Spam s AdSense

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Spam s AdSense

Technologie 16.06.04

Před pár dny jsem psal o výběru loga pro systém BLOG:CMS. Za včerejšek mi přišlo poněkud více spamů než obvykle, ale kromě umírajících nigérijců, tam bylo i hodně nabídek na zaručeně kvalitní logo v té nejlepší kvalitě za výborné ceny.

Jinak řečeno, spammeři sledují co děláte, skenují Vaše stránky, a podle toho, co píšete, Vám zasílají obtěžující nabídky. Ještě, že češtinu neumí (zatím) moc analyzovat. Tedy, nevyplatí se jim to.

Mimochodem, moje Opera 7.51 s M2 email klientem a učícím se algoritmem pro rozpoznávání spamu má účinnost kolem 99.9% :) Pokud bych Vám náhodou neodpovídal dlouho na nějaký email, bohužel, jste to 0.1%. Omlouvám se ;)


Komentáře

 1. 1 llook 16.06.04, 13:18:27
  FB

  > "...skenují Vaše stránky, a podle toho, co píšete, Vám zasílají obtěžující nabídky."

  Spíše asi vyhledávají stránky, které píší o tom, co prodávají. Je to z jejich strany pouze další logický krok. Jak získávají mailové adresy? Ze stránek. Jak získávají adresy stránek? Z vyhledávačů.

 2. 2 zlatak 16.06.04, 14:23:40
  FB

  Nabidka na kvalitni logo mi chodi uz asi pul roku (stranky jsem v te dobe nemel) a navic na email, ktery neni nikde zverejnen. Takze pochybuji, ze nekdo sleduje co děláte.

 3. 3 Vlado Raab 16.06.04, 22:30:15
  FB

  nevím jak to dělají ale chodí mi takovéto emaily pouze na domény typu .net .com .info na domény hostované pod národní doménou .cz mi takové domény nechodí .... zatím bohudíky a doufám že tomu tak zůstane i do budoucna
  ----
  mohl bych také usuzovat že se jedná o monitoring doménových jmen(whois) a pokud je registrována doména nová je na její adresu resp. několik nejpravděpodobnějších emailu webmaster@... admin@... , sales@..., customer@..., info@... zaslána nabídka na tvorbu loga..

  možná by stálo se s touto otázkou dotázat na lidi co se živí tím že mají pod správou těch domén 1000 ja jich mám přes 20 a to není tak moc.
  ---
  co Radku! začalo ti to chodit, až po zaregistrování nového doménového jména nebo jsi tyto nabídky dostával již dříve:!:

 4. 4 dusoft 18.06.04, 18:20:12
  FB

  "Pokud bych Vám náhodou neodpovídal dlouho na nějaký email, bohužel, jste to 0.1%. Omlouvám se"

  Takze to nie je az take dokonale a pochybujem, ze 99,9% ti to filtruje. Ved to pouziva Bayesianske ucenie, co zdaleka take vysledky nedosahuje. Pokial viem, najvyssie to bolo okolo 93%, priemerne vsak este o takych 10 percent nizsie.

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem