Mix09 - živě na VisitMix.com

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Mix09 - živě na VisitMix.com

Výborná vývojářská konference Microsoftu (nejen) o webu a jeho budoucnosti s názvem Mix09 právě začala. Sledovat ji můžete veškeré tři dny online, včetně právě probíhající klíčové keynote. Docela rozdíl oproti technologicky zaostalejšímu Apple, který se u keynote spoléhá na to, že banda fanatiků to textově přepíše na jejich webíky...

Loni jsem se Mix08 v Las Vegas účastnil osobně, je to opravdu super akce, letos doporučuji sledovat (kromě online přenosů) také feed od Martina Hassmana, popřípadě Zdroják.cz, a oficiální Mix09 Twitter feed.


Komentáře

 1. 1 Lukáš Chadraba 18.03.09, 17:44:34
  FB

  Včerejší Apple Event opravdu měli vysílat online. Nebavilo mne neustále reloadovat stránku. Quicktime zřejmě neumí streaming :)

 2. 2 Radek Hulán 18.03.09, 17:46:53

  [1] třídenní Mix09 je ovšem poněkud významnější věc, než primitivní Apple event, kde konečně objeví copy a paste ;)

 3. 3 Pavel Kouřil 18.03.09, 18:49:02
  FB

  [2] A nezapomeň na poslání více než jedné fotky emailem - revoluční funkce. :)

  Každopádně live si přenos rozhodně zapnu, kdykoliv když budu mít čas - mám takovéto přenosy rád, objevují se tam zajímavé věci. Ten z Barcelony (představení WM 6.5) byl luxusní.

 4. 4 Radek Hulán 18.03.09, 19:30:09

  [3] mě se na té konferenci líbí, jak Microsoft jede dopředu, každý rok nová verze Expression Studia a nové verze Silverlightu, to je úžasné tempo. Pokud bych dříve (rok 2002-2005) viděl pro Microsoft synonymum "ospalost" tak dnes "dravost" (a "inovace") .

  Přitom obrovské množství nových věcí mají zdarma..

 5. 5 Michal Vácha 18.03.09, 19:57:56
  FB

  JJ ta rychlost je na MS super. Kvůli tomu jsem přešel na .net platformu - pořád nějaké inovace, sotva to stíhá člověk sledovat, zatímco jiní (php...) vydají novou verzi jednou za pět let a pak na ní vychází každý měsíc nový bugfix.
  Jen doufám, že podobně nakopnou i WM a Zune.

 6. 6 Michal 18.03.09, 22:22:09
  FB

  [4] Bohuzel se dravost tyka jen nekterych divizi/casti MS.
  .NET divize jede fest, u C# jazyka bych i vyrazne zpomalil ;-)

  Windows divize se trochu vzpamatovala, SQL ma sve stale, pravidelne a rozumne tempo.

  Horsi je to s casti Live (cast kolem posty, messengeru, skydrive - na MVP summitu si skupiny kolem Live produktu docela nemohli prijit na jmeno),
  Divne je to i s Sharepoint a MOSS casti. Jejich strategii nechapu.
  Katastrofa (bohuzel i priznana Balmerem) je Windows Mobile. A to nejen soucasny stav (ano neshodneme se, ale o to ted nejde), ale hlavne aktualni stav WM teamu a budoucnost WM7.
  Ale podrobneji nemohu, vse je pod NDA a casto i za ni :-(

 7. 7 Radek Hulán 18.03.09, 22:27:41

  [6] těžko je to "horší" s Live, když Live.com (Custom Domains) je freemail zcela bez konkurence (lepší je až placený Exchange), plus kalendář, kontakty a řada dalších služeb, jako SkyDrive, Mesh (fantastická věc), Office Live Workspace, MyPhone. I zde jde vývoj opravdu rychle dopředu, a Microsoft toho má mnohem více než konkurence. Navíc má i nové a skvělé desktopové aplikace (WLM, Windows Live Mail, Live Writer, Outlook Connector a další).

  U WM vývoj určitě zaspal, ale tam to supluje více než dobře HTC, takže třeba Touch HD je ve všech ohledech nejlepší zařízení na trhu, daleko před konkurencí (i když spíše právě díky HTC než Microsoftu).

 8. 8 David Jagoš 19.03.09, 09:49:53
  FB

  Škoda že se také nemohu osobně zúčastnit, ale tohle je holt akce pro dospělé (myšleno tak, že většina studentů se nemůže účastnit z finančních důvodů).

  Jinak trochu OT, ale funguje vám ostatním v opeře Live serch na tomhle webu? Mě nejde do toho input boxu psát. Zběžně jsem prolétl zdroják, ale žádnou zjedvnou sabotáž ze strany Radka jsem nenašel (omlouvám se za podezřívavost, Radku, nicméně věřím, že pochopíte, že po tom incidentu s červeným pozadím mne tato možnost napadla) a pokud Microsoft vydal search modul, který nefunguje vjednom z hlavních prohlížečů, je to ostuda (i když kvůli výrobci právě tohoto prohlížeče přišel o enormní částky na základě nesmyslné stížnosti u EK).

 9. 9 Petr Řezníček 19.03.09, 11:46:20
  FB

  K Live službám.
  Outlook Connector používám již nějaký ten čas a je to opravdu bezkonkurenční služba.
  Jen mám poslední dobou problém (od té doby co přidali i sync. kalendáře), že se mi k událostem hází časová zona, což nějak neumí mobil (HTC Raphael) a tak mám události (hlavně narozeniny) posunuté o hodinu kupředu. Docela rád bych toto opravil, ale nevím zda je to vůbec možné.

 10. 10 Radek Hulán 19.03.09, 11:54:43

  [9] tak asi by pomohlo nastavení českého prostředí na Live.com i na telefonu a stejné časové zóny (zkus si zkontrolovat i tvůj Live profil, co máš nastaveno v registraci)

 11. 11 Tomáš Herceg 20.03.09, 19:35:24

  [9] Tohleto jsem řešil dost dlouho a nakonec jsem to vyřešil následovně - kalendář na Live.com nesynchronizují (na co taky, mám HTC neustále u sebe) a mám jej v Outlooku v samostatném PST.
  Synchronizace Live.com - Outlook samotná funguje, synchronizace Outlook - Windows Mobile taky, ale dohromady to prostě nejede, posouvají se časové zóny (jen u schůzek s opakováním). Reportoval jsem to do Microsoftu (Outlook i Win Mobile teamu) i do HTC, ale nikdo za nic nemůže.

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem