Když jsem byl malý, tak jsem se na Vánoce vždycky těšil hlavně kvůli dárkům. Volného času jsem měl kopec, ale peněz moc ne. Přál jsem si tedy vždycky o rodičů spousty věcí (ale dočkal se vždy jen minima 🙂) a možností něco dostat byly jen Vánoce, narozeniny a svátek. Dnes je situace jiná. Peníze mám. Když něco chci, tak si to jdu koupit. To, co mi chybí, je ale čas. Dělám strašně moc věcí a volného času mám minimum (ač na blogu píšu jenom o noteboocích, v životě takhle jednoznačně vyhraněn nejsem).

Pokud bych tedy měl něco ostatní popřát, tak to bude jednoznačně klid a pohoda. Ideální Vánoce si představuji tak, že nebudu muset myslet na to, co všechno musím odevzdat do školy/práce hned po Novém roce, nebudu muset řešit žádný reklamace a nebudu muset řešit ani žádné dárky. Radši bych si s lidmi, které mám rád někam vyšel, poseděl, pokecal a měl bych z toho větší radost. Když mi někdo nedá dárek, tak se mě to vůbec nijak nedotkne. Pokud si na mě vzpomene a dá mi to upřímně najevo, tak je to pro mě víc než dost.
Vánoce totiž nemají být o stresu. Pokud máte pocit, že ty vaše jsou, tak se zamyslete, jestli to náhodou nechce nějakou zásadní změnu.
Ve své „pracovně" mám problém, že se nějak nikdy nepočítalo (v tomto starém baráku), že by tu někdy byla potřeba sledování televize. Dnes už je běžné u nových domů, že se do každé místnosti vede svazek kabelů, kde je často zahrnut telefon, televizní anténa i ethernet. V době stavby a návrhu tohoto domku ještě nic z toho potřeba nebylo 🙂. Na pokojovou anténu jsem tu jaktěživ nikdy nic nechytil. Vzhledem k tomu, že jsem tu chtěl někdy před dvěma roky po nastěhování počítače (čti notebooku a periferií) televizi nějak sledovat. Natáhl jsem si z jiné místnosti signál z aktivní průchodky v jednom starém videu. Video (pro odborníky magnetoskop 🙂) se ukázalo jako dobrý zesilovací prvek. Při přímém spojení kabelů už jsem tu nějak nechytil vůbec nic.

