Invex? Ne, děkuji.

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Invex? Ne, děkuji.

Ve světě 10.10.08

invex_logo Tak jako každý rok, jsem se se školou účastnil jednodenního výletu na brněnské výstaviště. Tento rok jsem si nikde nečetl žádný program předem a nechal se překvapit, co uvidím. Jen jsem někde zahlédl reklamu na soutěž o Apple Macbook Air, které jsem nijak nevěnoval pozornost. Odjel jsem tedy na Invex neinformován a těšil se, že mě alespoň něco zaujme a dovím se informace o novinkách, které teprve přijdou.

 

Nikde nic a nikdo

Hned po vystoupení z autobusu na brněnském výstavišti jsem hledal vstup. Trošku jsem se divil, kam až musím jít. Tam kde minule praskal pavilon ve švech, tak dnes byla prázdná hala a na konci pokladna. Další překvapení byl plánek z výstaviště. Oproti minulému roku zde bylo minimálně o 2-3 pavilony méně. Kam se vystavovatelé poděli?

Možná je to způsobeno tím, že o Invex není v kruhu široké veřejnosti zájem. Když jsem se tak díval na složení návštěvníků, viděl jsem především studenty, kteří museli jet na Invex tak jako já se školou. Kdyby neorganizovaly školy tyto výlety, tak se může Invex pro veřejnost zrušit a byl by z něj jen takový malý veletrh pro novináře.

 

invex_prazdna_hala

 

 

Co mě zaujalo?

Během nudného dne mě přeci jen něco upoutalo. Asus stánek s malými netbooky EEE. Trošku mě vyděsila verze 701, která má opravdu malý displej a vedle EEE 901 vypadal jako nepovedený experiment. Jedna z dalších věcí, kde jsem se na chvíli zastavil byl stánek Skinbook a SkinZone, jelikož již dlouho přemýšlím, že bych něčím svůj notebook oživil. Stále váhám, kterou společnost zvolit.

Tím asi končí výčet věcí, které si zasloužily alespoň 5 minut mého času. Možná jsem se zastavil u rozebraného notebooku Lenovo ThinkPad a stánku Toshiba s novými notebooky řady Qosmio.

 

Ušetřete čas i peníze

Invex se stává stále nudnějším a nenabízí nic, co by člověk nenašel na internetu. Jelikož zde bylo málo vystavovatelů, byl i bídný program. Venku byly rozházené časopisy, letáky a nikomu nepořádek nevadil. Příští ročník si nechám s klidem utéct.

 

neporadek


Komentáře

 1. 1 Michal Dvořák 10.10.08, 04:10:12
  FB

  Kéž by tam ty školy nejezdily. To prodírání se davy dětí by mi vážně nechybělo. Letos jsem jel na veřejný den a bylo to poprvé a naposledy, odborné dny jsou lepší. Celkově se Invex zase zmenšil, bylo málo vystavovatelů, nic moc... Ale za rok pojedu stejně znova.

 2. 2 Lukáš Skrytý 10.10.08, 05:10:49
  FB

  jen taková technická poznámka: ten první obrázek by možná chtělo převzorkovat- teď to má 2MB což není úplně nejlepší na web :)

 3. 3 Lukáš Klika 10.10.08, 06:10:39
  FB

  Zdá se mi, že kvalita Invexu jde každým rokem dolů... Letos jsem nejel a dobře jsem udělal.

 4. 4 Mašita Ondřej 10.10.08, 06:10:46
  FB

  Podle dostupných informací a zdravé logiky další Invex už prostě nebude, pokud se nestane něco neočekávaného - ta fotka z prázdné haly je pěkná. Také jsem tam byl se školou, čekal jsem že přijdu do budovy nacpané po okraj, místo toho jsem přišel do této prázdné haly a jako v tranzu jsem přijal nějaký leták co vráželi dva reklamáci u dveří lidem do ruky, který jsem o deset metrů dál hodil na hromadu stejně odhozených letáků. Pak vystál frontu u stánečku s nápisem Invex - Registrace (nejdřív musíte registrovat lupen na netu, a pak vás musí napadnout, že se máte registrovat ještě jednou na místě...) a nakonec vystál frontu tří hajzlbáb u malých dveří, kterými se vstupuje dovnitř. Z invexu snad toto:

  1. Stánek s kuřaty byl kvalitní
  2. Jejich Staropramen ne
  3. ExtraHardware bylo to nejzajímavější, co jsem viděl

  Po dvou hodinách jsme Invex opustili a několik hodin pobyli v místních hospodách. Upřímně doufám, že se příští rok této prťavé české akcičky nebudu muset účastnit (50% studentů z naší školy jelo jen pod hrozbou zkoušení z matematiky, pokud odmítnou).

 5. 5 Radek Hulán 10.10.08, 07:10:10
  FB

  Já nechápu, kdo na Invex pořád jezdí. Osobně jsem tam byl naposledy v roce 1996-1998 jako vystavovatel, a poté už nikdy, protože náklady se nemají šanci zaplatit.

  Posledních 10 let je Invex o ničem, a všichni to ví, takže jaksi nechápu proč v roce 2008 o tom pořád někdo píše, respektive tam jezdí (jako ulejvárna ze školy snad) ;)

  Každopádně Invex by už měl konečně umřít, píše se to už 10 let, a on pořád ne a ne chcípnout. Neuvěřitelné :)

 6. 6 Zdeněk Přikryl 10.10.08, 10:10:25
  FB

  [4] dřív bych to považoval za "smutné", že hodnotím podobně jako Hulán, ale bohužel je to tak...- pokus o inteligentně pojatý komentář od puberťáka pod článkem puberťáka...
  já na invex vyrazil jako na plánovanou klidnou procházku (chvilkový odpočinek z práce) pustým brnem (úterní invex) - a přesně toho jsem se dočkal
  1)dopředu bylo známo, že vystavovatlů o cca 1/3 ubylo, pátek byl také zrušen - tak proč to "překvapení" ?
  2) prázdnou halou jsem neprocházel - do takových opravu nemusím - hlavní vstup přes žádnou takovou nevede...
  3) ragistrovanou vstupenku jsem dále nikde neregistroval - jen předložil na registrační pokladně - obdržel VIP kupon, lístek s různými "výhodami" zdarma (nealko, šalin lístek,...) a šel dál
  4)frontu jsem taktéž neviděl - v úterý ve 13hod. byl absolutní klid
  5) kvalitní stánek s kuřaty ? z karbonových vláken s pěknou dámskou obsluhou nahoře bez ? to mě mrzí, že jsem ho přehlédl...
  6) s pivem konečně souhlas - rozlévání piva z třetinkového plastu do půllitrových plastů mě také poněkud rozladilo...
  7) ? stánek extrahardware bylo jeden z těch nejslabších... snaha jednou změnou v biosu okamžitě přetaktovat procesor na rekordní frekvenci byla přinejmenším "úsměvná"...
  8) nejzajímavější mně osobně přišlo množství "profi" fotografů blýskajích při "proslovu" Saudka interními blesky entry zrcadlovek s Tamron "objektivy" s nasazenou sluneční clonou na vzdálenost 10 a více metrů...
  9) místo návštěvy brněnských hospod (kde se mimo velmi velmi zřídka a náhodně se vyskytujících vyjímek nic jiného kromě pšeničního Pegasu nedá pít) by to chtělo spíš se učit...
  10) hrozba zkoušení z matematiky na střední škole zní také velmi originálně, když pro kohokoliv inteligentnějšího než zapnutá automatická pračka to může znamenat přinejhorším za 1, a to bez učení...

 7. 7 Nestarej Se 11.10.08, 09:10:22
  FB

  Na letošní Invex jsem taky nejel. Každým rokem je na invexu to samé, nic nového. Jediné co by mě na invexu zajímalo je OC stánek ExtraHardware, ale kvůli jendomu stánku tam nemá cenu jezdit.

 8. 8 Ožuch Michal 11.10.08, 05:10:12
  FB

  heh nechápu proč v rocce 2008 někdo jezdí na Invex a ještě se tím chlubí. To, že letošní invex bude o ničem musel, každý kdo není uplný blázen vědět. Invex je o ničem už několik let a rok od roku to je horší. Prostě už je jiná doba. Není rok 1996. Ani ti novináři tam už tak nejezdí, protože už není skoro o čem psát :-)

 9. 9 Mašita Ondřej 11.10.08, 05:10:20
  FB

  [6] Dopředu to známo bylo, já to ale nezjišťoval, když jsem si negativní hodnocení odvážel už z loňského Invexu - zkoušení z matematiky s tím spjaté je zkoušení stylem 'K tabuli, za pět, sednout', případně 'Invex byl školní akce, 8 hodin absence, a na omluváku ať je razítko od lékaře' -> můžu se s učitelem hádat jak chci, ale je mnohem jednodušší prostě přetrpět pár hodin v Brně. Profi fotografy jsem tam nikde neviděl, pro upřesnění, já tam byl v den určený pro veřejnost, ne ty první dva (čemuž nerozumím, vždycky jsme jezdili na první dny, kdy kolem nás nepobíhaly děti a neprosily nás, abysme jim koupili pivo a cigarety). Závěrem, registrace - jejich registrační metody jsem tedy evidentně nepochopil, ve škole jsme obdrželi lupen, který jsme si prý nejpozději do dvou dnů před návštěvou měli zaregistrovat online (kde po nás chtěli snad i číslo bot), a poté jsme je museli registrovat znovu na místě. Nakolik je co z toho směrodatné neřeším (uniká mi význam registrace online..?).

  Já vím, že přetaktování podle EHW není nic moc, ale měl by mě snad víc zajímat nějaký informační systém školy v horní dolní? Nebo rozložený ThinkPad? Na Invex prostě není důvod jezdit, je to prťavá česká akcička a každý větší vystavovatel od ní dávno dal ruce pryč, protože jediný, kdo tam jezdí (ty desetitisíce 'zájemců a fandů IT') jsou děcka a puboši ve věku od 8 do 18ti let, které tam v rámci zviditelnění se přivezou základní a střední školy. A poslední, ne, karbon a holky nahoře bez tam opravdu nebyly, ale to kuře vypadalo zajímavěji než 80% všech stánků na Invexu. Tušil jsem, že se najde nějaký rejpal.

  OT: Můj pokus o inteligentní komentář byl alespoň k věci a nic lživého v něm není, ve vaší reakci neshledávám inteligentní podstatu. Jestli se vám blog nelíbí, tak ho prostě nečtěte a k mému komentu dejte špatnou karmu :) Have a nice day.

 10. 10 Mařák Roman 11.10.08, 07:10:27
  FB

  Na letosnim invexu byla asi nejzajimavejsi 108 palcová televize, ke kterej pri zakoupeni davali zdama auto :-D
  Kdyz jsem se docetl, ze to je 80te vyroci invexu tak jsem cekal neco vetsiho a ne jen 4 haly z toho jedna poloprazdna...
  Jinak opravdu mě pobavil ten vstup skrze jinak narvanou halu...

 11. 11 Vojtěch Mráz 12.10.08, 04:10:28
  FB

  Brno není prostě ve 21.století dost atraktivním místem. Chtelo by to něco oslnivějšího, efektivnějšího co zaujme naprosto všechny. Ale máme vůbec něco takového? :-)

 12. 12 Marek Marek 12.10.08, 09:10:43
  FB

  Když už musíte na invex povinně se školou tak doporučuju kombinaci ferneta s pivem, pak jít sednout na lávku do toho parčíku co tam je a ubalit špeka... Vůbec si nepamatuju jak jsem se z tama dostal...

 13. 13 Lukáš Furik 18.10.08, 11:10:46
  FB

  Invex je bohužel jen odraz staré slávy velkého veletrhu. A je pravda, že každý rok jeho proveň klesá. Tento rok jsem na něj už ani nejel.

  A co se motivu týká, tak když se podíváš na http://www.lukasovy.nazory.cz najdeš tam recenzi na samolepku od SkinBooku.. Jsem velice spokojen!

Nový komentář