Kvalitní web je navštěvovaný web! Co Vaše SEO?

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Kvalitní web je navštěvovaný web! Co Vaše SEO?

Technologie 25.07.04
kvalitní web

Je SEO jenom módní slovo? Na Lupě.cz v poslední době vychází pár článečků o SEO. Ano, SEO je módní, je to zvučná zkratka, a pár lidí si na tom vydělá nějakou tu tisícikorunu. Nebo i mírně více, pokud je klient hloupý. Zajímavé je, že jen málo firem nabízejících SEO a webdesign se může prakticky pochlubit tím, že její webové prezentace jsou v top-10 českého internetu.

Každá solidní web designérská firma ví, že dobrý web je především dobrá novinařina, titulek musí zaujmout, a přivést lidi na web, ale taky je to o dodržování pár triviálních zásad pro návštěvnost webu, jako jsou klíčová slova v TITLE, H1-H3, v URL a jejich opakování v různých článcích, na sobě nezávislých.

Každý solidní web-designér poradí klientovi, aby článek nenazval „Velké letní slevy“, jak to původně udělal, ale třeba „Hubnutí - rychle, levně, a především trvale“ a jeho redakční systém tento titulek automaticky dá do onoho TITLE, URL, H1-H3, kategorií, a umožní zadat i další varianty slova hubnutí, nejenom do textu článku, ale i skrytě. Triviální.

Každý solidní webdesignér dělá validní web, s minimem tagů a s maximálním využitím CSS, tedy s maximem skutečného textu, protože takovýto web je nejenom rychlejší pro načtení, ale i vyhledávače jej preferují.

Každý solidní web-designér poradí klientovi, že pravidelné psaní článků s titulkem a obsahem zohledňujícím vybraná klíčová slova je dlouhodobě mnohem efektivnější, a pro návštěvnost (=ziskovost) webu přínosnější, než týdenní reklama na seznam.cz a statická webová prezentace, kde návštěvník vidí měsíc co měsíc stále stejnou titulku. Na statické stránky se lidé nevracejí. Pokud se nevracejí, ani nenakupují.

SEO není speciální obor. Existují jen dobré web-designérské firmy, a dobré redakční systémy (používané na více než 1.000 webech) a ty, ehm, druhé.

Řada web-designérů jsou jen technici, a řada jsou dokonce jen špatní technici. Web není jen technika. Web je i novinařina, marketing, prodej, komunikace, finance, prostě velice komplexní problematika. Jenže, kolik lidí v ČR má znalosti pro takovýto dobrý a ziskový web?


Komentáře

 1. 1 Roman 26.07.04, 02:14:20
  FB

  Suhlasim ze z hladiska dlhodobej perspektivy su dobre napisany obsah a struktura webu nevyhnutnostou pre ziskanie tych klientov ktori na internete informacie suvisiacie s cinnostou daneho webu vyhladavaju vo vyhladavacoch ako google, ale bez aktivnej reklamy webu je priliv novych navstevnikov len sporadicky. A naviac, trva niekolko mesiacov kym web ziska urcity rank.

  SEO je vyhodne z dlhodobeho hladiska, ale pri sezonnych akciach, pripadne hromadnom ziskavani novych klientov sa neda pouzit. Pri komercnom webe ktory vznika z 0, potrebuje okamzite ziskat navstevnost a produkovat zisk, je aktivna reklama na navstevovanom serveri (serveroch) s pribuznou tematikou nevyhnutna. Naviac aby prostriedky vynalozene na reklamu nevysli na zmar, je potrebne zvolit viac-menej agresivnu formu reklamy s co najvacsim click-rate. Pri takto novych navstevnikoch prichadzajucich na stranku po prvy raz je dolezite aby bol web pripraveny na splnenie ich poziadaviek v co najbezproblemovejsej forme a tu sa uplatnuju aj spominane vlastnosti ako je zretelna aktualnost (aktualizovanost) webu, jeho dobre strukturovany obsah a hlavne atraktivnost a presvedcivost ponukanych produktov ci sluzieb. Ak je predajna, resp. kontaktna cast webu navrhnuta dobre, web produkuje pozadovany profit. Ak nie, navstevnici sa uz nevratia. Pripadne sa pokusia vyhladat konkurenciu ponukajucu obdobne sluzby.

 2. 2 Radek Hulán 26.07.04, 04:10:25

  [1] ano, určité weby, jako například prezentace jednoho jediného výrobku, či věci, kde existuje vysoce konkurenční prostředí (cestovní kanceláře, ISP, například), je nutné podpořit i reklamou :)

 3. 3 markon 26.07.04, 09:14:41
  FB

  Největší problém firem je, že chtějí dělat změny beze změn. Chtějí změnit web, ale nikdy ne tak, aby museli změnit a zpřehlednit jeho obsah. Chtějí změnit své produkty, ale nikdy ne tak, aby musely změnit systém práce.

  A jak jsem se osobně přesvědčil, nejsnadnější věc jak se zviditelnit je reklama. Člověk u reklamy nemusí mít enormě velkou představivost, nemusí nic měnit, jen prostě přiláká zákazníky.

  Když jsme u toho webu, při programování mého nového projektu jsem se zamýšlel nad tím, jestli neumístit na každou stránku tlačítko hodnocení její užitečnosti a možnost zaslání připomínek.

  Myslím, že největší problém skoro všech je necitlivý přístup k webu, webové stránky se nemusí tvářit jako stroj, ale jako citlivý člověk.

  Například chci si objednat přes internet novou myš a ono to po mě chce registraci, proč? Kdybyste si přišli do obchodu s nábytkem koupit sedačku, také se neregistrujete, jen řeknete pošlete nám to sem.

  Podle mě v tom je základ úspěchu, v logice. Na internet je třeba přenést zažité a logické věci z reálného světa, ne se od něj separovat, jak to dnes dělá většina společností.

 4. 4 Roman 26.07.04, 22:10:38
  FB

  [3] Suhlasim. Web musi byt pristupny a co najmenej obtazujuci zakaznika. Cim menej vyplnovania a klikania, tym lepsie.
  [2] Plati to (o reklame) aj pre weby s velkym poctom produktov. Hlavne v pripade produktov s kolisajucim zaujmom navstevnikov. Napriklad mesiac pred olympijskymi hrami sa firma ktorá predáva suveníry rozhodne vytvorit obchod. olympijske-suveniry.cz Ak chce aby nan pocas olympijskych hier niekto prisiel a kupil si nieco, urobi si prieskum na ktorych serveroch sa o olympijskych hrach pise, aku maju navstevnost a formu reklamy. Zvoli vhodny sposob reklamnej prezentacie toho co ponuka (kvalitna reklama je nevyhnutna, vseobecne sa predpoklada ze najviac ludia klikaju na to na co su zvedavi tu sa dalsich prikladov zdrzim, kazdy ma vlastnu fantaziu ;-) a spusti kampan. Pri priemernej navstevnosti reklamneho partnera povedzme 10 000 navstevnikov denne a pri forme reklamy jedno zobrazenie na IP denne na stranku pride zhruba 100-1000 ludi denne (1% - 10% z navstevnikov servera). Z nich si nieco zakupi v priemere zhruba 0-1% denne. Bez reklamy by to ale neslo ani tak "zle".

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem