iRobot Roomba - robotický vysavač mě baví

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

iRobot Roomba - robotický vysavač mě baví

Technologie 12.11.13

Koupil jsem si před pár týdny robotický vysavač, iRobot Roomba. Je to malá kulatá 8cm vysoká věc (měřeno i s kolečky) s průměrem 35cm. Jezdí zcela automaticky po bytě a vysává a vysává.

Robůtek se pohybuje na první pohled dost zmateně, jezdí cik-cak, má rád šikmé dráhy. Ale překvapivě vysaje vše, na žádné místo nezapomene a snad uklidí i lépe než velký vysavač a zdlouhavá ruční práce. Sběrný koš toho obsahuje pokaždé dost.

Orientaci robota  v prostoru obstarává 42 optických a akustických senzorů, pokud něco nezachytí, předek robota má "nárazník", takže nepoškodí nábytek.

Spodek vysavače obsahuje dva kartáče, co rotují proto sobě, sběrný koš se dvěma HEPA filtry, vysávací turbínu a boční kartáček na nábytek a stěny.

Roomba 760

Hluk vysavače se dá snést i když jste v bytě, je to výrazně méně hlasité než klasický vysavač. Dobré je spouštět jej denně, nebo aspoň obden, úklid se navíc dá naplánovat, nebo jej zapnout, když odcházíte.

Při prvním spuštění je dobré sledovat, co mu dělá problém, upravit problémové oblasti či použít "virtual wall", virtuální stěnu, která jej tam nepustí. Poté co robůtek uklidí, tak zajede automaticky do nabíjecí základny. Také k němu máte dálkové ovládání.

Vyčištění robota je záležitost na minutu, větší čištění stačí jednou týdně, plus vysypat zásobník, to jsou jen sekundy. Uspoří to hromadu práce a pořád je čisto.

Roomba je luxusní domácí otrok. Po 2 týdnech velká spokojenost.


Komentáře

  1. 1 Ladislav Zelenka 28.06.14, 04:06:19
    FB

    Díky za tip. Před chvílí objednáno - Roomba 760.