Přetaktování NVIDIA karet ve Windows Vista (x64)

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Přetaktování NVIDIA karet ve Windows Vista (x64)

Windows Vista 16.04.07

Přetaktování NVIDIA karet ve Windows Vista x64 není nic jednoduchého, řada utilit sice existuje (nTune, ExperTool, RivaTuner, ATi Tool), ale nepodporuje nejnovější (a mimochodem velice podařené) Forceware 101.70 ovladače. Jedinou plně funkční cestou pro přetaktování grafiky tak zůstává modifikace BIOSu karty.

Celý proces není ovšem vůbec složitý, vše potřebné naleznete na www.mvktech.net. Základem je NiBiTor 3.3, tedy editor NVIDIA BIOSů. Poté budete potřebovat zdroj BIOSu vaší karty, pro Asus 8800GTX-768 kartu je k nalezení opět na mvktech.net. Pokud nenaleznete vaši konkrétní kartu, můžete použít NiBiTor ve Windows, či nvFlash v MS-DOSu, pro odzálohování vašeho současného BIOSu a jeho následnou úpravu.

V aplikaci NiBiTor následně upravíte hodnoty frekvencí pro jádro, shader a paměti, například takto (pro konzervativní "letní" přetaktování):

NiBiTor -  úprava BIOSu NVIDIA karetNiBiTor - úprava BIOSu NVIDIA karet

Upravený BIOS uložíte (nedělejte žádné jiné změny!), a pomocí aplikace nvFlash 5.50 a bootovací diskety či USB flash disku naflashujete do grafické karty. Syntax pro nVFlash je jednoduchá, nvflash.exe bios.rom.

Upozornění: celou úpravu a flash BIOSu děláte jen na vlastní nebezpečí!


Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem