Lavalys Everest 4.0 a Logitech G15 (update)

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Lavalys Everest 4.0 a Logitech G15 (update)

Windows Vista 11.05.07

Logitech G15 je geniální klávesnice s 3x18 "G" klávesami, což jsou univerzální klávesy, na něž se dá namapovat libovolné makro, spouštění aplikace či stisk jiné klávesy. Logitech G15 má i 160 x 43 pixelů velký monochromatický displej, na němž můžete zobrazovat cokoliv (co někdo jiný naprogramuje).

Tento displej podporuje pár her, zobrazuje se tam třeba stav střeliva, zásob či podobných "životně důležitých" věcí, podporuje jej také FRAPS, plus Logitech dodává pár svých mini-prográmků jako hodiny, sledování výkonu, či aktuálně přehrávaný song.

Lavalys je pro změnu společnost zaměřující se na software pro testování a analýzu počítače, a ve své nejnovější verzi Lavalys Everest Ultimate Edition 4.0 podporuje i Logitech G15 klávesnici (a rovněž Vista Sidebar). Everest Ultimate 4.0 funguje dokonce i ve Vista x64, takže ve výběru nejste omezováni.

Co je ovšem unikátní, je možnost navrhnout si vlastní položky zobrazované na LCD displeji, můžete si přidávat kolem 80 různých hodnot (napětí, teploty, vytížení paměti a CPU, datum a čas), nastavovat písmo a jeho velikost, prostě si kompletně nadefinovat design pro Logitech G15 LCD.

Everest 4.0 je opravdu úžasná věc, v paměti zabere jen kolem 20MB, a výsledek může vypadat například takto:

Logitech G15 s Everest Ultimate 4.0Logitech G15 s Everest Ultimate 4.0

Excelentní je i podpora Lavalysu, v sekci „Brainstorming“ jsem je poprosil před týdnem o jednu novou funkci (zarovnání položek na displeji doprava), a téměř ihned byla implementována.