Nejlepší logické hry pro Symbian - díl 1/2

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Nejlepší logické hry pro Symbian - díl 1/2

Symbian 14.10.04

V tomto článku bych chtěl představit celkem 25 her pro Symbian telefony, ve kterých je nutno mírně (či poněkud více než jen mírně) namáhat mozek.

Hry logické se právě na telefony hodí daleko lépe, než hry akční (pokud tedy nevlastníte zrovna N-Gage).


Aaron

Aaron je hra, ve které ovládáte mloka (nebo je to žába?). Vaším cílem je nechat mizet dvojice stejných prvků, nicméně, to se Vám podaří, jen pokud jsou tyto prvky v jedné horizontální či vertikální řadě. Prvních pár levelů je dost primitivních, pak to začíná být ale vcelku zajímavé.

Absolute Puzzle Blockers

Cílem Absolute Puzzle Blockers je posouvat objekty tak, aby se cílový objekt, barevně odlišen, dostal do cíle. Docela zábavné šoupání v horních levelech…

Absolute Puzzle Clearout

Cílem Absolute Puzzle Clearout je klikat na dvojice a trojice kostiček stejných barev tak, aby při ukončení hry jich na obrazovce zůstalo co možná nejméně. Osobně mě to moc nebaví, ale Vás možná ano.

Absolute Puzzle Light Up

Cílem Absolute Puzzle Light Up je poskádat zrcadla tak, aby jste rozsvítili veškeré žárovky na ploše. Je to ale až příliš triviální, lepší a náročnější varianta této hry je IQ.

All In One

All-In-One Card Games je kolekce zhruba 100 karetních her v jednom programu, najdete tu prostě jakékoliv myslitelné karty, které si chcete zahrát.

Backgammon

Backgammon je herní klasika, v tomto případě skvěle zpracovaná jako Symbian hra.

Brainstorm

Ve hře Brainstorm se podíváte na několik logických hříček, zákon gravitace, a jiné fyzikální zákony. A bude Vás to bavit.

Chess Genius

Chess Genius není nic jiného, než šachy pro Symbian. Nicméně, jejich kolega, Chess Master, psaný v Javě, je lepší.

Chess Master

Chess Master jsou nejlepší existující šachy na nejen Symbian telefony, jsou psány v Javě, a budou tedy fungovat třeba i na Series 40, nikoliv jen Series 60. Na Chess Masteru se mi líbí možnost šachových hádanek (mat třetím tahem), je to skvělá věc, jak nehrát celou partii, a příjemně se pobavit v čekárně doktora.

Four In A Line

Four In A Line je variace na piškovorky, kdo první dosáhne 4 koleček stejné barvy, vyhrává.

IQ

IQ je naprosto dokonalá hra, jejímž cílem je nasměrovat paprsek tak, aby proťal veškeré připravené body. Je to úžasně zábavné!

Lemonade Tycoon

V Lemonade Tycoon vyrábíte limonádu, kupujete zásoby, připravujete recepty, prodáváte, vyděláváte peníze. Hodně dobrá strategie.

Fallen Angels

Hra od MGS nazvaná Jewel Impulse Fallen Angels je variací na starý dobrý Tetris, nemůžete zde ovšem padajícími bloky otáčet, ale jen rotovat kostičkami v rámci bloku. Chvíli mě to bavilo, a moji šestiletou dceru taky.

Mine

Hra od MGS nazvaná Jewel Impulse Mine není nic jiného, než klasický MinewSweeper známý z Windows.

Hra od MGS nazvaná Jewel Impulse Jewel Mine je taková jednoduchá klikací hra, kde odstraňujete shluky kostek stejné barvy. Pro chvíle momentálního kolapsu mozku se to může hodit.

Othello

Hra od MGS nazvaná Othello je zábavně strategická, jediný (ne)promyšlený tah může zcela zvrátit průběh celé hry. Cílem je získat větší území než protivník, a to obracením kamenů.

Tetrix

Hra od MSG nazvaná Tetrix je tím starým, známým, dobrým tetrisem.

Five

Hra od MGS nazvaná Five 2 není nic jiného, než do dokonalosti dovedené piškvorky, se slušnou logikou protivníka.

Treasure Mine

Hra od MGS nazvaná Treasure Mine je vcelku povedený klon MineSweeperu, oblíbené hry sekretářek, když právě nemají co dělat.

Mike

Cílem hry Mike je co nejméně kroky posbírat veškeré ovoce, aniž by jste dvakrát vstoupili na stejné pole. Vtip je v tom, že otočit se můžete jen na políčku, kde je nějaké ovoce. Docela zábavné, zvláště, pokud milujete ovoce!

Mill

Mill není nic jiného, než “větrný mlýn”. Bohužel, kvalita protivníka, počítače, je docela chatrná, takže Vás to za chvíli přestane bavit. Nicméně, moje šestiletá dcera to hraje ráda.

Negate

Psiloc Negate je úžasná, zábavná, kombinační hra. Světlé kameny musí “negovat” veškeré tmavé kameny, a pokročilé levely jsou dost složité :-)

Rockoban

Cílem Rockobanu je šoupat kameny ve správném sledu, aby se všechny dostaly do domečku. Docela zábavné!

Spruce Go

Spruce Go musíte mít! Hra “Go”, hra strategická, mocnářská, hra o ovládnutí prostoru, je na stejné úrovni jako šachy. Jen bych si přál ještě lepší inteligenci protivníka. Nu což, i tak je to hodně dobré.

Townsmen

Cílem hry Townsmen je pěstovat obilí, chovat ovce, a pak je prodávat, a tak pořád dokola. Pokud Vás baví být vladařem vesnice, musíte si tuto hru zahrát.


Komentáře

 1. 1 Jiří Macich ml. 14.10.04, 22:37:33
  FB

  Měl bys tu udělat speciální kategorii o SX1 nebo Symbianu. Hodila by se ...

 2. 2 Mlog 14.10.04, 23:14:56
  FB

  Moje nejoblibenejsi stara hra je Supaplex.
  V supaplexovi se naucis ovladat sve nervy a musis pouzivat mozek...

  Kdo ji nehral jako by nezil ;)

 3. 3 Radek Hulán 14.10.04, 23:23:08

  [2] Supaplex vypadá moc zajímavě, ale je jen pro DOS, nic pro Symbian :/

 4. 4 Pretor 15.10.04, 08:26:50
  FB

  Chtel bych se zeptat jestli existuje nejaky softik pro symbian pomoci ktereho by se dalo telefonovat prez bluetooth mezi mobily a treba i chatovat neco jako icq. Diky za dotaz.

 5. 5 Radek Hulán 15.10.04, 08:37:39

  [4] jo, je jmenuje se DreamChat, i když, s dosahem BT tak 10m to ani nemá smysl, ne? To je lepší si promluvit ;-)

 6. 6 Siris 15.10.04, 13:44:37
  FB

  Zajimalo by mne, kde ty vsechny hry kupujes? A jakym zpusobem je platis. Pravdepodobne nemam platebni kartu s platbou do zahranici. Vetsinu her jsem sice nasel na my-symbian.com, ale tam neexistuje moznost jak je zaplatit jinak nez pomoci karty.

 7. 7 Pretor 15.10.04, 16:49:07
  FB

  [5] Jasny ze to nema smysl ale jen me to zajimalo a existuje nejaky podobny soft ktery by jel i na jakem koliv mobilu s podporou javy a bluetooth ale nemel by symbian?

 8. 8 Mlog 15.10.04, 18:02:44
  FB

  [3]

  Supaplex ma tusim vice verzi, ale me se libi ten co byl v tom odkazu.

  Vlaste ho muzes testnout pod XPckama, ale na nich mne pada :(
  Na ukazku vsak staci.

 9. 9 Colin 15.10.04, 20:07:58
  FB

  [8] Já to hraju na winXP přes freeware emulátordosbox. Je to fakt skvělá hra;-)

 10. 10 Mlog 15.10.04, 21:27:29
  FB

  [9]

  Parádá! Ze me to nenapadlo driv :))
  Zitra hned vyzkousim.
  thx

 11. 11 Jakub Smejkal 15.10.04, 22:45:04
  FB

  [2] Plně souhlasím... Supaplex je cool... naposledy jsem ho hrál asi před 3 rokama... padl v zapomnění... já ho na XP rozjel v pohodě... no vlastně jede trochu pomaluji... nejlíp si ho pamatujuna Win 3.11, ale to jsou jen matné spomínky... ;) moc díky za připomenutí tak skvělé hry...

 12. 12 Štuclík 14.04.05, 14:46:43
  FB

  Čau. Mohl bys prosím upřesnit kdo dělá ten All in one card game, nebo nejakej link na stranku s popisem? Vypada to zajimave, ale pan Google i obvykle "obchody" mlci.....

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem