Las Vegas: Day 2 - Expression Studio 2 a Red Rock

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Las Vegas: Day 2 - Expression Studio 2 a Red Rock

Dnes byl na Mix08 pre-conference day, přednášky trvaly jen zhruba 2 hodiny, pak bylo "organizované volno", a z několika věcí jsem opravdu nadšen.

V dubnu bude Expression Studio 2 s podporou PHP

Mix08

Zní to skoro jako žert, ale není. PHP a .NET bude v jednom produktu od Microsoftu.  Microsoft se mohutně opřel do vývojových nástrojů, a před necelým rokem vydané Expression Studio, na které jsem psal recenzi, dostane již za dva měsíce novou (druhou) verzi.

Součástí tohoto rozsáhlého webového vývojového balíku bude Expression Web 2, který bude mimo jiné podporovat i PHP, a to včetně barevného zýrazňování, intellisense, PHP include, lokálního preview pomocí Cassini, a také třeba podporu pro import PSD, včetně vrstev. Opravdu špičkový program podporující XHTML/CSS/JavaScript/.NET se tak stane ještě lepším a univerzálnějším, podpora pro PHP je vynikající novinka.  Vylepšena bude pochopitelně i podpora pro SilverLight.

Expression Blend 2 dostane vestavěný editor JavaScriptu, zůstane podpora pro SilverLight 1 (SilverLight 2 bude podporován až ve verzi Blend 2.5), doplněna bude podpora pro vertex animace či embedding fontů.

Změny budou i v Expression Design 2 a Expression Encoder 2, který získá nativní VC-1 enkoder, určité funkce pro post-produkci (střih videa jako známe z Movie Maker), XAML overlay pro video (bezvadné pro rychlé doplnění loga na celé video), či optimalizaci pro více jader. Vše můžete samozřejmě publikovat zdarma na Silverlight Streaming.

Ukazována byla i působivá aplikace pro NY Times, založená na SilverLightu, konkurenci pro Adobe Flash.

Windows Live

Windows Live je dle mého názoru nejlepší spojení webových a desktopových aplikací. V současné chvíli aktivně používá Live ID přes 300 miliónů lidí. Před pár dny byla uvedena další součást, a to Office Live Workspace, což je vlastně SharePoint server pro veřejnost. Dokumenty je možné prohlížet přímo na webu a upravují se za pomocí Office 2007 (do menu je doplněna nová volba Open from Live / Save to Live).

Bezvadné je, že jako SharePoint seznam si můžete definovat třeba i databázi úkolů či kalendář, a následně je editovat přímo přes Outlook. Microsoft tak zdarma nabízí synchronizaci pošty a kontaktů (na mail.live.com) a úkolů, kalendáře a poznámek na Office Live Workspace.

Microsoft Surface

Pro zhruba 200 účastníků pre-conference byla ukázána i parádní parodie na Microsoft Surface, která si z tohoto big-ass table dělala prostě geniální legraci (viz komentáře).

Zune 8GB a Visual Studio 2008 Standard zdarma

Každý účastník pre-conference dostal jako nečekaný dárek Zune 8GB, skvělý 47gramový audio a video přehrávač s rádiem a podporou syncu a výměnou hudby mezi více Zune zařízeními přes Wifi (tedy řádově lepší fukčnost než u iPod Nano), a hromadu DVD s různým software, v čele s Visual Studio 2008 Standard, ADO.NET, Expression Training či WM6 Resource Kit.

Na Zune 8GB určitě napíšu v budoucnu recenzi, první dojmy jsou mimořádně pohodlné ovládání, excelentní 320x240px displej a výborný design.

Horseback ride v Red Rocku

Odpoledne si každý mohl vybrat z několika aktivit, já jsem si zvolil projížďku na koni v Red Rocku, a bylo to zábavné. Koníci poslouchali, kolem nádherná příroda, a ani podpis dvoustránkového právního prohlášení o tom, že kůň je několikanásobně větší a těžší než člověk, a přestože je vychováván k poslušnosti, tak je  to stále jen nevyzpytatelné zvíře, nikoho neodradil :-)

(foceno je to jen telefonem HTC Kaiser, takže omluvte kvalitu)

Red Rock Horseback ride
Red Rock Horseback ride
Štěpán Bechynský z Microsoftu ČR
Red Rock Horseback ride

Komentáře

 1. 1 Ondra Nekola 05.03.08, 11:03:49
  FB

  Byla ta parodie toto video od SarcasticGamers? ;) http://www.youtube.com/watch?v=CZrr7AZ9nCY...

 2. 2 Žalud Petr 05.03.08, 12:03:55
  FB

  [1] To je naprosto geniální:)

 3. 3 Tomas Trnka 05.03.08, 01:03:14
  FB

  [1] Rekl bych ze to bylo presne tohle, verejnosti nepristupne, video :-)

 4. 4 Onecar Raceno 05.03.08, 04:03:27
  FB

  Ten Kaiser fotí fakt moc pěkně :-). Prosil bych více fotek z terénu, až zas někam půjdeš..

 5. 5 Josef Průša ml. 05.03.08, 06:03:57
  FB

  [5] Venku Kaiser fotí opravdu pěkně, ale například vyfotit si A4 textu v místnosti, tak aby nebyla rozmazaná. To je nadlidský úkol. Jedna z nevýhod Kaisera :(

 6. 6 Jaroslav Šmíd 05.03.08, 08:03:54
  FB

  Radku, ty už určitě jedno VS 2008 máš, nechtěl bys mi věnovat, to co si dostal zdarma? Už nějakou dobu hledám nějaké c++ vývojové prostředí pro MS Windows, které umí kompilovat x64 binárky. Express edice je neumí vytvářet a abych ke každému projektu vytvářel extra Makefile a kompiloval to pomocí Win SDK kompilátoru mě netáhne a pak vývojové prostředí strácí smysl ...

 7. 7 Tomáš Vítek 05.03.08, 10:03:25
  FB

  [6] Tak máte možná vadný kus. Jinak si vysvětlit nedovedu. Ano Kaiser fotí poměrně průměrně, až podprůměrně, ale text se mi s ním daří vyfotit naprosto bezproblémů vždy a na první pokus.

 8. 8 Vratislav Harabiš 05.03.08, 11:03:57
  FB

  [7] Pro vývojaření pro zábavu ti stačí jen gcc :-)

 9. 9 Jaroslav Šmíd 06.03.08, 06:03:16
  FB

  [9] Nestačí. Potřebuji _kvalitní_ 64bit compiler neprodukující "Hello world" aplikaci o velikosti 2,5 MB (což 64bit gcc pro Win dělá)! A také potřebuji kvalitní vývojové prostředí a né nějaký Code Blocks bez jakékoliv integrace s MSDN, hnusnou edit komponentou založenou na scintille, neschopnou kvalitního doplňování kódu.

 10. 10 Vratislav Harabiš 06.03.08, 08:03:40
  FB

  [10] Když něco "potřebuješ" tak je celkem normální si to koupit, ne? Pokud vývojařením vydělávaš, tak je investice do pracovních nástrojů celkem samozřejmá.

 11. 11 Ondra Nekola 06.03.08, 10:03:17
  FB

  [10] Nejdřív se zamysli nad tím, proč je ta binárka tak velká a až ti to dojde, tak jsi hoden jiného nástroje než borland pascal. (A pak se můžeš poohlédnout třebas po intelích compilerech, které máš pro nekomerční použití zdarma jako pivo.)

 12. 12 Jaroslav Šmíd 07.03.08, 07:03:07
  FB

  [12] Pročpak je velká, hmm? Kvůli nedodělanosti crt gcc x64 pro windows. Rozhodně to není tím, že tam jsou debug symboly, které jsem nejenom neaktivoval, ale ta binárka je tak velká i po stripnutí, takže tady ze sebe nedělejte machra. Vždyť vy jste ho ani nezkoušel ...