Jak vydělávám peníze na internetu

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Jak vydělávám peníze na internetu

Zhruba před rokem a půl jsem se začal zajímat o to, jak pomocí internetu (či spíše webových stránek) vydělat peníze, které by pokryly mé stále vzrůstající výdaje, ať už se jedná o nákup originálních her či něco jiného. Vzhledem k tomu, že jsem student osmiletého gymnázia (nyní septima), tak na nějakou tu brigádu při škole opravdu nemám čas. Jedinou možností pro mě tehdy byla relativně časově nenáročná tvorba webových stránek pro různé organizace, za což jsem čas od času dostal určitý obnos. Nicméně tento způsob výdělku byl značně nepravidelný, takže jsem se začal zajímat o to, jak prodávat reklamu na webu.

Po prostudování možností, které jsem měl, mi bylo jasné, že s mými weby nemám šanci při použití PTC ("paid to click") vydělat nějaký rozumnější obnos, jelikož výplatní limity byly příliš vysoké a pravděpodobnost, že někdo proklikne reklamu na málo navštěvované stránce byla mizivá. Google AdSense, AdFox a jim podobné systémy tedy byly pasé a tak mi nezbývalo nic jiného, než se pohlédnout po alternativní a pro někoho i možná bezpečné cestě.

Tou dobou, kdy jsem hledal nějaký způsob výdělku skrze prodej reklamy na svých webech, jsem se konečně odhodlal a zřídil si Paypal účet, který jsem prvotně zamýšlel používat pouze jako "bránu" k placení na Ebay. Ten se však později ukázal jako velice užitečný.

Po vyloučení veškerých PTC systémů jsem se rozhodl vyzkoušet alternativní cestu. Na internetu existuje relativně velké množství firem, které se zabývají výměnou a prodejem odkazů. Říkáte si, proč by někdo kupoval odkaz zrovna na Vašem webu? Za vším stojí pouze zvýšení návštěvnosti a SEO optimalizace, hlavně tedy zlepšení pozice ve vyhledávačích. Nebudu zde rozebírat, nakolik jsou takovéto praktiky účinné (já o nich pochybuji, jelikož není nad kvalitní obsah webu), ale tyto firmy a lidé, kteří odkazy kupují, slyší především na slůvko PageRank. Ano, číslo, které je mnohými považováno za silně nadhodnocený atribut a číslo, Vám může vydělat relativně dost peněz. Jak tedy prodej odkazů přes tyto firmy funguje?

Po registraci do jejich systému tam přihlásíte Váš web, systém zjistí PageRank a podle něho vyčíslí, kolik odkaz na Vašem webu bude případného inzerenta stát. Poté vygeneruje PHP kód, který vy, po patřičné designové úpravě, vložíte do stránky. Jejich robot přijde, zkontroluje zda je kód nainstalován a poté Vás systém automaticky zařadí do katalogu a za pár dní už můžete čekat první prodané odkazy. Výhodou mnohých firem je, že výplata je (většinou měsíčně) odesílána na Paypal účet, takže není problém s vyplacením vydělaných peněz od zahraničních společností. Zde bych však chtěl všechny webmastery varovat - vložením PHP kódu na svůj web můžete značně narušit jeho bezpečnost a rozhodně doporučuji odkazy prodávat na stránkách již neudržovaných (což ostatně dělám i já), které díky Vámi vytvořenému obsahu obdrželi určitou PageRank hodnotu a nehrozí u nich nějaká škoda. Nikdy nevíte, co se může stát a zda se nestanete cílem hackera.

Příznačné pro tyto systémy je i fakt, že 90% všech prodaných odkazů směřuje na nejrůznější online kasina a herny, které jde evidentně pouze o to, aby na jejich web vedl odkaz s tím a tím klíčovým slovem, přičemž jim je úplně fuk, v jakém jazyce je web napsán. Z vlastní zkušenosti vím, že odkaz lze prodat prakticky na jakémkoli webu počínaje od PageRanku 1, což je hodnota, kterou dosáhne prakticky každá stránka. Mě osobně chodí na Paypal zhruba 700-800 Kč měsíčně (podle aktuálního počtu prodaných odkazů a kurzu dolaru), nad čímž se většina zkušených matadorů " z oboru" asi jen ušklíbne a zavře okno prohlížeče, nicméně pro mě je to příjemný bonus je studiu, který mi spolu s dalšími občasnými výdělky dodává iluzorní pocit finanční nezávislosti. :-)

Osobně používám mnou ověřenou společnost Backlinks, od které mi již několik měsíců chodí pravidelně výplata. Pokud naleznete jinou či dokonce lepší společnost, určitě dejte vědět do diskuze.


Komentáře

 1. 1 Martin Mooz 15.09.08, 09:09:05
  FB

  Děkuji, určittě vyzkouším :-)

 2. 2 Branislav Viest 15.09.08, 09:09:58
  FB

  len si nespomenu penalizacie zo strany googlu ;-)

 3. 3 Vojtěch Mráz 15.09.08, 10:09:06
  FB

  Raději dám přednost Google AdSense, je to prostě klasika...

 4. 4 Miko Daniel 16.09.08, 12:09:33
  FB

  [3] Ak nemáš aspoň 5000 čitateľov denne, tak Google AdSense je dosť na nič. neviem ako je na tom Adfox, ale AdSense mi na stránke zo 700 ľuďmi denne a viditeľne umiestnenou reklamou zarába ani nie dolár denne... 4 ďalší ktorí sú na tom v návštevnosti a umiestnením reklamy podobne majú zárobky veľmi podobné - neviem koľko majú návštevnosť tie weby o ktorých hovorí Acro, ale predpokladám že nie tiež nejakú obrovskú, takže je to asi výhodnejšie.

 5. 5 Michael Chlubna 16.09.08, 07:09:27
  FB

  [4] No... nvm...mam taky kolem 700lidi/den a cca 4500page views a denne to haze kolem 4,7USD ...

 6. 6 Skutečné Jméno 16.09.08, 09:09:13
  FB

  " Vzhledem k tomu, že jsem student osmiletého gymnázia (nyní septima), tak na nějakou tu brigádu při škole opravdu nemám čas."

  tohle mě opravdu dostalo:) Myslím že jsem chodil na dost prestižní a náročný gymnázium, a na brigády chodili skoro všichni i v maturitním ročníku. Doporučuju nevymlouvat se na školu, ale přiznat svou lenost k, řekněme manuální, práci. :P

 7. 7 Radek Hulán 16.09.08, 09:09:28
  FB

  Jaká je "odměna" za affiliate link na Backlinks? Platí se za proklik nebo až za registraci?

 8. 8 Ondra 16.09.08, 09:09:46
  FB

  [7] Platí se za aktivního "refferala", ten se musí zaregistrovat, přidat svůj web do systému a někdo na jeho webu musí koupit odkaz.

 9. 9 Jan Smetana 16.09.08, 11:09:56
  FB

  Když se na Backlinks přes zpětný odkat přivede napulující (kupuje odkazy jinde), dostane se 100USD. Když prodávající (webmaster nabízející plochu), tak 25USD.

  Taky si už asi 3 měsíce se systémem hraji a experimentuji. Docela záleží do jaké kategorie pak dáte svůj odkaz. Jsem někde okolo 80USD za měsíc (za pár starách subdomén). Dobré je, že platí i když na stránce není návštěvnost - myslím tím, že AdSense bez návštěvnosti nevydělá. Navíc tady plus mínut to co jednou získáte, tak si držíte a jen dostáváte dál (oki, sem tam někdo odkaz zruší (ten co si u vás odkaz koupil) a někdy klesne pagerank, ale ne tak často).

  A ten PHP kod (muze byt i jiny) neni nic jineho, nez getnuti url, parametru a vlozeni souboru do kodu od nich. No, jop .. muze tam prijit neco nebezpecneho, cili duveruj ale proveruj.

  Odkaz na pár mých článků (zkušenosti, screeny..):
  http://www.pocitac.com/?item=jak-si-vydelat-na-pageranku-starych-stranek...
  http://www.pocitac.com/?item=prisla-druha-platba-od-backlinks...
  http://www.pocitac.com/?item=hlad-po-kategoriich-pro-backlinks...

 10. 10 Miroslav Pavelek 16.09.08, 10:09:30
  FB

  Prodat odkaz s pagerankem 1-2(3?) je docela o štěstí,protože těch odkazu s tím PG je tam dost

 11. 11 Ondra 17.09.08, 06:09:42
  FB

  [10] Pokud Vaši stránku umístíte do správné kategorie, tak je prodej odkazu otázkou dní.

 12. 12 John Boy 18.09.08, 01:09:07
  FB

  [6] Naprostý souhlas. Chodil jsem ve své době na třetí nejlepší gympl v Praze a stíhal do toho dvě brigády a chodit na pivo. Buď se autor neumí efektivně učit anebo je fakt líný.

 13. 13 Ondra 18.09.08, 07:09:08
  FB

  [12] Manuální práce jsem si dosyta užil přes prázdniny, kdy jsem chodil do přepravní služby na noční směny. Ve městě, kde žiju, opravdu není možné sehnat brigádu (kormě této na překladišti), kterou bych mohl dělat při gymnáziu.

 14. 14 Václav Navrátil 19.09.08, 12:09:18
  FB

  Acro a jaké jsou ty nejlepší kategorie? A není trošku problém, když zařadíš web do kategorie, kam nepatří?

 15. 15 Jan Muk 29.06.13, 10:06:14
  FB

  http://coingeneration.com/auth... nechte vydelavat Vas pocitac. Za to ze poskytnete cast vykonu Vaseho PC dostanete zaplaceno. http://www.privydelek-na-inter...

 16. 16 Ondra Miklík 09.03.14, 11:03:10
  FB

  Pokud chcete vydělat na internetu zkuste https://www.globallshare.com/c... (Každý den dostanete 1 akcii v hodnotě 600) Vydělává se tam každý den, je už na vás kolik..

 17. 17 Loo Bit 04.12.14, 12:12:23
  FB

  Zkuste taky mrknout na tohle http://bitcoinforyou.webnode.c...

 18. 18 FaDi KhAn 21.04.16, 11:04:17
  FB

  The Film Association of America (MPAA) created a scoring program to allow people understand what is suitable that age bracket http://www.zeesmovie.com/.

Nový komentář