Blogování: konkurence balastu

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Blogování: konkurence balastu

Počítače 03.10.10

Kamarád se mě ptal, jak psát úspěšný blog, a tak mu povídám, že to není tak těžké. Stačí dvě věci, psát pravidelně a krátce, nic extrémního za umění na tom není a během pár měsíců si váš blog vybuduje návštěvnost.

Jak je to možné? Ať se vám to líbí nebo ne, blog konkuruje tradičním médiím jako je MF Dnes, Blesk či Aha!. Nechci zde shazovat všechna tradiční média, ale většina z nich je prostý balast, za jejich prodejním úspěchem stojí pouze pravidelnost a nepřerušovanost vydávání, o kvalitě informací se dá často pomlčet.

Většinou se setkáme s informacemi, které jsou přepisem tiskových zpráv či o tom, co dělá vláda. Ale upřímně řečeno mě vláda zas tak moc nezajímá, a nechápu proč bych jí měl věnovat tolik pozornosti. Málokdy v médiích ovšem narazíme na informace ze života. Tradiční média nepíší o něčem ze života, protože by mohli někomu udělat dobrou reklamu - rozuměj přišli by o inzerci, nebo špatnou reklamu - přišli by o inzerci + možnost žaloby.

No a tomuhle konkurují blogy, a nyní upřímně kolik je na českém internetu blogů, které pravidelně vydávají články? Po skromnu? Slabé slovo, skoro žádný. Většina bloggerů píše článek za měsíc, a to není o ničem, člověk si k takovému blogu nenajde vztah. Je potřeba psát často a pravidelně, ale o čem? O čemkoliv co se vám přihodilo, o tom přeci blogování je, ne?

O autorovi

Autor vlastní blog markoniuss.blogspot.com, předtím vlastnil blog s čteností nad 1.000 UIP denně a má několikaleté zkušenosti s psaním blogu.


Komentáře

 1. 1 Jiří Masojídek 03.10.10, 08:10:35
  FB

  přirovnávat blogy ke zpravodajským serverům je opravdu trošku přes čáru, nemyslíte? Ano, Vás možná nezajímá, co zrovna vytváří vláda, ale pokud si to uvědomujete, ona vláda téměř nejvíc ovlivňuje náš každodenní život, stejně jako další úřady, instituce atd.
  Mezi blogem a zpravodajstvím je několik "nepodstatných" rozdílů. Blog je subjektivní, autor nemusí mít absolutně žádnou kvalifikaci, může psát o čem chce a mnoho dalších. Teď si představte, že by neexistovalo zpravodajství, a lidé četli jenom blogy jako je ten váš (Totální magořina: výlez na anténu 538 metrů a podobně). To by byl potom vtipný svět.

  Příště by to možná chtělo přemýšlet, dát článku hlavu a patu, psát o jedné věci a neschovávat samochválu tak lacině, jako nyní.

  Ona ta návštěvnost nebude všechno :)

 2. 2 Marko Kováčik 05.10.10, 08:10:26
  FB

  poolshark [1] velmi pekny komentar presne z druhej strany ;)

Nový komentář