Zune 80GB a 8GB - Definitely Hot!

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Zune 80GB a 8GB - Definitely Hot!

Hudba 17.03.08

Titulek článku má být parafráze na moji dřívější recenzi iPodu Video (páté generace) 60GB, s podtitulkem Hype or Hot? Zune je odpověď Microsoftu na velice populární Apple iPod, což není špatný přehrávač, ale jeho závislost na strašných iTunes a dost pomalý a nepovedený firmware (pokud jej nenahradíte RockBoxem) jej velice těžko umožňují klasifikovat jako nejlepší hudební přehrávač.

Zde tedy nastupuje Zune 80GB a 8GB, který musí být lepší než iPod, aby uspěl na trhu.

Zune varianty a balení

Zune (druhé generace) se vyrábí ve dvou základních variantách, první je s 1.8" diskem o kapacitě 80GB pod názvem Zune 80GB a poté s flash pamětí, nazvaný Zune 4G / 8G. K výběru je hned několik barevných provedení, od černé, červené, růžové, bílé, až po kontroverzní hnědou.

Zune 80GBZune 80GB a Premium sluchátka

Každý Zune umí přehrávat hudbu ve formátu WMA, WMA Lossless, WMA Pro, AAC (MP4, M4A, MOV), MP3 (CBR i VBR) a dalších, a video ve formátu WMV (max 720x576 pixelů), MPEG-4, H.264 a DVR-MS  (tedy záznam televizního vysílání z Windows Media Center).

Navíc je na přehrávači dostupný prohlížeč obrázků (libovolný obrázek si můžete nastavit jako pozadí), podcasty, rádio s podporou RDS (fungující skvěle i v Evropě), a poté "Social" záložka, kterou popíšu později.

V balení dostanete, kromě přehrávače, sluchátka a USB konektor pro připojení k PC a nabíjení. To je celé. Samotný software pro synchronizaci si musíte stáhnout ze Zune.net (má asi 30MB a podporuje Vista x86 i Vista x64).

S menším Zune 4/8GB dostanete běžná sluchátka typu "pecky", který hrají průměrně (což je ovšem stále lepší než mírně podprůměrná hudební kvalita iPodu), ovšem se Zune 80GB dostanete vynikající Premium in-ear sluchátka s nylonovým opletením přívodního kabelu a magnetickým uchycením, která hrají doslova skvěle. Můžete si je dokoupit za zhruba $35 i k menšímu Zune.

Oba přehrávače mají displej o velikosti 320x240px, v případě Zune 80GB má úhlopříčku 3.2" (tedy výrazně větší než iPod Classic), navíc je tento displej překryt skutečným sklem a ne plastem, a v případě Zune 4/8GB o velikosti 1.8" (zde je pouze plastový kryt).

Ovládání Zune

Ovládání Zune je mimořádně snadné. Hlavní ovládací prvek (touchpad) je citlivý na dotyk, takže skrolování nahoru a dolů provádíte jen přejezdem palce po jeho ploše, akceptuje i akceleraci a pro potvrzení na něj prostě kliknete. Pokud by vám dotyková plocha vadila, je možnost zapnout si jen klikání (což je lepší třeba na ovládání v rukavicích v zimě).

Tlačítko vlevo slouží jako návrat do předchozí úrovně, delší stisk jako skok do hlavního menu, a tlačítko vpravo je PLAY/PAUSE, popřípadě zapnutí a vypnutí při delším stisku.

Jednodušší už to být nemůže, Zune se ovládá snadněji než iPod, kde musíte pro skrolování neustále točit palcem dokola jako šílenec. Výborné také je, že ani 8.000 nahraných písniček Zune nijak nezpomaluje, skrolování v hudební knihovně je stále bleskově rychlé.

Zune 80GB a přehrávání hudbyZune 80GB a přehrávání hudby

Malý a velký

Jak jsem psal, Zune existuje ve dvouch provedeních, které mají stejné funkce, ovládání, software i firmware (jen Zune 80GB podporuje navíc komponentní a kompozitní video výstup).

Takto vypadá jeji srovnání, "velký" Zune měří 61 x 108 x 13 mm, "malý" Zune potom pouhých 40 x 90 x 8 mm.

Zune 80GB a 8GB - pohled zepředuZune 80GB a 8GB - pohled zepředu
Zune 80GB a 8GB - pohled ze stranyZune 80GB a 8GB - pohled ze strany
Zune 80GB a 8GB - pohled zezaduZune 80GB a 8GB - pohled zezadu

"Zune Social" aneb Web 2.0 pro hudbu a sdílení přes Wifi

Významná výhoda Zune je integrace Wifi do každého přehrávače. Wifi můžete použít místo USB kabelu na rychlou synchronizaci s vaším PC, ale také na zjištění okolních Zune, a na výměnu hudby, video či obrázků s nimi.

Funguje to bez jakéhokoliv nastavování, když jsem zapnul poprvé Zune 8GB v hotelu, viděl jsem kolem sebe asi 15 dalších Zune zařízení. Kterémukoliv z nich můžete poslat cokoliv z vaší kolekce, pokud je to pod DRM, zůstane hudbě platnost jen na 3 dny přehrávání, jinak je to bez omezení.

To ale není celé. Microsoft na webu Zune.net připravil i spoustu Web 2.0 funkcí, můžete automaticky provádět upload skladeb na tento web (po vzoru Last.fm), přidávat si přátele, zkoumat co přehrávají oni, upravit si svoji stránku.

Zune Social je úžasná věc, v ČR zatím naráží na to, že se přehrávač oficiálně prodává jen v USA, takže jaksi není s kým sdílet a socializovat :-)

Synchronizace na PC

Pro synchronizaci a správu hudební, video kolekce, podcastů, obrázků a pro nakupování slouží software nazvaný prostě Zune. Je velice intuitivní a rychlý (jaká to úleva oproti příšerným iTunes od iPodu), ale pokud jej z nějakého důvodu nechcete používat, existuje cesta jak jej nahradit za Windows Media Player 11, WinAmp 5 či jiný přehrávač a používat synchronizaci přes MTP (standardní Media Transfer Protocol).

Zune software na PC - hlavní obrazovkaZune software na PC - hlavní obrazovka

Hudba je zde načítána ze standardního adresáře "Music" na vašem PC, není nikam kopírována, stejně tak se pracuje s obrázky, videem či podcasty. Na libovolné album či umělce můžete kliknout pravým tlačítkem myši a synchronizovat jej na Zune, popřípadě stačí jej přetáhnout na ikonu Zune vlevo dole. Je to opravdu snadné.

Hudbu a video si můžete v Zune software i přehrávat, nabídne vám přitom příjemnou koláž album art ve vaší hudební sbírce, v případě synchronizace přehrávačem nepodporovaného audio či video formátu proběhne automaticky jeho převod:

Zune na PC - přehrávání hudbyZune na PC - přehrávání hudby

Naprosto skvěle zpracovány jsou podcasty, můžete si objednat automatické stahování nových dílů vašich oblíbených seriálů či hudebních podcastů, download probíhá automaticky v pozadí, a vše se může automaticky synchronizovat na Zune, ať už je připojené přes USB či přes Wifi ve druhé místnosti.

Pokud máte XBox-360, můžete je používat jako Media Center Extender (což je samo o sobě dost velký důvod proč si koupit XBox-360 a ne Playstation 3). Všechno to spolu skvěle spolupracuje, je to rychlé, a pracuje se s tím intuitivně.

Starší verze Zune software byla založena na Windows Media Player, ale nová je zcela přepsaná, a lépe odpovídá možnostem a požadavkům tohoto přehrávače.

Zune na PC - správa podcastůZune na PC - správa podcastů

Zune a hry

Před pár týdny bylo oznámeno XNA Game Studio 3.0 podporující i Zune, takže se velice brzo dočkáme i desítek či stovek her, a to samozřejmě včetně podpory pro multiplayer (tedy her používajících vestavěné Wifi).

Závěr

Zune (druhé generace) zcela jednoznačně pokořil iPod. Je mnohem lepší. Nabízí více funkcí, snadněji se ovládá, má lepší software pro PC a propojení na XBox-360, vyšší kvalitu zvuku, možnost Web 2.0 a social funkcí a syncu přes Wifi.

Jediný problém je, že se zatím oficiálně neprodává v ČR.

Zune 80GB je v USA dostupný za $250, což je při dnešním směšném kurzu CZK/USD zhruba 4.000 Kč (v Best Buy v Las Vegas byl Zune 80GB vyprodán, v Circuit City byl jeden poslední kus, takže je o něj zjevně velký zájem; v obchodech má Zune jinak vyhrazenou dost velkou plochu), menší Zune 8GB se prodává za $180 a 4GB verze za $150. K dispozici je i starší Zune 30GB první generace za $200, ale ten bych už nedoporučoval kupovat.

Negativem je zatím nesnadné propojení s autorádiem, pokud tuto funkci potřebujete, je iPod stále podporovanější volbou. Zune druhé generace je na trhu teprve 3 měsíce, zatímco iPod řadu let, ale to se určitě rychle změní.

V dalším článku se budu věnovat Zune Marketplace (dá se používat i v ČR, i když to dá trošku práce navíc), což je obdoba iTunes Music Store, umožňující opravdu velice snadné nakupování hudby a filmů, navíc provázané na XBox Live předplatné.  Jinak řečeno, XBox Live body můžete používat i na Zune, a naopak.

Související: video recenze od CNET.com


Komentáře

 1. 1 Jakub 15.03.08, 04:03:57
  FB

  Umi se chovat jako USB Mass Storage a pripojit se jako klasicka flashka bez instalace ovladacu a jineho softwaru? Nebo nema treba i vestaveny FTP/Samba server pro synchronizaci pres wifi? :)

 2. 2 Radek Hulán 15.03.08, 05:03:03
  FB

  [1] na zobrazení v Průzkumníku je potřeba změnit jednu položku v registrech, standardně není vidět:
  http://www.zunescene.com/zune-mass-storage-mod/...

 3. 3 Martin Duratny 15.03.08, 05:03:20
  FB

  Pripojenie k autoradiu je zatial uplne nemozne, alebo sa to da nejak sprovoznit? Zune by som bral hned, keby bol lahsie dostupny, no nepripojitelnost k autoradiu ma dost mrzi, nakolko tuto funkciu vyuzivam.

 4. 4 Radek Hulán 15.03.08, 05:03:34
  FB

  [3] tak dá se připojit přes sluchátkový výstup nebo přes FM transmitter, zatím ale neznám rádio, které by umělo zobrazit a vybírat skladby ze Zune přímo na displeji autorádia, což některé instalace pro iPod umí. Rozhodně ale je Zune možné připojit přes stereo výstup (tedy ve 100% kvalitě) na stereo vstup rádia (hodně nových rádií má stereo vstup na předním panelu) a ovládat vše přímo Zune.

 5. 5 Martin R 15.03.08, 05:03:34
  FB

  Díky, na tuhle recenzi jsem přesně čekal :) Teď se jen rozhodnout jestli Zune, nebo očekávaný iRiver P20. (Teď přežívám s iRivrem H340 který mele z posledního.)

 6. 6 Luboš Bouček 15.03.08, 05:03:37
  FB

  Vypadá hodně dobře. Jen je škoda, že nepřehrává FLAC ani OGG, snad v další generaci? :-)

 7. 7 Radek Hulán 15.03.08, 05:03:44
  FB

  [6] místo FLACu je WMA Lossless, tedy podobná bezeztrátová komprese od Microsoftu, zajišťující 100% CD kvalitu. Osobně s WMA nemám problém, pokud v něm není DRM :-) Pokud člověk používá (Microsoft) Vista, (Microsoft) Zune, (Microsoft) XBOX a (Microsoft) Windows Mobile, je WMA stejně nejlepší volba...

 8. 8 Nemecek Jan 15.03.08, 05:03:51
  FB

  je to super hned by som to bral, len by ma zaujimalo ci je mozne to pripojit aj k linuxu, alebo ten program je len pre windows?

 9. 9 Radek Hulán 15.03.08, 05:03:57
  FB

  [8] oficiálně je podporován jen Windows XP a Windows Vista (x86 / x64), neoficiálně se dá rozběhnout i na OS X a Linuxu, ale samozřejmě tam nejede Zune Marketplace. 98% trhu ale Microsoftu stačí ;)

 10. 10 David Kohout 15.03.08, 06:03:20
  FB

  Na mp3centrum ho maji skladem, ale za nehoraznou castku 7.999 CZK. To je 2x tolik vyssi castka nez co tu pisete vy. Kde je mozne si ho jinde objednat?

 11. 11 Nemecek Jan 15.03.08, 06:03:26
  FB

  [9] V podstate tu ide o predaj prehravaca a nie softu. Takze by im nemalo vadit vytvorenie softu aj pre ine OS. Myslim, ze by tym nic nestratili. Apple predsta taktiez ma iTunes aj pre Win. Viem, ze to nie je uplne spravne porovnanie kedze windows ma vela ludi, ale software k prerhravacu je zaplateny sucasne s prehravacom a stratovi by na tom rozhodne neboli :)

 12. 12 Amo Ondre 15.03.08, 06:03:50
  FB

  Aj ked Zune mozno je lepsie, iPod ostane iPodom a podla toho bude stale vyzerat trh mp3 prehravacov.

 13. 13 Martin Držka 15.03.08, 07:03:09
  FB

  Zdravím, mám dotaz ohledně "gapless" playback. Jsou mezi skladbami mezery (případně jak veliké)?? Moc přehrávačů to bohužel neumí (až na pár vyjímek s rockboxem), pro mě je to docela důležitá vlastnost. Díky

 14. 14 Radek Hulán 15.03.08, 07:03:25
  FB

  [10] $250 je částka bez DPH, bez dovozu, cla, atd. 8.000 Kč se mi zdá moc, ale cena v ČR kolem 6.900 by byla bohužel zcela korektní (DPH, marže, dovoz, clo).

 15. 15 Michal Vácha 15.03.08, 08:03:00
  FB

  A má vůbec MS v plánu Zune prodávat v čr? Celkem rád bych si koupil ten malinkej a nějaké příslušenttví, ale oficiálně.
  Jinak Radku, jak je to s displayem a s tím kovovým tělěm - není moc náchylné na škrábance atd...?

 16. 16 Radek Hulán 15.03.08, 08:03:09
  FB

  [15] sklo je méně náchylné na poškrábání než plast, a má lepší optické vlastnosti, proto se používá. Takže něco takovéhoto si myslím opravdu nehrozí:
  http://myego.cz/item/microsoft-zune-ipod-killer...

  iPod je celý lesklý, a tam je vidět cokoliv, Zune je z matovaného povrchu, a na tom se nějaký škrábaneček ztratí. Osobně zatím nemohu soudit co to udělá dlouhodobě, ale materiály jsou výrazně lepší než na iPodu Video 60GB.

  Jinak Zune v ČR určitě bude, ale ona je to otázka i na práva a licence na hudbu. Pokud se zde bude prodávat, musí zde být podpora pro Zune Marketplace, tedy online prodej hudby. A to jsou složité právní otázky... Samotný prodej HW a překlad pár textů je trivialita.

 17. 17 Jan Dobrovský 15.03.08, 08:03:49
  FB

  Nemůžu si pomoct, zkoušel jsem jak Zune, tak i iPod Touch. Nakonec vyhrál touch a přivezl jsem si ho z USA. Krom jeho nehorázné závislosti na iTunes, je dle mého názoru lepší než Zune. Můj názor, asi tady ale s věcí od Apple moc neuspěju :o)

 18. 18 Radek Hulán 15.03.08, 08:03:58
  FB

  [17] iPod Touch je taková podivnost, rozměrově obrovský, ale přitom relativně malá kapacita (donedávna jen 8/16GB).. Navíc ony zmíněné iTunes.. Snesitelný by tento obří přehrávač byl snad jen s integrací 80 či 160GB HDD.

 19. 19 Jan Dobrovský 15.03.08, 09:03:45
  FB

  [18] Jojo :( ta kapacita! ale 32GB už je snesitelné. Ja mám 8, v době, kdy jsem ho kupoval 32 nebyl. Neni nejmenší, ale musim říct, jsem spokojený. Po osmi letech používaní Sony MD. Předchozí iPod mě nijak nenadchly, ani stran kvality zvuku, nedalo se se Sony MD srovnávat.

 20. 20 Martin Jonáš 15.03.08, 09:03:56
  FB

  Můžu se zeptat jak dlouho vydrží 80GB verze přehrávat na jedno nabití? Díky.

 21. 21 mpx 16.03.08, 12:03:15
  FB

  [16] Zune Marketplace? DRM vychází naštěstí z módy u prodejců hudby (na Zune Marketplace jsem našel noticku že je to DRM-free, ale neověřoval jsem co je na tom pravdy), takže brzy bude jedno kde ji člověk koupí. Přehraje ji všude a při koupi přehrávače bude pak jediným kritériem jeho kvalita a ne kolik ta firma co za tím stojí nabízí u sebe písniček (což je třeba omezení u iPod + iTunes, kdo nakoupil písničky u iTunes a pak vymění přehrávač, má smůlu :)

 22. 22 Przemek Chodura 16.03.08, 08:03:37
  FB

  Ja si myslim, ze je celkem jedno jake sluchatka se dodavaji k prehravaci, kdo ma zajem o pomerene kvalitni poslech koupi si KOSSy nebo Sennheisery a hlavne ne pecky! Osobne mam senny PX 500 (tusim) uz asi 5 let a nemuzu si stezovat. Neni to sice uplne to nejlepsi co nabizeji obe firmy v tomto segmentu nabizeji, ale kvalitni poslech zprostredkuji ;-)

 23. 23 Przemek Chodura 16.03.08, 08:03:39
  FB

  [22] pardon, PX 200 :-)

 24. 24 Jakub 16.03.08, 09:03:52
  FB

  [2] To je docela skoda, dobre vyuziti podobnych zarizeni je i jako velka flashka ... cekal jsem, ze Microsoft projevi trosku pricetnosti a nebude kopirovat proprietalnost Applu

 25. 25 Daniel Fibikar 16.03.08, 10:03:04
  FB

  Tak Zune mě příjemně překvapilo. Škoda, že poslouchám stejně hudbu na mobilu... Jinak je tu konečně lepší zařízení než Ipod a pokud se umí (i s drobnou úpravou) chovat jako mass-storage tak je to super !

 26. 26 Jan Dobrovský 16.03.08, 10:03:46
  FB

  [22] Přesně tak! S KOSSama v současné době člověk moc nepochodí. Sennheiser, nebo Beyerdynamic. Jsem pyšným majitelem DT880 :)

 27. 27 mpx 16.03.08, 11:03:16
  FB

  [25] To právě neumí. V Průzkumníku se sice objeví a lze tahat soubory do něj a z něj, ale nemá písmenko a ostatní programy ho pak nevidí - včetně oblíbených file managerů, ať už člověk používá Total commandera, Salamandera, FARa nebo něco jiného - takže třeba přímo z něj nelze nic spouštět (musí se to nejdřív nakopírovat v průzkumníku). Nevím taky jak se bude chovat při vložení do "cizího" PC, kde k tomu nejsou nainstalovány ovladače (a kde člověk třeba ani nemá admin práva). Tipuji, že narozdíl od obyč flash disků se z toho soubory ven nedostanou...

 28. 28 Radek Hulán 16.03.08, 01:03:24
  FB

  [27] například Speed Commander jej vidí (můj oblíbený správce souborů), plná je podpora MTP (Media Transfer Protocol) :) Asi to nebude jako UMS použitelné v Linuxu, nevím, nemám potřebu testovat minoritní systémy, když má Windows 98% trhu... Samozřejmě to ale není ideální situace, už samotná modifikace položek v registru je opruz pro běžného uživatele či na PC, co mi nepatří.

 29. 29 Martin Mooz 16.03.08, 03:03:02
  FB

  Mám objednaný Zune 8GB z USA přes známého a asi za 14 dní by měl přijít. Na tuhle recenzi jsem přesně čekal. Jen mě zarazilo, co píšeš o Zunee Software pro PC. Opravdu Jsou tracky načítány pouze ze složky "Music"? Jde mi o to, že mám veškerou hudbnu na samostatném disku a tohle by mě dost omezovalo.

 30. 30 Radek Hulán 16.03.08, 03:03:03
  FB

  [30] to je default stav, můžeš samozřejmě přidávat libovolný počet dalších složek

 31. 31 Martin Mooz 16.03.08, 04:03:57
  FB

  [31] Díky. Takže 8GB verzi mi můžeš doporučit? A z jakého materiálu je přední strana?

 32. 32 Michal Vácha 16.03.08, 05:03:06
  FB

  Radku nemáš náhodou ten nový "obdélníkový" iPod - určitě by bylo zajímavé ho strovnat s tím zunem a na internetu není moc objektivních srovnání.....

 33. 33 rudo rudo 16.03.08, 10:03:07
  FB

  dosť som nad zune uvažoval, ale pokial nepodporuje plne mass storage device, nie je o čom.
  registry hack je nepoužiteľný, keďže som chcel zune používať aj na prenos dát. snáď ďalšia generácia.

 34. 34 Jiří Šimek 17.03.08, 11:03:57
  FB

  Mám doma asi měsíc 80Gb verzi – objednal jsem jí z UK za £130 + 10 za poštovné. Balíček dorazil asi za 4 dny, což bylo velice příjemné.

  S přístrojem jsem maximálně spokojen – je jenom pár věcí, které mi trochu vadí nebo vadily.

  Od softwaru Zune jsem čekal trochu více. Po připojení se vše začalo zběsile synchronizovat a na zařízení to bylo dosti rozházené, ale jak tu je psáno výše není nezbytné používat pouze tento software.

  Tlačítka “Zpět” a “Play-Pause” mají tendenci se občas zamáčknout a stejně jako přepínač na zamknutí a odemknutí mi přijdou trochu fórová – tak jenom doufám, že tak jenom vypadají.

  Ze začátku se mi trochu nelíbilo, že není podporován FLAC. To mě později přestalo vadit, protože WMA Loseless je také kvalitní formát a druhou věcí je, že stejně používám přiložená sluchátka a rozdíl je tak téměř neznatelný. Jiná věc je to zkusit se sluchátky za nějaké 3k. To je pak jiná, ale to jsem zkoušel jednou.

  Určitě by nebylo na škodu, kdyby s přístrojem bylo dodáváno nějaké pouzdro.

 35. 35 Radek Hulán 17.03.08, 12:03:28
  FB

  [35] Zune software se na začátku ptá, zda má "zběsile synchronizovat" celou knihovnu (default volba) nebo zda má nahrávat jen vybrané skladby, stačilo číst ;)

 36. 36 Vitto 18.03.08, 11:03:27
  FB

  Zdravím, vlastním zuna(30GB) asi rok a jsem s ním naprosto spokojený.
  Má dobrý zvuk (v kombinaci s Senheisery PMX 100).Ovládání už se taky podstatně zlepšilo od té doby co jsem si ho pořídil.
  Zune soft mi nejprve vůbec nevyhovoval (itunes mi připadl lepší)
  Ale s poslední dobou co MS upravil zune soft, tak se to dost zlepšilo.
  Jediná věc která mi fakt chyběla a pořád chybí je nemožnost přenášet data na zunovi do druhého pc bez toho aniž bych musel cokoliv instalovat.
  Na Ipodu to šlo krásně (prostě jsem si do ipodu natáhl 20 GB dat přes průzkumníka a poté to v práci vzal a nakopčil do druhého pc )
  A bylo to použitelné všude.Žádné drivery,žádné očurávání.Ale do i ze zuna nedostanete nic bez ovladačů a bez softwaru:-(
  Toje asi jediná výtka kterou vůči zunovi mám.

 37. 37 karel vojpich 18.03.08, 05:03:09
  FB

  a konkretne odkud se to da objednat? Za 130 liber (momentalne se zdrzuji v Londyne) bych se uz rozhoupal asi i ja...[35]

 38. 38 Jiří Šimek 18.03.08, 06:03:01
  FB

  Koupil jsem to zde http://www.thecheetahexpress.com/...
  Pokud by už žádné neměli, tak se podívej na eBay, tam jich bude spousta.
  Ještě doplním – Zune jsem koupil v aukci, takže to vyšlo o něco levněji. V kamenných obchodech a u "Buy it now" je potřeba počítat s cenou o 20 až 30 liber vyšší.

 39. 39 Jakub Karásek 18.03.08, 07:03:06
  FB

  Zune vypadá moc dobře a ta 80GB verze není zas tak drahá, kdybych neměl PDA/GSM s WM6.1, asi bych do něj šel ;-)

 40. 40 Hrubeš Jan 20.03.08, 01:03:16
  FB

  Momentálně mám mp3 přehrávač iAudio X5 (30 GB) a uvažuji o něčem větším. Zune mě zaujalo svou kapacitou a dobrou cenou. Co mě ale dostalo do kolen je to, že prý nemá ekvalizer. Pokud to je opravdu tak a není žádná šance jej tam dostat nějakou i třeba neoficiální úpravou softwaru, tak u mě nemá šanci. Domnívám se, že u MP3 přehrávače by měl být na prvním místě hlavně zvuk a absence ekvalizeru je prostě neomluvitelná. Jak to tedy je?

 41. 41 Roman Šenkýř 26.03.08, 08:03:21
  FB

  Podporuje přehrávač i přehrávání skladeb uložených v konkrétních složkách (podpora Folders - ne tedy jen Album, Artist, Genre apod.)?

  Díky. R.