Počítače od Microsoftu zdarma pro vývojáře open-source

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Počítače od Microsoftu zdarma pro vývojáře open-source

Pokud jste chudý (nejen) Linuxový vývojář, který nemá ani na to, aby si koupil Windows Vista, natož pořádný počítač, máte bezvadnou šanci obohatit se u Microsoftu! :-)

O co jde?

Microsoft nabízí hromadu krásných cen open-source vývojářům v soutěži "Ukaž se a vyhraj". Funguje to takto - naprogramujete open-source aplikaci, třeba pomocí vývojářských nástrojů Microsoftu dostupných zcela zdarma (Visual Studio 2008 Express, SQL Server 2008 Express), zveřejníte tento kód na CodePlex.com (jeden z největších open-source portálů) a pokud se to veřejnosti, novinářům či odborníkům bude líbit, vyhrajete HP počítač, Xbox či HP netbook.

Pokud nic nevyhrajete, budete mít alespoň hřejivý pocit, že děláte něco "pro lidi" a pro svobodný software.

Pro účast v soutěži samozřejmě nemusíte být chudý Linuxový vývojář, ale protože jde o open-source, a to si řada lidí spojuje se slovem Linux, zde bude asi největší zájem.

Celá soutěž je navíc velice slušně medializovaná, takže vaší aplikaci se dostane obrovské pozornosti a profesionálního marketingu - tedy získáte to, co menší open-source projekty často postrádají.

Podle mého názoru je to bezvadná příležitost jak se zviditelnit.

Odkazy: Soutěž „UKAŽ SE A VYHRAJ (Vyvíjej open-source s Microsoftem)“


Komentáře

 1. 1 Petr Reichl 20.04.09, 12:26:10
  FB

  Jsem chudý linuxový vývojář a moc bych si přál Windows Vista. Takže když jsem si přečetl tento článek, ihned mě naplnilo nadšení. Krátce na to jsem se zamyslel a nadšení vystřídala beznaděj. Jak mohu na svém Linuxu za pomoci zdarma nástrojů od Microsoftu něco vytvořit, když tyto nástroje nefungují na Linuxu?

  Děkuji za každou radu.

 2. 2 Radek Hulán 20.04.09, 12:33:18

  [1] doporučuji stáhnout si beta verzi Windows 7 a nechat si Microsoftem vygenerovat zcela legálně klíč :-) Popřípadě si vše nechat zdarma poslat na DVD.

 3. 3 Tomáš Herceg 20.04.09, 14:05:17

  [1] Mono už posledních pár měsíců i funguje a na Linuxu máte vývojové prostředí MonoDevelop.
  Spíš si ale myslím, že tahle soutěž je šance pro ty, kteří již nějaký open source projekt napsali a jen ho tak pošlou, snažit se a začít teď něco dělat je v tak krátkém čase téměř zbytečné.

 4. 4 Michal S. 20.04.09, 15:53:10
  FB

  [3] No, co se mono&monodev tyce, zkusil jsem ho jednou. Kdyz mi nezkompiloval jednoduchy kod a hazelo to chyby i tam, kde nebyly (ve win vse OK), tak jsem ho zavrhnul :)

 5. 5 Tomáš Herceg 20.04.09, 21:04:28

  [4] No, řekněme, že funkčností nikterak nevybočuje ze standardního chování aplikací na Linuxu. Ale teď nedávno vydali novou verzi a ta by mohla být lepší (nezkoušel jsem, takže nevím).

 6. 6 Eda Franek 21.04.09, 21:10:10
  FB

  Cyklistika je o ježdění z 90%, zbytek je samotné kolo. Na levném šuntu z teska se opravdu dál než 1km jet opravdu nedá a je to otrava, ale od určité hranice ( cca 20tkč ) už není efekt pro samotnou jízdu tak výrazný. Podobně jako u jiných produktů ve vyšší cenové kategorii už to funguje jen jako "nastavec na péro", což já osobně nepotřebuju ;).

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem