů a bankovních lupičů zde je Policie ČR
  4) Každý občan je povinen u sebe mít občanský průkaz(nebo pas) v případě, že se nachází v pohraniční oblasti nebo více než 100m od svého místa trvalého bydliště.
  5) Pokud se někomu nelíbí umístění nějakého semaforua připadá mu nesmyslný a řeší to porušováním zákonů je idiot. CO takhle napsat na mšstský úřad a přednést námitku proti tomuto semaforu? Tak to řeší rozumní lidé.

 22. 22 Vojta 09.09.08, 11:09:50
  FB

  Vidím, že tady jsou zde velice moudří lidé, kteří ví o zločinu nejvíc jak jen jde... Víte Policie je velmi unavná. Většinou jsou policisté chytří kteří se nezabývají takovýma blbostma přímo. Ale někteří si hrají na velké vyšetřovatele. Jelikož o tom něco vím, je jisté že mu dali nepřiměřenou pokutu. Na jeho věk je to dost hnusné. A pokud neumí ani vyšetřit případnou krádež tak raději berou peníze od děcek které chodí na červenou. Přitom tam opravdu chodí samí lidé na červenou. Opravdu úžasní tady chytráci... ;)

 23. 23 Michal Akal 09.09.08, 02:09:30
  FB

  [21] nez tady zacnes machrovat tak si neco zjisti a stejne tak ostatni co pisou ten blabol o OP, ten s sebou vubec nemusis nosit a uz vubec to nikde neni omezeno vzdalenosti od bydliste, to pisou jenom troubove co nemaji ani paru. Takze pokud s sebou OP nemam nejedna se o zadny prestupek

 24. 24 Marcel Janík 28.02.09, 06:02:30
  FB

  Pro obdobný zakomplexovaný xindl je taková práce rájem. Může buzerovat, zevlovat na benzínkách denno denně...vždyť jsou uplně k smíchu.:-)

 25. 25 Ladislav Zelenka 03.10.09, 04:10:22
  FB

  Jaká byla vlastně ta strážníkova kšiltovka? Modrá nebo černá? :-)
  OP u sebe mít nemusíš, ale pokud strážník nebo polda nebude mít u sebe nějaké komunikovadlo, kterým si bude moci na dálku ověřit tvoji totožnost, musíš počítat s tím, že se projedeš na nejbližší služebnu k ověření totožnosti.

Nový komentář