Proč používat Outlook 2007 místo Thunderbirdu?

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Proč používat Outlook 2007 místo Thunderbirdu?

Windows Vista 23.04.07

Mozilla Thunderbird je poměrně slušný emailový klient dostupný zdarma, funkčně podobný Outlook Expressu dostupnému zdarma ve Windows XP. Doporučuji jej k instalaci v malých firmách, kde zaměstnanci potřebují jen občasný přístup k emailu a nepotřebují si (jednotlivě či centrálně) příliš plánovat čas, a dále samozřejmě pro jednotlivce v domácnosti.

Thuderbird je totiž tak jednoduše (nikoliv ale primitivně!) navržen, že jeho použití je opravdu snadné i pro počítačové neznalce.

Na opačné straně emailových klientů stojí TheBat!, má doslova stokrát více funkcí než Thunderbird, ale také se vyznačuje poměrně složitou použitelností pro "lamovské" uživatele. Těch voleb je v TheBat! prostě moc, a lama se snadno ztrácí. Tam, kde se Thunderbird zaměřuje na začátečníky, se TheBat! zaměřuje na profesionály, vzájemně si nekonkurují.

Outlook 2007 - skutečná produktivita práce

Hodně lidí přitom zapomíná na emailového klienta, který stojí opodál, umí toho nejvíc, a je přitom snadno použitelný - Microsoft Outlook 2007. Outlook 2007 je dostupný jak samostatně, tak ve variantě Office Basic 2007 OEM, kdy za 4.900 Kč dostanete kromě Outlooku i Word 2007 a Excel 2007.

Osobně si myslím, že tato investice zhruba pět tisíc Kč se okamžitě zaplatí, Outlook 2007 totiž okamžitě zvyšuje vaši produktivitu a efektivitu práce.

Outlook 2007 není jen "hloupý" emailový klient, přečíst email a zahodit, ale umí s emaily i dále pracovat a zařazovat je do kategorií, kalendáře, úkolů, kontaktů. Například přijmete email s podklady k nějakému projektu, přiřadíte jej do kategorie "Webdesign", a nastavíte mu příznak "zpracovat tento týden". Outlook 2007 tímto automaticky vytvoří úkol, který se vám bude zobrazovat v kalendáři. Stejně tak můžete propojit událost s kontaktem, naplánovat meeting a poslat jej danému kontaktu, případně přiřadit meetingu určité zdroje.

Pokud s emailem skutečně pracujete, jsou to naprosto základní operace, bez kterých se opravdu neobejdete.

Microsoft Outlook 2007Microsoft Outlook 2007

Třešničkou na dortu je samozřejmě synchronizace databáze emailů Outlooku 2007 (vybrané složky, volitelně včetně příloh), kontaktů, úkolů, kalendáře a poznámek na libovolné Windows Mobile zařízení, tedy typicky moderní chytré telefony.

Máte tak veškeré emaily a důležitá data neustále u sebe, a nemusíte se přitom o nic starat, synchronizace probíhá při připojení zcela automaticky.

Výborná je i integrace na další aplikaci Microsoftu, a to Windows Live Messenger, u každého kontaktu či emailu totiž ihned vidíte, zda je kontakt právě online, a můžete mu snadno poslat instantní zprávu namísto emailu. To, že u emailu vidíte i fotografii kontaktu je pak samozřejmostí.

Outlook 2007 je aplikace, která profesionálovi přináší bezkonkurenční produktivitu práce. Zatímco pro "dětské / domácí" použití postačí Thunderbird a kousek papírku, Outlook 2007 přináší kromě emailu i dokonale provázanou správu času, kontaktů, úkolů a projektů. Profesionál se bez tohoto opravdu neobejde.

Nakonec i nejlepší emailový klient v Linuxu, Novell Evolution, se vydal cestou kopírování Outlooku…

Související články: