Smysl života / The Meaning Of Life

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Smysl života / The Meaning Of Life

Technologie 03.07.04
Screw Up

Bohu trvalo 6 dní, než stvořil svět, Monthy Pythonům jen 90 minut, aby jej převrátili naruby. Sedím v pohodlné židli v luxusním hotelu, přede mnou je moře, slaný a vlhký vzduch, piju dobré víno, v ruce iPAQ s WiFi a připojením na hotelový internet. Před chvílí jsem dával dceři pusu na dobrou noc, a ona se krásně usměje, je už tak moc ospalá, a povídá: „Tatínku, to jsme dnes měli moc pěkný den :)“, a zavře oči, a spokojeně usne.

Ano, byl to moc krásný den. Je pro mě smyslem života to malé lidské stvoření, které ještě věří tomu, že nějaký objektivní smysl života existuje, stvoření, které ještě má ty nádherné iluze? Jasně. Udržovat a občas plnit její sny, proto abych na její tváři viděl ten šťastný, nehraný, úsměv, to má smysl. Jak dlouho ještě?

Jezdit 300 km/h rudou Corvette s 5.7l motorem s 450hp nebo stříbrným Mercedesem G400 CDI, riskantně sjíždět černou sjezdovku v Alpách, s rozmlácenou nohou, píchat tisíce mladých a svěžích kůzlátek, dávat si luxusní večeře za 20.000 Kč, letět na víkend na hip-hop party do Rumunska, něco nového vymyslet a naprogramovat, poslouchat starou desku na Michell Gyrodeck gramofonu s Benz Glider přenoskou za 300.000 Kč, poprvé se pomilovat s nejnovější přítelkyní, přečíst si dobrou knihu, to je zábava. Jen zábava. Věc, jak zabít běžící čas. Obecný smysl to nemá.

Šest miliard lidí. Stovky miliard lidí před námi. Mám velkou chuť jet do Afriky. Jako misionář. Dělat extrémní věci, takové, co jsem ještě nedělal. Je ještě něco, co jsem nedělal? Cena lidského života? Neexistuje. Nemám cíl pomalu umírat v deseti-pokojovém rodinném domku na okraji Prahy, s tupým pocitem (bez)významnosti.


Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem