Jaký byl Digitex a Interkamera?

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Jaký byl Digitex a Interkamera?

Ve světě 08.11.09

digitex_logoTento rok jsem jel již potřetí v řadě na brněnské výstaviště navštívit veletetrh věnovaný IT. Poslední 2 roky jsem jezdil se školou, takže jsem to bral jako takovou ulívárnu a pak se půl dne znuděně poflakoval po výstavišti. Jenže tento rok škola žádný výlet nekonala a já se musel sám rozhodnout, jestli má cenu na digitex jet. Po minulém roce jsem byl jasně přesvědčený, že další ročník už nenavštívím, protože bylo výstaviště přeplněné školami a program bídný. Přečetl jsem si tedy letošní program a neviděl v něm nic zajímavého, ale když jsem spočítal, že cena za takový menší sobotní výlet Opava -> Brno a zpět i se vstupenkou vyjde na ani ne 300,- KČ, tak jsem neváhal a jel. Je jedno, jestli se člověk nudí doma nebo na Digitexu.

Krize pro Digitex

Každým rokem ubývá vystavovatelů a tento rok tomu nebylo jinak. Digitex, který byl spojený tento rok s Interkamerou, se vešel do pouhého jednoho pavilonu. Následoval již jen jeden další pavilon, který byl zasvěcen hrám. Pokaždé jsem byl na výstavišti ve všední den a se školou, což pro mě znamenalo prodírání se davy, abych něco viděl. O víkendovém dni, který byl přístupný široké veřejnosti, tento problém vůbec nehrozil.

Veletrhem Sport life byl v několika pavilonech a byl problém se tam hnout, tak jako kdysi před roky na Invexu. Sport life se týkal fitness, cyklistiky a také jachtingu a karavanů. Možná se tomuto spojení Digitex a Sport life ani nedivím, protože na samotný Digitex by o víkendu přišlo možná o polovinu míň návštěvníků.

Přežili ti nejsilnější

Málo vystavovatelů a málo návštěvníků, tak se dá popsat letošní Digitex/Interkamera. Mi osobně to tolik nevadilo, protože jsem bez problémů našel místo k sezení na přednáškách Cpress Show, které měli redaktoři ze serveru Živě.cz a časopisu Computer. Vlastně ona samotná CPress Show byla na letošním Digitexu něco, kde se něco dělo, a celkově jsem tam strávil něco přes 2 hodiny. Dopoledne jsem se byl podívat na natáčení pořadu Týden živě, který rád sleduji, a odpoledne šel na velmi zajímavou přednášku na téma Windows x Apple, kterou uváděl David Polesný a nějaký mentálně narušený člověk z apcom.cz, který neustálě vyzdvihoval Apple k nebesům. Jeho věčné vychvalování Mac OS a věcí, které fungují na Windows již od dob Windows XP, ve mně vytvářely nutkavou potřebu se ho zeptat, kolik má roků, že si potřebuje tvořit hudbu již po základní instalaci systému, třídit fotografie v primitivním apple prostředí podle obličejů a dívat se na grafické efektíky. Strašně se mi líbilo, jak vyzdvihoval jednoduchost a možnost vše dělat dvěmi tlačítky nebo jedním prstem. Zřejmě má asi malou paměť a inteligenci, takže by nevěděl, k čemu jiné tlačítka a možnosti programů slouží. Třešničkou na dortu byly hlášky o 64-bitových aplikacích a skvělé podpoře, které David Polesný komentoval vtipným zvoláním: "To kdyby tak slyšel Radek Hulán ..."

cpress_show

Natáčení pořadu Týden živě

Co jsem si z Invexu odvezl?

Minulé ročníky to bylo plno časoposů a letáčků, co mi ti roznašeči cpali málem sami do batohu, protože jich měli plné stany. Jenže tento rok jsem dostal po vstupu do pavilonu jen bonbón proti nachlazení, který jsem si vzal, pocumlal a dnes mě bolí v krku. Stánek PC Extra opět nabízel svá staré čísla časopisů zdarma a tím to vše haslo. Mělo to jen tu výhodu, že jsem nemusel hledat místo, kam bych tyto prospekty zahodil, protože odpadkové koše se hledaly dost těžko.

Svým obsahem mě letošní Digitex/Interkamera nezklamal ani nepřekvapil. Odvezl jsem si skvělý závodní zážitek ze simulátoru Force Dynamics 301, na kterém běžela moje nejoblíbenější závodní hra Live For Speed. Poprvé jsem si vyzkoušel nVidia 3D Vision na vlastní oči a můžu říct, že kdyby se projekt Force Dynamics 301 a právě nVidia 3D Vison spojili v jedno, tak by vznikl ten nejrealističtější závodní simulátor na světě. Dále už byly k vidění jen nudné stánky, kolem kterých jsem jen tak prošel (Eset, OviMaps, PC Tuning, Zoner a další).

Dále se mi líbila přednáška Jiřího Kolbaby, který se svými fotografiemi a dokonalým vyprávěním o cestování po celém světě zaujal spoustu lidí. Spoustu lidí taky přilákala právě ona CPress Show a natáčení Týdne živě, ze kterého jsem si přivezl asi ten nejhezčí suvenýr. Vyhrál jsem ho poněkud netradičním "losováním". David Polesný vyrobil vlaštovku, kterou potom hodil do publika a ta doletěla právě až na konec, kde jsem byl já. A tak jsem vyhrál krásný lahváč "Windows pramen 7" :-)

windows pramen 7


Komentáře

  1. 1 FATALITY@21 09.11.09, 01:11:02
    FB

    Naprosto súhlasím. Krok, spojiť Digitex a SportLife bol myslím dobrý ťah. Pavilón venovaný Digitexu prešiel človek veľmi rýchlo. Prednášky Cpress show by som hodnotil veľmi pozitívne. Týden žive live a iné prednášky, boli zaujímavým spestreným. Okrem nich a pár stánkov ma nezaujalo nič. Čo sa týka SportLife, tak tam bolo načo pozerať: široká ponuka vystavovaných športových náčiní, bicyklov a rôznych iných atrakcií. Ako pomaly upadal Invex, tak upadá aj Digitex(a Interkamera).

Nový komentář