Je červen 2005. Deset zásadních bezpečnostních děr, které Microsoft omylem
ponechal v Service Packu 2 pro Windows XP bylo "odhaleno", a
všichni si hromadně stahují a instalují záplatu, jinak hrozí, že jakýsi červ
roztočí jejich disky na 20.000 rpms, a omlátí jejich hlavičky o plotny, ničíce
tak veškerá data.
Nicméně, některých lidem ta záplata nejde instalovat (v ČR
přesně 95% domácích uživatelů), jsou to ti, co nepodstoupili Velký
Test Čistoty, neboli porovnání jejich registračního čísla Windows XP s
čísly, které má Microsoft v databázi legálně prodaných Windows XP. Pokud máte
Vaše Windows kradená, či číslo generováno keygenem, máte smůlu, systém
Vás odmítne, záplaty nenainstaluje, a Vy budete jen s hrůzou poslouchat rány
hlaviček disku. Pár lidí spáchá sebevraždu.
Ten scénář nahoře je reálný, Microsoft totiž začne (konečně, a s plným
právem),
kontrolovat legálnost Windows XP, a pokud zjistí, že legálně pořízena nejsou,
zamítne Vám přístup k Windows updatům. Zřejmě i updaty stažené z Knowledge
Base budou požadovat aby systém byl "autorizován" (prošel Velkým
Testem Čistoty). Zkusme teď ignorovat, že nějaký jeden bit indikující
nastavení legálnosti Windows půjde zcela jistě poměrně jednoduše cracknout,
podívejme se na české uživatele a na jednu diskusi.
Konkrétně se jedá o diskusi na lidovky.centrum.cz,
včera jsem ji četl a němě jsem zíral. Zhruba 200 Čechů se tam prezentuje jako
dokonalý póvl a komunistický odpad, neexistuje tam jiný názor, póvl, který
nadává, "co si to ten Microsoft dovoluje, má miliardy
zisku, dělá mizerný systém, a ještě by chtěl víc peněz?". Co to je proboha
za názor? Nehledě na to, že si daný póvl protiřečí (proč nadává na mizerný systém,
když jej sám používá, a ke všemu ukradený?), ten komunismus a závist a zášť
v těch komentářích stojí za přečtení. Tolik lidského odpadu se jen tak nevidí.
Někteří si myslí, že to více lidí přinutí k přechodu na Linux. Nemyslím si
to. Lidský póvl nemá na to, aby si Linux instaloval. Lidský póvl bude jen silněji
řvát, a hledat a hledat cracky, a pak si ten póvl bude myslet, až crack nalezne,
jak je dobrý, a jak to tomu kapitalistickému Microsoftu nandal! Póvl über Alles!
Uff, nemám rád tento lidský odpad. Když se Vám nelíbí Windows XP, a to, že se budou hůře krást, tak přestaňte řvát a svoji trestnou činnost zdůvodňovat komunistickou a třídní závistí a nenávistí k Microsoftu.