Instaloval jsem dnes na jeden nový počítač Fedora Core 3, a při instalaci jsesm zvolil linux reiserfs, čímž jsem mohl kromě ext3 partitions
vytvořit i ReiserFS partition (standardně Fedora Core 3 instaluje i LVM2 a RAID, na stanici poněkud zbytečné věci). ReiserFS je pokročilý
žurnálový filesystém, mimořádně rychlý, je dokonce základním filesystémem pro distribuce jako je SUSE 9.1, SUSE 9.2, Gentoo a pár dalších.
Měl jsem s ReiserFS již jednu nemilou zkušenost, a to sice v případě SUSE 9.1, na druhou stranu jsem to ale nepřičítal
filesystému, ale něčemu jinému, a dnes
k té jedné nemilé zkušenosti přibyla druhá. Po instalaci jsem 20 minut pracoval, a počítač totálně zatuhnul.
Tak jsem jej restartoval, spustil reiserfsck,
a pracoval dalších 20 minut, a další vytuhnutí. Tak jsem smazal celou novou instalaci, dal tam tradiční ext3 (ale bez LVM2 a RAID), prosazované Red Hatem,
který má přece jenom obrovské serverové zkušenosti, pracuji asi 3 hodiny a vše je v pořádku. Obávám se, že ReiserFS má ještě své nemalé chybičky.



