Troubové

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Troubové

Máme prázdniny, okurková sezóna v plném proudu, tak zde máme první a také poslední oddechový článek (založený na pospojování pár příspěvků z Google+) o jedné minoritě - troubové.

Lidé inteligentní

Psát blog je přínosné pro vás osobně i pro váš business. Uspořádáte si myšlenky, spoustě lidí pomůžete vašimi články a od některých získáte zakázky.

To je skvělé.

A nemusí to být rozhodně jen lidé, kteří souhlasí s vašimi názory. Třeba kluci z MTBS.cz / KOLO.cz všichni jedou na OS X a iPhonech, zatímco já preferuji Windows. Před pár dny jsme podepsali smlouvu s jedním distributorem z Českých Budějovic na několik eshopů, přičemž při prezentacích všichni majitelé firmy koukali na můj Thinkpad přes své MacBooky Pro, iPhone a Dell Streak s Androidem.

Oboustranná pohoda? Samozřejmě!

Inteligentním lidem nevadí, že někdo má odlišný názor, respektují jej, chápou že každý máme jinak správné potřeby a jsou tolerantní. Vidí úspěšný osobní web, který funguje při 12.000 UIP denně, a kvalitně napsané články, které zaujmou masy.

To je samo o sobě (pro chytré lidi) skvělá reference.

Troubové

Vedle těchto inteligentních lidí existují samozřejmě i lidé posunutí poněkud více vlevo na Gaussově křivce. Říkejme jim třeba troubové.

Trouba nechápe, že čte subjektivní názor na blogu, a pokud s něčím nesouhlasí či tomu nerozumí, dostává nervové záchvaty z bloggera (záměrně nepíšu novináře). Třeba celé roky.

Občas se (překvapivě) jedná i o docela chytré lidi, třeba takový *nixový guru "starenka" mi na Webexpo zcela vážně tvrdil, že moje recenze Androidu na blogu je špatná a chybná a úplně zlá, protože jsem napsal, že mi tam nefunguje Exchange a proto Android nechci, ale někdo jiný třeba má Gmail, a pro něj je Android dost boží. Ten (jinak docela chytrý) člověk vůbec nechápal, že čte blog, publicistickou formu ze své podstaty akcentující jen mé subjektivní potřeby. A moje potřeba je skvělá podpora Exchange.

Jak je vidět, i chytří lidé mohou být v jistých ohledech troubové...

Pak tu máme závist, jako běžnou reakci na fotku třeba z Kalifornie:

pitomec

Nemusí to být samozřejmě pobřeží Pacifiku v Santa Monica, stačí se zmínit o jakékoliv maličkosti a závist začne bublat.

Jiní lidé zase nemají nadhled, a zábavný článek S telefonem u ucha volají dnes už jen opičáci, který si přečetlo skoro 40 tisíc lidí, považují za osobní urážku. Opravdu, jak inteligentní je vlastně člověk, který vám pošle vážně míněný email, že vy jste debil, protože on volá bez Bluetooth, ale opičák teda rozhodně není?!

Rád pracuji pro chytré lidi

Podobných troubů je na první pohled plný internet.

Najdete je pod každým článkem na libovolném serveru, kde někdo něco dokázal, či kde je prezentován nějaký názor. Je v nich zapšklost, žlučovitost, zklamání nad vlastním životem. Zkuste se podívat třeba na sekci "O bydlení" na iDNES - naprosto všechno je pro místní komentující hnusné, ošklivé, a oni sami ví vše nejlépe.

Strašný pohled na život.

Pokud narazíte na někoho, kdo dostává záchvaty z Hulána, hlavně mi jej prosím nedoporučujte jako klienta.

Rád pracuji s a pro chytré lidi.

Lidé, co se musí vymezovat proti Hulánovi jsou pitomci. Ano, úplně všichni.

Pozitiva a sociální jistoty versus změna

Ale víte, co je pozitivní? Troubové sice tvoří významnou část internetu, ale v reálném životě potkáváte spíše samé příjemné lidi.

A protože jsou prázdniny, a kolem fajn lidé, tak se budu blogu věnovat nejdříve v září.

I po 8 letech mě sice psaní baví, ale vzrušující to už zrovna není. Budu místo toho přemýšlet o změně. Život je příliš krátký na to, abych jej tak dlouho věnoval jedné věci.


Komentáře

 1. 1 Martin Jindřišek 11.07.11, 09:07:40
  FB

  Myslím, že je to velice pěkně a trefně napsané. Občas mám sice také jiný názor, ale no a? Vždyť o tom to je. A stejně tak jako mají různí lidé různé názory, mají i různé potřeby. ...Vlastně by mě zajímalo, jaké asi potřeby měl se svým komentářem uživatel "BlaBlaBla". Tak hezké "prázdniny"!

 2. 2 Lukas Kryske 11.07.11, 10:07:21
  FB

  Radek v podstatě popsal realitu, úspěch se v českých zemích nedopouští...

 3. 3 (deleted) 11.07.11, 03:07:12
  FB

  [2] Chcels' snáď riecť "neodpouští" :)

 4. 4 Jan Vratislav 11.07.11, 06:07:37
  FB

  Změna = natáčení videa nebo audia. Sám nebo i s hosty. Určitě znáš spoustu lidí, s kterými bys mohl občas prohodit pár vět na zajímavými tématy nejen z oblasti IT.

 5. 5 Peter Lachký 11.07.11, 07:07:23
  FB

  Až keď si kúpite svoj prvý Apple a zavítate do nejakej Apple komunity (ideálne s vekovým priemerom 15 rokov), vtedy spoznáte čo znamená hanbiť sa za to, že ste jabĺčkar. Aby som povedal pravdu - najkvalitnejší článok (obsah, forma, informácie) o Apple, ktorý som za poslednú dobu čítal, bola jednoznačne recenzia MBP, resp. ThinkPad vs. MBP na tomto serveri.

  Rado, 8 rokov si nasieral blbcov a to je mimoriadne záslužná činnosť! Zaslúžiš si oddych a potom nové výzvy. ;-)

 6. 6 Radek Hulán 11.07.11, 08:07:12
  FB

  [5] ďakujem :)

 7. 7 Lukas Kryske 11.07.11, 10:07:32
  FB

  [3] Ano, překlep ;-)

 8. 8 Jan Šablatura 12.07.11, 12:07:25
  FB

  Dovolil jsem si odpovědět článkem: http://blog.sablatura.info/zamysleni/pro-hlupaka-kazdy-hloupy/...

 9. 9 Vojtech Machacek 12.07.11, 07:07:12
  FB

  Opravdu odlehčené téma... Moc mě to nebavilo číst, je to omletá pravda a nic nového pod sluncem.. Ale když je venku takové vedro... Jenom jsem zvědavej na co se Radku pustíš dalšího :)

 10. 10 Štěpán Binko 13.07.11, 11:07:26
  FB

  Kvůli tomuto blogu jsem normálně někde vyšťoural svoje heslo do zdejší diskuze, protože tomuhle se prostě musí napsat pochvala! Taky bloguju a děsí mě, kolik lidí není schopno zvládnout názor druhého a kolik lidí takový názor budí k nějaké agresi vůči dotyčnému. A to nemluvím o schopnosti diskuze nad jiným názorem a o závisti už vůbec ne. Tohle prostě bude ještě pár let trvat, než se to i v našem Kocourkově zlepší.
  Tvůj blog čtu rád už roky a to mám Apple, za podstatnou část Apple komunity se stydím, telefonuju bez BT sluchátka, Thinkpad se mi zas až tak nelíbí a u sexu neposlouchám Infected Mushrooms :-))).

 11. 11 Radek Hulán 13.07.11, 11:07:45
  FB

  [10] znáš to, Lábus je pro jednodušší lidi svině, protože je to přece Rumburak :)

 12. 12 František Novák 13.07.11, 06:07:51
  FB

  Já si tento článek přečetl s chutí, sice s Radkem v některých věcech nesouhlasím, ale s tímto souhlasit prostě musím, to jinak nejde. Je až neuvěřitelné, že v reálném životě se stýkám jen s inteligentními lidmi, ne vždy máme stejné názory, nepoužíváme stejné telefony (já jsem např. jediný, kdo má Windows Phone) a přesto mezi námi neexistují hádky a urážky. Zato na internetu člověk inteligentního člověka snadno přehlédne, protože netolerantní hlupáci, jež mají vždy pravdu, všude byli, všechno znají je prostě ukřičí. A těch hlupáků je bohužel naprostá většina...

 13. 13 Radek Šima 14.07.11, 09:07:07
  FB

  odpovidam i na clanek
  [12] tady jde o to, ze jak on sam napsal, tak si clanek precte 12000 a odpovi cca 40(a to prehanim), coz kazdy 300. clovek je nejakej lempl :) takze v realu na neho narazis hodne zridka. navic clovek se odjakziva skatulkuje-napr fetaci jsou spolu, vozralci, ti co huli,... a navzajem se nesnasi, takze se spolu ani nebavi.

 14. 14 Jan Suk 15.07.11, 01:07:42
  FB

  Úspěch se v Česku neodpouští ? Já myslím, že je to cílené rozeštvávání lidí, hlavními aktéry jsou TV Nova a Blesk, údajně patřící sektě, která chce ovládat stát. Vždycky zaůtočí na někoho úspěšného, odrovnají ho a potom si na jeho místo dosadí svého člena sekty. Už to začíná být nebezpečné...

 15. 15 Fialka Miroslav 20.07.11, 09:07:18
  FB

  Zdravím Radku, tak jsem se docela od srdce pousmál, protože patřím ke starší generaci, která tady není moc zastoupená a po skoro dvacetileté manažerské zkušenosti a práci s lidmi vím své o jejich názorech. Občas si taky takto podobně povzdechnu a to s pořekadlem: Bav se s volem o sobotě, když jde v pátek na porážku :-))
  Přeji hodně zdaru a trpělivosti.. :-)