Adobe Max: o čem byla keynote

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Adobe Max: o čem byla keynote

Adobe MaxAdobe Max

Flash Player 10.1

Pokud si z keynote Adobe odnesete jen to, že Flash je nyní i pro iPhone (a pro cokoliv dalšího), bude to stačit. Téměř celá hodinu a půl dlouhá show se točila kolem představení Flash Player 10.1 (verze, která by si snad zasloužila i vyšší číslo). Přináší totiž podporu ActionScript 3.0 a veškerých moderních technologií i do světa mobilních telefonů a chytrých TV, a to včetně podpory pro HD video, streamingu videa, P2P technologie, a samozřejmě akceleraci tohoto obsahu pomocí GPU (ať už s napojením na NVIDIA Tegra či Qualcomm SnapDragon).

Flash Player 10.1 je také výrazně rychlejší na netboocích, takže místo slideshow dostanete na podporovaných platformách skutečné HD video se slušným framerate.

Optimalizována byla i rychlost Flashe a spotřeba paměti - třeba oblíbený TweetDeck klient ve Flash Playeru 10.1 / AIR 2.0 zabere o 35% RAM méně.

Air 2.0

Rovněž desktopový runtime Air se ve verzi 2.0 dočká řady zlepšení. Patří sem:

 • možnost integrace s lokálními aplikacemi
 • USB storage device detection (vhodné třeba pro propojení s fotoaparátem a práci s fotkami či videem na něm)
 • snížení nároků na RAM
 • obecné zvýšení výkonu aplikací
 • nativní instalátor
 • napojení na lokální mikrofon (včetně nahrávání, streamingu)
 • podpora pro (multi)touch, ať už se jedná o zoom, gesta, atd. - tuto funkčnost dostane i Flash Player 10.1, a zjevně je zaváděna primárně kvůli iPhone

Omniture

Josh James, CEO Omniture, což je společnost, kterou Adobe před nedávnem koupil, představil svoji vizi a služby pro klienty - od eBay, přes MTV, po další (tisíce) společnosti. Pomocí vyspělé web analytics jsou schopni nabízet obsah webu dle profilu čtenáře, provádět jeho optimaliaci, a sledovat, co funguje a co ne.

Cílem je samozřejmě zvýšení konverzí a obratu. Do budoucna je plánována výraznější integrace Omniture do Flash Platform.

Adobe CS5

V přípravě je samozřejmě i nová verze Adobe kreativních nástrojů, který by se mohla jmenovat CS5. Představeno bylo několik "sneak-peaks", ale do finální verze nové Creative Suite je ještě hodně daleko, vzhledem k produktové periodě Adobě CS sady minimálně půl roku.

Závěr keynote

Závěr keynote se nesl ve znamení preview filmu, o kterém nesmím nic napsat, který si nesměl nikdo filmovat či fotit, a který bude prostě úžasný :) Jmenuje se Avatar, promítán bude ve 3D, byl nafilmován i díky Adobe technologiím, a byl to báječný 15minutový zážitek. Až budou Avatar dávat v kině, určitě na něj běžte.

Tak se místo toho můžete podívat na další fotky z Adobe Max:

Adobe MaxAdobe Max
zahájení keynotezahájení keynote

Komentáře

 1. 1 Blatecký Lukáš 05.10.09, 23:42:50
  FB

  Jak to tady dnes tak čtu, tak musím říct: "Někdy se chci na Adobe Max podívat!" Podle mě, i kdyby si člověk odnesl jen minimum veškerých technických informací, musí v něm nechat taková akce hodně hluboký, úžasný dojem.

 2. 2 Jaroslav Šmíd 06.10.09, 16:01:51
  FB

  Neříkali, kdy už bude 64bit flash player? Oni totiž slibovali, že bude s další majoritní verzí (11), tak třeba právě proto ji nechtějí vydat, aby nemuseli vydat 64bit verzi ... opravdu nevidím důvod, proč ještě dnes není. Pro Linux už dávno existuje funkční alfa verze a Windows verzi ne a ne vydat.