Apple iPhone 3G

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Apple iPhone 3G

Mobily 12.08.08

O co vlastně jde?

Apple iPhone 3G je fenoménem dnešní doby. Krásný vzhled, super funkce, vysoká cena a v podstatě přístroj k ničemu. Lidé kteří na něj stojí kilometrové fronty a stanují před obchodem, asi ani neví, co si kupují. Prostě to jen chtějí, protože to je Apple. Na stránkách českých mobilních operátorů již odpočítávají hodiny, kdy bude zahájen prodej iPhonů 3G.

Apple iPhone 3G

Co to umí a k čemu to je dobré?

Po otevření krabice najdeme krásný lesklý a čistý nový Apple iPhone 3G. Po zapnutí a pár šáhnutí se již zašpiní a jsou vidět otisky prstů. Na to ale Apple myslel a přibalil i leštíci hadřík, takže jej můžete všude nosit s sebou a ve volné chvíli leštit "telefon". Jediná dobrá věc je, že v sobě má integrovanou wifi a internetový prohlížeč. Toto bych uvítal u více telefonů, jelikož domácí wifi síť se stává již samozřejmostí a ne vždy je nutno zapínat kvůli přečtení emailů notebook či stolní počítač. Další superfunkcí je GPS navigace. Myslím, že je funkce co bude nejméně používaná. Tento mobliní telefon si bude kupovat především mládež a mladší generace, která nemá potřebu cestovat po republice autem. Možná ji vyzkouší, když pojedou 40 km se svými přáteli na výlet. Američané moc neznají SMS zprávy, tak nás čeká jen divný textový editor.

 

A jaká asi bude cena?

Operátoři lákají velkýma hodinama na čas, kdy si máte přijít iPhone 3G koupit. Jen nikde nepíší, kolik si máte vzít peněz. V okolním světě je dotovaná cena se smlouvou na 2 roky v přepočtu na české koruny okolo 3.000,- KČ. Odblokovaný a nedotovaný telefon stojí okolo 14.000,- KČ. Na můj vkus je cena velmi přemrštěná. Telefon v podstatě nic neumí. Lidé ale šílí, je to Apple.

 

Závěr

Telefon je vhondý pro ty, kteří chtejí zkusit první oficiálně prodávaný Apple iPhone v ČR. Dále se hodí pro fanoušky Apple a to je asi tak vše. Možná ještě pro ty, kteří si myslí že mu nabídne iPhone něco víc.

 

+ desing, který ale není moc praktický

+ internet

+ velký displej, který ale budete muset čistit

+ pro některé příjemné uživatelské prostředí

- cena

- nemá fm rádio

- divné sms a absence mms


Komentáře

 1. 1 Petr Barák 12.08.08, 02:08:39
  FB

  Apple produkuje mizerný a předražený produky, ale iPhone je vážně vyjímka.
  Měl jsi ho alespoň několik dní možnost používat? Ve vším co k tomu patří? Já jo a řeknu ti, že iPhone je první povedenj produkt od Apple. Pěknej desing, povedený prostředí, dobrá funkčnost, možnosti internetu atd...
  Tvoje výtky na nutnost čištění displeje jsou vážně vtipný.

  Chce to míň zaujatosti a pokud už se snažíš psát recenzi, tak si ten produkt aspoň vyzkoušet.

  Jediný výrazná nevýhoda iPhone je, že má na zadní straně značku Apple, jinak dobrá věcička.

 2. 2 Karel Hruboš 12.08.08, 03:08:15
  FB

  tak jsem se zasmál...Onne, čekal jsem kdy si tady založíš blog...omfg..:-D

 3. 3 Kadlec Jakub 12.08.08, 03:08:39
  FB

  Rovněž jsem se musel pousmát, ale bohužel nad kvalitou článku :).

  Tato "recenze" je zoufale neobjektivní, slohově na úrovni základní školy (například větu "Krásný vzhled, super funkce, vysoká cena a v podstatě přístroj k ničemu." pasuji na největší paskvil, který jsem kdy viděl), k tomu je až do očí bijící, nakolik se autor snaží lézt do zadku Radku Hulánovi :)

  Je fakt, že iPhone je v podstatě hračka pro děti, ale když už jí chce někdo recenzovat, měl by si jí alespoň jednou vzít do ruky.

  A naučit se sloh.

 4. 4 Frantisek Dobrota 12.08.08, 03:08:49
  FB

  Tohle je až zoufale trapný pokus se přiblížit Mistrovi českého internetu. Doufám, že autor bude mít dostatek sebereflexe a uvědomí si, že tímhle nesahá Radkovi ani po kotníky.

 5. 5 Ožuch Michal 12.08.08, 03:08:55
  FB

  Pochybuju, že autor někdy měl iPhone v ruce a pokud ano, tak to se na moc dobrou recenzi nezmohl. Celkově to spíš vypadá, jak už bylo napsáno výše, jako pokus vlézt Hulánovi do zadku. Jen bych rád podotknul, že Apple nikdy neřekl: "Tohle je mobil pro managery". Sice Radek Hulán se stále snaží iPhone srovnávat s manažerskými telefony, ale neuvědomuje si, že je to srovnání naprosto nesmyslné. iPhone je prostě 3G mobil a jako u všech výrobků od applu jde především o styl a zaměření na multimédia.

 6. 6 Karel Hruboš 12.08.08, 04:08:08
  FB

  počkejte až začnou články o srovnání interl vs. amd. To bude teprve něco. Ondro, já už ti to párkrát říkal, utřiď si trochu názory, nebuď zaměřený tak brutálně na jednu stranu, pže potom budou tady stejné komentáře jako po tomto článku o iPhonu.

 7. 7 Diagon Swarm 12.08.08, 04:08:55
  FB

  Tak jsem to dočetl a napadají mě jen 3 písmena... :-D

 8. 8 Karel Hruboš 12.08.08, 05:08:51
  FB

  [8] a tím myslíš wtf, nebo omg?:-D

 9. 9 Jan Zatloukal 12.08.08, 06:08:11
  FB

  Nebýt Váš nick OnNe (kterýžto opavský nick je v hlubinách českého internetu dobře znám, většinou však negativně) tak bych přemýšlel, zda se Radek neudeřil do hlavy a nezpůsobil si těžký otřes mozku, protože Váš názor je po obsahové stránce dost podobný. Jeho články ovšem jsou podstatně kvalitnější. Krom toho mám pocit, že jste ten telefon viděl tak maximálně na internetu na obrázku, nebo jej měl dvě minuty v ruce. Ale Radkův názor na mne působí podobně, ale podstatně fundovaněji a umí je také vtipně podat...

 10. 10 Ondřej Nečas 12.08.08, 07:08:47
  FB

  Zdravím. Děkuji za plno ohlasů. Tolik jsem jich hned po prvním článku nečekal. Ty ve kterých kritizujete mě, jako já iPhone se jen pousměju, jelikož se nesnažím ničí názor napodobit ani někomu lézt do zadku. Je to jen Váš subjektivní pocit, jelikož publikuju na myego.cz ...

Nový komentář