Je Franta Fuka postižen kravským syndromem?

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Je Franta Fuka postižen kravským syndromem?

<flame>

Když Martin Malý psal svoji skvělou sérii článků "Trvale udržitelná kráva", zaměřenou na běžné typy idiotů a buzerantů z řad komentujících, mohl to rovnou rozšířit i na "postižené komentující weblogery". Jednou z osob zřejmě postiženou syndromem trvale udržitelné krávy je i známý nesměšný komik Franta Fuka.

Franta je neúspěšný blogger. Kdysi dávno také napsal hru Tetris 2, primitivní textovou věc naprogramovatelnou za 10 minut, navíc s konceptem zřejmě zcela odcizeným od jednoho ruského programátora, který originální Tetris vymyslel (já jsem v té době programoval seriózní databázové aplikace, nikoliv primitivní kopii cizí hry). Svého neúspěchu je si moc dobře vědom, a o to více se chce stát "slavným". A protože jej nenapadne nic vlastního, rozhodne se, v rámci "trvale udržitelné krávy", napsat nějaký flame na článek slavného bloggera (WELL.DONE), v očekávání, že jej úspěšný blogger zalinkuje. Smůla.

Příklad? Článek o FTP. Franta zjevně nechápe psaný text, a z článku o dešifrování FTP hesel v Total Commanderu usoudí, že slavný blogger prý neví, co je to FTP, a že prý hesla nejdou lokálně šifrovat. Nechci mu brát jeho naivní představy, hesla lokálně samozřejmě šifrovat lze, důkazem je například screenshot u původního článku, který nikoliv náhodou ukazuje otevřenou aplikaci KeePass se stránkou hesel na (S)FTP servery, a zmíněné doporučení na aplikaci CuteFTP, která umí hesla ukládat bezpečně lokálně, i následně data bezpečně přenášet pomocí SFTP (namísto FTP).

Franta samozřejmě netuší která bije, a už vůbec neví, že KeePass umí hesla lokálně šifrovat pomocí AES-256 tak dokonale, že se k nim nedostane ani superpočítač NASA. Franta je prostě směšný. Dalšími směšnými figurkami jsou komentující jeho článku, kteří (pár z nich) kývají hlavou, a plácají Frantu po ramenou. Groteskní to průvod. Banda vyznavačů a uctívačů svaté krávy, přistižená při masturbačním obřadu, je veřejně odhalena.

No nic, nechme Frantu Frantou, svých 5 minut slávy si užil, zalinkoval WELL.DONE, určený pro inteligentní čtenáře, zvýšil si sebevědomí pomluvou někoho úspěšného, a 10 sekund měl pocit, že "vyhrává". Omyl, Franto… :-)

CuteFTPCuteFTP umí také relativně nedobytně (64 bitů) šifrovat lokální (S)FTP hesla

Mimochodem, není to jediný Frantův exces. On už prostě takový parazitující je. Když Franta viděl, že komunistická prasata ukradla obrázek mojí dcery a publikovala jej na jejich webu, neváhal, a za pár hodin na webu, jehož je majitelem, visel tento obrázek také. Připomíná mi to chování malého rozmazleného fakana… Běž Franto, běž, jsi dobrej! :-))

</flame>


Komentáře

 1. 1 Hujer 29.12.06, 00:16:15
  FB

  Kdo to je, ten Fuka?

 2. 2 Michal 29.12.06, 00:17:47
  FB

  Kdo je to ta Franta Fuka?

 3. 3 Radek Hulán 29.12.06, 00:19:52

  [1] nikdo, vymyšlená, zcela fiktivní osůbka, jeden z tisíců bezejmenných bloggerů, s návštěvností max na 1% WELL.DONE, snažící se parazitovat. Jeho jméno není podstatné, podstatná je (nejen) jeho idea stát se parazitem. Každý úspěch nese zákonitě i příživníky, parazity, udavače, závistivé socky, nejen veselé a radostné věci ;)

 4. 4 Dr.ik 29.12.06, 01:10:13
  FB

  Jo, takový lidi taky miluju :D

 5. 5 bojim se paroubka 29.12.06, 03:28:02
  FB

  Zbytečné mrhání časem...Spánek je produktivnější.

 6. 6 Libor Foltýnek 29.12.06, 08:43:58
  FB

  Franta Fuka je poměrně úspěšný překladatel, dělá titulky k filmům, dřív se dost úspěšně projevoval jako programátor, teď nevím, jestli na 8bitech nebo Amize (nebo obojím). Dnes už asi jen ty titulky k filmům, ale ty dělá dost dobře, alespoň pokud já můžu soudit.
  Je to trochu výstřední postava, jako bloggera ho neznám (resp. vím, že bloguje, ale nečtu to)

 7. 7 Lotrando 29.12.06, 08:55:51
  FB

  Fuka prostě nepochopil, že jste článek o TC psal s nadsázkou. Navíc Vás asi opravdu nemá rád Radku :). Ostatně jeho blog se o Vás již párkrát zmínil a návštěvnost mu to nezvýšilo. Škoda že Fuka už není to co býval na počátku 90tých let, možná mu trochu té popularity chybí a tak si sem tam kopne do WELL.DONE. No nic, čtu jeho, čtu i Vás Radku a je fakt že se na vašem blogu bavím víc. Každý den se těším co jste zase naspal :)

  You made my day Mr. Hulan

  btw, Hezký nový rok

 8. 8 Šutovský Lukáš 29.12.06, 09:03:56
  FB

  Náhodou mám od něj nějakou (hodně moc zaprášenou) knížku, ještě někde doma, něco o počítačových hrách, a byl to kup za všechny prachy, nic se tam nedočtete :-)

  Jinak rADo ty tvoje výrazy žeru, ten se ti povedl:
  "Banda vyznavačů a uctívačů svaté krávy, přistižená při masturbačním obřadu"

 9. 9 Bobesh 29.12.06, 10:40:03
  FB

  [1] Fuka? Fuku by měli znát především dřívejší majitelé osmibitů. Když zcela odhlédnu od jeho současného "bloggerství", tak minimálně na hru Tetris 2, kterou jsem kdysi proháněl na ZX Spectru a naprogramoval ji jeho Fuxoft, vzpomínám dodnes...

  A kromě her na osmibity je to taky člověk, podepsaný (mimo jiné) pod českým překladem všech epizod Star Wars...

  Jeho současná činnost co se blogování týče možná není nejšťastnější, ale že by to byla bezvýznamná nula nebo něco v tom stylu, to bych tedy rozhodně netvrdil... :-)

  Jinak vzhledem k tomu, že u PC s přistupem na interfernet budu až po Silvestru, tak přeju všem dobrý start do dalšího roku! :-)

 10. 10 Radek Hulán 29.12.06, 10:42:09

  [9] ano, napsal před 25 lety Tetris II (což se dá napsat jako 100 řádkový prográmek v Basicu; běžel jen v textovém režimu, prostě primitivnost sama), který zřejmě navíc porušoval autorská práva jednoho Rusa, který vymyslel Tetris jako takový. Já mezitím, místo těchto kravinek, programoval seriózní databázové aplikace.. ;)

 11. 11 Bobesh 29.12.06, 10:55:35
  FB

  [10] Radku, tys v osmi (je ti třiatřicet, ne?) letech programoval DB aplikace? :-)

 12. 12 Radek Hulán 29.12.06, 10:58:17

  [11] první DB engine jsem si napsal ve 12 letech... Nic nebylo na trhu, a já jej potřeboval. Měl i svůj vlastní interní programovací (interpretovaný) jazyk.

 13. 13 MarB 29.12.06, 10:58:58
  FB

  Radku, poděl se s námi o ten pocit. Jaké to je, takhle veřejně na dost čteném blogu poslat někoho "k šípku". Musí to být hrozně uvolňující. Jako když mě málem jedna dáma sestřelila ze skútra neomluvila se a já pak na ni řval v koloně, jestli chce tu plechovku pomačkat. To byla úleva, ten požitek. Ani jsem to nemyslel vážně, spíš jsem si užíval reakce.

 14. 14 Radek Hulán 29.12.06, 11:01:42

  [13] ale jo, dobrej pocit, nebudu si hrát na Fukomila ;) Nicméně Fuka s jeho dementním článkem začal flame, já bych se k tomu první rozhodně nesnižoval..

 15. 15 Discogio 29.12.06, 11:12:02
  FB

  Frantu Fuku mám spojeného s překladatelskou činností a pak se začátky časopisu SCORE a partou okolo Excaliburu za dob když jsem ještě tyto časopisy kupoval což už je více než 10 let zpátky. O jeho bloggerské činnosti nevím nic a ani mě neláká. Na druhou stranu jeho překlady jsou výborné. Nechápu proč se tedy pustil do kritizování WELL DONE. Spíš to bude souviset s tvojí osobou Radku, což není nic nového ;) Každý na tvé články reaguje jinak no... Jinak co se týče FTP tak přenos hesla je skutečně v nešifrované podobě. Něco jiného je SFTP a další podobné "vylepšené" protokoly postavené na FTP. Ale podle čtení obou článků nechápu očem je spor. F.F. se "mýlí" snad jedině vtom, že hesla zašifrované lokálně na disku jdou rozlousknout během vteřiny...ono jdou, ale musí kním mít člověk potřebný klíč že :) Což alespoň pro mne nepředstavuje tak jednoduchou záležitost. Něco jiného je odposlouchávání portu kde běží FTP nebo přímo "krást" komunikaci mezi FTP klientem a serverem kde je heslo zasíláno nešifrované. Nicméně mě zaujal tvůj komentář o programování databázových aplikací. Osobně bych rád věděl, co všechno jsi vykutil, protože kromě tvého CMS systému o ničem nevím, resp. jsi se sničím nepochlubil. Takže to máš jako tip na nějaký článek do budoucna ;)

 16. 16 Discogio 29.12.06, 11:16:01
  FB

  [12] A včempak jsi to napsal či včem jsi začínal programovat ? To já začínal tak před 13-14 lety to mi bylo kolem 9-10 let v klasickém QBasicu a dodnes na to vzpomínám s úsměvěm jaký blbinky jsem si tam dělal :)

 17. 17 Radek Hulán 29.12.06, 11:18:02

  [15] většina mých aktivit je zaměřena na úzkou skupinu klientů, a nemá je smysl zveřejňovat pro "masy".

  [16] nejdříve Spectrum, primitivní Basic a trocha assembleru, poté ovšem Commodore C128, špičkový CP/M operační systém, assembler a C.. A poté už první XT/AT stroje a nesmrtelné Turbo Pascal / Turbo C(++) produkty Borlandu :-)

 18. 18 panprase 29.12.06, 14:47:54
  FB

  [6] No, tak F. Fuka byl velice známá postavička na ZX Spectru a dodnes na něj Spectristé nedají dopustit. Co se týče jeho působnosti na Amize toho bylo žalostně málo, respektive jen jeden music disk a tuším, že snad programoval nějakou adventure hru.

  Mimo onoho zmiňovaného Tetrisu, také napsal pár vcelku dobrých textových her, myslím tím tedy Indiana Jonese (myslím, že to byl 3. díl) ale to už je tak dávno...

  Jinak se ve mě tak trochu probudila opět nostalgie a půjdu vytáhnout ze sklepa svou Amigu. Zajímavé, článek o F. Fukovi a já zavzpomínám a nostalgie je tu zpět.

 19. 19 Mlog 29.12.06, 15:13:44
  FB

  FFLOG:
  Pokud používáme SFTP, SCP nebo cokoliv jiného, co běží skrz SSL..

  WELL.DONE:
  Franta samozřejmě netuší která bije

  :]

 20. 20 Mirek Hovorka 29.12.06, 15:47:47
  FB

  [10] FF nenapsal jen Tetris 2, těch her bylo více. Například PODRAZ 3 (textová adventura) byl skvělý, F.I.R.E (střílečka s raketou snímaná z "boku") byl vynikající a dodnes s nostalgiií vzpomínám, když jsme si s kamarádem na jeho AY-lonce (3-kanálový zvukový obvod, který byl rozšířením ZX Spectrum) pouštěli FUXOFT SOUNDTRACK tuším 4. FUXOFT uměl i dobré věci.
  Jak už tady někdo psal, o jeho současné bloggerské kariéře nevím nic a je mi ukradená. Raději si ho uchovám v paměti jinak...

 21. 21 TOMeek 29.12.06, 19:55:31
  FB

  Jo jo eště ted si pomatuju na moje začátky v TurboPascalu, vtej době sem se vtom vyblblul jako blázen. Bohužel k lepšímu programovacímu jazyku sem už nepřešel a postupem času člověk zapomene. Ted už mám jenom PHP a můžu jenom vzpomínat co bylo :-)

  Jinak pěknej novej rok 2007