Tsunami development

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Tsunami development

Tsunami development...

Odvážím se tvrdit, že toto je další typ metodologie, která se používá k vývoji sw. Tato metodologie se jmenuje Tsunami, jelikož Waterfall byl, v kontextu, příliš slabý název.

Podstatou tsunami development metodologie, je narušení normálního vývoje okamžitým releasem. Většinou netrpělivým investorem, který položí vašemu šéfovi nůž na krk.

Takže jakožto vývojář máte 24 hodin na dodělání základních (životních) funkcí a produkt, software, je vržen na produkční server. S testováním, které proběhlo maximálně na počítači vývojáře a když dobře, tak na builder serveru, na kterém je nainstalovaný CC nabo TC.

Po jakžtakž vypadajícím realeasu, který se nějak rozběhl na produkčním serveru,dochází ke kumulaci fatálních chyb. Takže následující dva týdny opravujete chyby nebo zjišťujete, kde všude vyskakuje NotImplementedException nebo se objevují vámi nedefinované exception.

U korporátních toto chování asi nebude projevovat tak často. V případě začínajících firmiček to bude asi běžný jev a zmateně pobíhajících lidiček rvajících si vlasy bude povícero.

 

Do které patříte VY?

 


Nový komentář