
Marketingová agentura AC&C má docela odvahu, když mi nabídla jménem Nokie zapůjčení její vlajkové lodi (konkrétně telefonu Nokia N97) k placené recenzi, protože moje preference Windows Mobile telefonů od HTC jsou dobře známé (viz recenze Nokia 5800 XM versus HTC Touch HD či Apple iPhone versus HTC Touch HD).
Osobně jsem rád souhlasil, Symbian jsem používal pár let, ať už ve formě Series 60 či dotykové Symbian UIQ platformy od SonyEricssonu a byl jsem s ním dost spokojen.
Rozhodl jsem se tedy v pátek vyndat SIM kartu z mého HTC Touch HD a na měsíc ji přesunout do Nokia N97. Článků o Nokia N97 vyjde několik, tento počáteční a poté postupné "dlouhodobé zkušenosti".
Zatím je to docela boj, protože některé zvyky se mění těžko, a pár funkcí mi (zatím?) na Nokii prostě chybí.
V každé sekci budu telefony bodovat v rozmezí -10 bodů (zcela nepoužitelné) až +10 bodů (dokonalost sama).
Tato prvotní recenze bere ohled jen na moje potřeby, neohlíží se na to, co můžete chtít vy.






zobrazení bodů zájmu
ukázka dopravního omezení
upozornění na body zájmu
výpočet alternativní cesty
MOBILedit! - hlavní obrazovka
Oxygen Phone Manager II for Symbian OS