S telefonem u ucha volají dnes už jen opičáci

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

S telefonem u ucha volají dnes už jen opičáci

Bluetooth - Sony Ericsson HBH-GV435

Telefonovat se stogramovou cihlou u ucha je již dávno "out". Přesto to stále spousta lidí dělá. Nechápu je. Osobně volám již přes 10 let zásadně s desetigramovým Bluetooth sluchátkem, protože držet telefon v ruce je prostě silně nemoderní a především neefektivní.

Až poprvé vyzkoušíte tu svobodu mít na uchu několika-gramové sluchátko a bez problémů telefonovat, a poznáte jak je skvělé mít obě ruce volné, takže si můžete cokoliv vyhledat při hovoru na počítači, tak porozumíte tomu, jak moc Bluetooth handsfree potřebujete.

Držet telefon u ucha, to dnes dělají opravdu jen zoufalci a opičáci, kteří si chtějí usmažit svůj mozek, a kteří neumí pracovat efektivně. Bluetooth handsfree je prostě svoboda.

Nejvíce mě děsí lidé primitivové, co řídí auto a přitom telefonují s cihlou u ucha. Vandrují na silnici ze strany na stranu, mají zpožděné reakce, dělají chybná rozhodnutí. Není to zakázáno zákonem nadarmo, nicméně, řada primitivů zjevně není ochotna investovat 700 Kč (ano, Bluetooth sluchátka jsou takto levná) pro bezpečnost svoji, i svého okolí.

Pořiďte si Bluetooth sluchátko, a používejte jej alespoň v autě. Třeba díky tomu nepřejedete na přechodu dítě…

Je zajímavé, že masy považují něco tak nestandardního jako mít pravou ruku křečovitě položenou deset minut na pravém uchu za „normální“, kdežto během sekundy si dát na ucho téměř neviditelné minisluchátko za „podivné“… Nerozumím tomu. Dle mého názoru volají bez Bluetooth handsfree dnes už jen opičáci.

Obrovská výhoda použití Bluetooth handsfree není jen v autě, v kanceláři, u PC, ale i třeba v zimě - telefon mám za opaskem v pouzdře, a v případě potřeby vytahuji z kapsy jen 10g sluchátko, strkám je pod čepici, a mluvím. Ostatní lidé drží ruku u ucha a mrzne jim ono ucho i ruka…


Komentáře

 1. 1 Petr Malec 02.05.11, 06:05:22
  FB

  Problém spíše vidím ne v ceně bluetooth sluchátka, ale spíše v dostupnosti kvalitních sluchátek, jelikož co jsem vyzkoušel, tak mi osobně ať už dle zpracování nebo komfortu zatím nevyhovovaly ani jedny.

  Ale rád si nechám poradit a pokud máš Radu nějaký typ na kvalitní bluetooth sluchátka, které by se daly spárovat s iPhonem 4 budu jen rád za doporučení.

 2. 2 Radek Hulán 02.05.11, 06:05:24
  FB

  [1] Bluetooth je standard, pokud člověk nekoupí čínský šmejd, musí to jít spárovat ;) Teď používám Nokia BH-804, malinkaté, luxusní, hliníkové, překvapivě dobrý zvuk. Horší je výdrž, max cca 3 hodiny hovoru, ale nabíjet se dá přes microUSB.

  A jinak klasická kvalita je Plantronics a Jabra.

 3. 3 Petr Malec 02.05.11, 09:05:38
  FB

  Uvažuji právě o Plantronics Discovery 655, ale nízká provozní doba max. 3,5 hodiny mě od koupě odrazují. A také nevím jak si s tím poradí ten jablečný stroj :)

 4. 4 Lukas Klan 03.05.11, 12:05:09
  FB

  mam Nokia BH-214, spokojenost,ale vydrz je nanestesti kolem 5ti hodin cili do vlaku ci cely den na uchu to teda neni :( ale do auta idealni..

 5. 5 P.Petr 03.05.11, 08:05:29
  FB

  Používám Nokia BH-101. Někdy se stane, že se to samovolně odpojí i když jsou oba přístroje v dosahu a baterie je nabitá.

 6. 6 Aleš Veigend 29.01.12, 03:01:37
  FB

  Zakoupi jsem levnější Samsung HM1200. Spárování perfektí, výdrž pro domácí použití perfektní, ale bohužel mě dost zklamala hlasitost jak sluchátka, tak mikrofonu, protože je zkrátka a dobře až nesnesitelně malá. Doma to až tak nevadí, ale pro použití venku je to krajně nepoužitelné (nikoho v tom skoro neslyším a druhá strana slyší jen šum okolí). Do auta mam BT přijímač od Sony Ericssonu a ten není špatný. Přemýšlím nad koupí něčeho kvalitnějšího, ale bojím se, aby to nebylo stejné jako teď a nebyly to jen vyhozené prachy. Dodávám, že mám telefon Samsung Omnia 7 8GB