BioShock - první dojmy a screenshoty z finální verze hry

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

BioShock - první dojmy a screenshoty z finální verze hry

Hry na PC 22.08.07

Na BioShock jsem se velice těšil, a po necelé hodině a půl hraní a pomalého procházení a obdivování (pod)vodního města nejsem zklamán. BioShock zaujme především výbornou atmosférou, když se poprvé dostanete k rozhodnutí, zda získat "Adam" zničením malé "jako-holčičky", která před vámi utíká a bojí se, nebo riskovat svoje vlastní oslabení, ale ušetřit ji, dodá to celé hře morální aspekt a náboj (jasně, že jsem ji zachránil…).

Grafika je výborně zpracovaná, hra je na Windows Vista automaticky spuštěna v DirectX 10, a zvláště na zpracování vody (která je všude) je to znát, realističtější vodu jsem ještě neviděl. Hra neumí ovšem používat antialiasing, není na to v menu volba, ani nefunguje nastavení AA přes profil aplikace. Jak je ale vidět na screenshotech, není to zásadní vada. Výkon je skvělý, při všech grafických volbách nastavených na maximum v rozlišení 1920 x 1200 neklesá FPS pod 50 (na NVIDIA 8800GTX, 8GB RAM a Intel Q6600 CPU).

Hra je samozřejmě vyvíjená ve spolupráci s NVIDIÍ v rámci TWIMTBP programu, a je založena na Unreal 3.0 enginu, který bude licencován v řadě dalších her. Hra běžela naprosto stabilně, žádný zásek či nestabilita, zvuk je při použití EAX vynikající.

Na střední obtížnost je hra snadná, na "easy" dokonce extrémně jednoduchá (lékárničky se válí poté doslova všude), výzva je až "high" obtížnost, kterou bych doporučil, a poté již musíte neustále řešit drastický nedostatek nábojů. Místo zmateného a rychlého pobíhání jako v Doom 3 je spíše vhodné uvažovat (elektrický výboj je třeba velice vhodný poslat na protivníky stojící ve vodě, na člověka s nitrem v ruce se zase platí "plamenomet").

Herní prostor je opravdu rozsáhlý, rozmanitý, místnosti mají řadu promyšlených detailů, ovládání pomocí myši a klávesnice je dokonalé. Stojí to za $50? Zatím to vypadá, že ano, je to jedna z mála her, která má příběh, a kde se těšíte na to, jak se bude rozvíjet (a jak jej vy samotní můžete ovlivnit).

Screenshoty 1-10

Screenshoty 11-20

Screenshoty 21-30

A teď mě omluvte, více se mi toho opravdu nechce psát, jdu si hrát :-)