Resco Media Suite - slovenské aplikace pro WM5

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Resco Media Suite - slovenské aplikace pro WM5

Kromě aplikací od izraelského SBSH (iLauncher, Pocket Breeze, Pocket Weather), amerického PhatWare (PhatPad, PhatNotes) a rovněž amerického WebIS (Pocket Informant 2007), patří k základnímu a nepostradatelnému vybavení Windows Mobile 5 zařízení i aplikace od slovenské společnosti Resco, s.r.o.

Resco Media Suite je soubor hned čtyř programů pro Windows Mobile prodávaných ve zvýhodněné ceně $50. Patří sem prohlížeč a editor fotografií Resco Photo Viewer, diktafon Resco Audio Recorder, online rádio Resco Pocket Radio, a samozřejmě správce souborů, FTP klient a editor registrů Resco Explorer 2005.

Resco Photo Viewer

Resco Photo Viewer je vynikající správce, prohlížeč a editor fotografií pro WM5. Kromě procházení adresářů a fotografií na kartě a interní paměti umožňuje vytvářet i fotoalba, do nichž přirazujete jednotlivé fotografie.

Každou fotografii je možno běžně zpracovávat, tedy otáčet, ořezávat, měnit kontrast a barevné podání, upravovat její velikost. Ke každé fotografii jsou rovněž dostupné její "statistické" údaje o velikosti, barevné hloubce, až po kompletní EXIF informace.

Program rovněž umožňuje vytvářet slideshow, prezentace fotografií, s možností specifikace různých typů prolínání fotek, časování prezentace, a mnoho dalšího.

Resco Photo Explorer se velice snadno ovládá, a je opravdu rychlý. V porovnání s konkurencí typu SPB Imageer či XNView se mi s Resco Photo Viewer aplikací pracuje nejsnadněji.

Photo Viewerúvodní obrazovka
Photo Viewerzobrazení thumbnails s náhledem
Photo Viewernastavení slideshow
Photo Viewereditace obrázku
Photo Viewerinformace o fotografii, včetně EXIF
Photo Viewereditace fotografie

Resco Audio Recorder

S aplikací Resco Audio Recorder můžete Vaše PDA začít používat jako vynikající diktafon. Při nahrávání zvuku je možné nejen specifikovat přesný formát MP3 pro nahrávání, ale Audio Recorder umí sám otestovat rychlost a schopnosti Vašeho zařízení (procesoru a karty) a vhodný formát doporučit.

Samotné nahrávání může být automaticky aktivováno hlasem, kdy vynechává tiché pasáže, a zapíná se pouze při prvním zvuku (VAS funkce), a po chvíli ticha se opět vypíná. Zajímavá je rovněž možnost nechat nahrávání naplánovat, slouží pro to integrovaný plánovač. Kvalita zvuku nahrávky je samozřejmě závislá na kvalitě mikrofonu, v případě HTC TyTN tedy výborná :-)

Nahrávat můžete do MP3, RAF či WAV formátu, a samozřejmě ve stejném formátu můžete nahrávky přehrávat. Osobně bych si přál ještě podporu pro WMA, ale zde se asi bude narážet na licenční omezení Microsoftu.

Audio Recorderúvodní obrazovka
Audio Recorderaktivace VAS funkce
Audio Recordernastavení enkodéru pro nahrávání
Audio Recorderplánovač pro nahrávání

Resco Pocket Radio

Většina Pocket PC zařízení nemá integrované FM rádio, nicméně s podporou pro Wifi či s použitím neomezeného paušálu na GPRS/EDGE/3G Vám nic nebrání poslouchat online rádia. Resco Pocket Radio umožňuje poslech MP3 a OGG streamů, bohužel opět neimplementuje WMA streamy (zde ovšem můžete použít integrovaný Windows Media Player).

Pocket Radio se dodává s rozsáhlou databází rádií, především zahraničních (DI.fm a další), nicméně můžete si libovolně přidávat rádia další, uživatelská. Praktickým omezením je jen nepodpora pro WMA, které bohužel většina českých rádií používá (zahraniční naopak typicky používají MP3).

Kvalita zvuku je výborná, shodná s kvalitou zvuku na PC, a pokud používáte například Wifi, je to opravdu velice zajímavý doplněk pro Vaše PDA. Rádio mimochodem rovněž můžete nahrávat, a to do formátu MP3 (bohužel OGG stream zatím nahrávat nelze).

Celkově bych hodnotil Resco Pocket Radio aplikaci na 85%, s tím, že zapracovat by se mělo na podpoře kodeků (WMA) a nahrávání veškerých podporovaných formátů (WMA a OGG), nejen MP3.

Pocket Radioúvodní obrazovka
Pocket Radiointegrovaný seznam online rádií

Resco Explorer 2005

Resco Explorer 2005 je zřejmě celosvětově nejznámější aplikací pro správu souborů na PDA. Tento vynikající software obsahuje nejen file managera, ale i velice povedený editor registrů a FTP klienta. Pokud si chcete od Resco s.r.o. koupit jedinou aplikaci, doporučil bych právě Explorer 2005 (a následně Photo Viewer).

Se správcem souborů se pracuje velice snadno, rychle, intuitivně, podporuje copy a paste souborů, vlastnosti souborů, přesun celých adresářů, zobrazení adresářového stromu, a řadu dalších věcí.

Resco Explorer 2005Resco Explorer 2005
Resco Explorer 2005struktura adresářů
Resco Explorer 2005atributy složky
Resco Explorer 2005"thumbnails" zobrazení

Editor registrů patří k tomu nejlepšímu, je (což vždy neplatí u konkurence) naprosto spolehlivý, hledání v registrech funguje opravdu rychle, můžete si nastavit, které operace mají být prováděny bez potvrzování, a v neposlední řadě exportovat a importovat registry (bezvadná věc pro "pokusy" na zařízení).

Jako doplněk těchto dvou klíčových aplikací je přiložen Resco FTP klient, s plně funkční podporou pro klasické FTP (velice bych ovšem uvítal, klidně jako samostatný produkt, podporu i pro SFTP přes SSH2, přece jenom používat nezabezpečené FTP na mobilním zařízení je velice riskantní).

Registry Editordetail větve registrů
Registry Editor"strom" registrů

Závěr

Resco aplikace by měly patřit do "povinné výbavy" každého PDA. I když bych našel náměty na zlepšení či doplnění funkcí v sadě aplikací Resco Media Suite (zejména chybějící podpora pro WMA pro Pocket Radio a Audio Recorder), jako celek je to výborná a snadno ovladatelná sada nástrojů pro práci se soubory, registry, obrázky a audiem na Pocket PC.


Komentáře

 1. 1 keff 04.12.06, 01:13:06
  FB

  Wow, Resco jsou slováci? To tedy koukám, a gratuluju ke světoznámým a výborným produktům :).

 2. 2 Slonik 04.12.06, 13:27:20
  FB

  [1] Lonely Cat Games jsou tuším češi. Sice nejsou spojováni až tak s WM jako spíš se Symbianem, ale jejich produkty jsou taky hodně dobré (ProfiMail, Smart Movie).

 3. 3 dkena 04.12.06, 13:41:46
  FB

  Od RESCO jsem vyzkoušel 2 produkty :Explorer (má parádní today plugin) a Viewer - opravdu nejrychlejší soft na fotky v PDA.

 4. 4 dkena 04.12.06, 13:42:24
  FB

  Mimochodem,také jsem nevěděl že RESCO jsou sousedé:-)

 5. 5 dkena 04.12.06, 14:14:04
  FB

  Umí Audio Recorder nahrávat i probíhající hovor?

 6. 6 EL 05.12.06, 09:02:42
  FB

  Koukám, že to má spoustu docela hezké grafiky. Jak se tato chová na zařízeních s VGA displejem? Zkušenost hovoří, že většinou to mám pak hodně zubaté:-(

 7. 7 Alena 07.12.06, 10:37:27
  FB

  [5]Bohuzel ne, nahrava jen hovor na vasi strane a muziku atd. Pripadne dalsi otazky muzete posilat na Resco: products@resco.net

 8. 8 Alena 07.12.06, 10:49:14
  FB

  [6] Resco Media suite zvlada behat i na QVGA i VGA. Zkuste zkusebni 14 deni verzi a budete-li mit dotazy, piste na nas mail co mate za PPC typ a co se Vam pripadne zda ze stoji za vylepseni. Zareagujeme. Diky Resco