Half Life 2 Episode Two (EP2) versus BioShock

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Half Life 2 Episode Two (EP2) versus BioShock

Hry na PC 12.10.07

Half Life 2 Episode Two (EP2)

Koupil jsem si před pár týdny Half Life 2 Episode Two aka EP2 (plus Portal, Team Fortress 2 a další) a včera se k tomu posadil. Je poměrně působivé, co se Valve podařilo ze tři roky starého engine dostat, je to zábavné a hezky to vypadá, i když fyzikální model bych si představoval ještě lepší.

Hra je nesmírně krátká (během 6 hodin ji projdete 100% celou, a to i se zastávkami a kocháním se krajinou), příběh je líbivý (jste s Alex, Alex je zraněna, sháníte lék pro Alex, uzdravíte za pomoci vašich přátel Alex, dostáváte Alex z dolů, zabijete strážce brány, sháníte pro Alex auto, jedete s Alex autem).

Celkově je to zábava, ale už ne taková, jako když se objevil HL2 a HL2 EP1. Tedy HL2 EP2 je parádní hra, ale potřetí nastavovaná kaše už nechutná tolik, jako první porce.

Screenshot hry Screenshot hry
Screenshot hry Screenshot hry
Screenshot hry Screenshot hry

BioShock

Pokud si chcete tento rok koupit jedinou hru, tak HL2 EP2 spíše nedoporučuji (to až jako třetí či čtvrtou hru, po BioShocku, Supreme Commander a S.T.A.L.K.E.R.). Kupte si prostě primárně BioShock. Nesmírně zábavná, dlouhá, a inovativní hra, s morálním podtextem, rozsáhlými lokacemi a slušnými hádankami, která nemá v roce 2007 obdobu.

BioShock je dokonalý podvodní svět, úchylně přitažlivý, nenudí, neomrzí.

BioShock je založen na hypermoderním Unreal Engine 3.0, který je lepší než postarší Source engine od Valve. Jedinou nevýhodou této hry jsou poměrně velké hardwarové nároky, potřebujete NVIDIA grafickou kartu, a to nejlépe model 8800 (GTX).

Screenshot hry Screenshot hry
Screenshot hry Screenshot hry