Jak mít navštěvovaný weblog?

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Jak mít navštěvovaný weblog?

HIM

WELL.DONE je nejnavštěvovanější seriózní weblog v ČR (neptejte se, proč je zařazen mezi webziny). Chcete vědět, jak dosáhnout toho samého u Vašeho plátku, který zatím čte jen 20 lidí denně? Tento článek by měl na tuto otázku přinést definitivní odpověď.

Nejdříve je ale nutno vyvrátit oblíbenou a často prezentovanou myšlenku, že „na návštěvnosti mi nesejde“. Tuto úžasnou myšlenku můžeme slyšet z úst těch, kteří mají právě těch 20 návštěv denně, ale přitom neustále komentují a linkují na jiných webech, aby si jich někdo všimnul. Psát bez čtenářů je jako hrát divadlo bez publika. Dá se to, ale nikoho to nebaví. Hrát divadlo je show a slyšet divácký potlesk je následná odměna. Pro spisovatele a novináře je zase odměnou mít čtenáře, a to nejlépe stálé.

Položím tuto otázku ještě jinak - pokud Vám na návštěvnosti skutečně nesejde, proč se registrujete na Toplist.cz? ;-)

Za sebe mohu ovšem zodpovědně prohlásit, že na návštěvnosti WELL.DONE mi skutečně nesejde. Jestli nějaký den je tu o 1,000 lidí více, a nějaký den zase o 1,000 lidí méně, je mi to skutečně lhostejné, stejně je tu pořád hromada lidí co si čtou archívy. Dokud je návštěvnost vysoká, „nesejde“ mi na ní. Důležité je jen udržet si tempo růstu, nezakrnět.

Druhou oblíbenou průpovídkou plátků co nikdo nečte je, že „nejčtenější neznamená automaticky nejlepší“, popřípadě formulovaný jako „nikdo mě nečte, ale ta kvalita, jó, ta kvalita“. Nerozumím tomu. Máme tu konkurenci. Na webdesign, Linux, Windows, bezpečnost, PHP, hardware, tuning PC, píchání mladých svěžích kusů a další věci se zaměřuje spousta webů, nikoliv jen tento. A pokud je tento nejnavštěvovanější, je zjevné, že v masivní konkurenci si jej volí nejvíce lidí, protože odpovídá nejlépe jejich potřebám, a je tudíž nejlepší.

Ano, je mi to líto, WELL.DONE je lepší než Váš průměrný plátek.

Desatero: vysoká návštěvnost a srdce pudla

Dostaňme se ale k jádru pudla, tedy, vysoké návštěvnosti. Jak jí dosáhnout? Je to kombinace mnoha faktorů:

 • Musíte hodně pracovat. Ano, je to tak, článek se sám nenapíše. Pokud jste lenošný komunista či socan co by chtěl návštěvnost, ale nehodlá pro to nic udělat, nemáte šanci.
 • Musíte mít široký záběr. Psát jen o jedné věci je nuda, zaujmete jen velice omezený okruh čtenářů. Pokud ale píšete o věcech od IT a hardware po píchání svěžích mladých kusů, Vaše čtenářská obec se podstatně rozrůstá. Otázkou je, zda jste skutečně tak renesanční člověk s tak širokým záběrem, tento bod řada lidí nikdy nebude schopná splnit.
 • Musíte být mimořádně inteligentní. Pokud budete psát blábol za blábolem, nikdo Vás nebude číst. Inteligence, vzdělání a obrovská databáze znalostí je základ pro navštěvovaný odborný weblog.
 • Musíte být arogantní parchant. Lidé sice nemají rádi arogantní parchanty, ale přesto je (otevřeně či ve skrytu duše) zbožňují, což je pro návštěvnost mnohem více podstatné. Být „Bohem“ je prostě velice výhodné. Jako Bůh můžete napsat cokoliv, jakoukoliv blbost, a lidé o tom budou přemýšlet a hromadně to komentovat.
 • Musíte umět psát. I když jste inteligentní pracovitý arogantní božský parchant, ještě to nic neznamená, pokud Vaše znalosti nedokážete barvitě a poutavě popsat.
 • Musíte provokovat Bohy. Pokud s psaním začínáte, je dobré napsat článek, ve kterém provokujete již zavedené Bohy (Pixy, Yuhů). Daná kritika musí mít hlavu a patu, a to proto, aby na ni Bůh zareagoval svým článkem a Váš dosud bezvýznamný plátek zalinkoval. Získáte tím řadu čtenářů dosavadních Bohů a sám se začínáte stávat mini Bohem.
 • Musíte provokovat menšiny. Pokud už jste Bůh, je dobré provokovat menšiny. Třeba teenagery. Někoho, koho ostatní nebudou příliš litovat, a dokonce i řada příslušníků dané menšiny Vám bude muset dát za pravdu. Pár lidí si o Vás bude myslet, že jste samolibý arogantní parchant, ale to Vás přece nemůže rozhodit. Jste to přece Vy, kdo si cíleně pohrává s masou, ne?
 • Musíte nabízet hodnoty. Samozřejmě jenom provokacemi by se Váš web dlouho neuživil. Provokace, řízené, jsou jen občasným prostředkem jak na Váš web přitáhnout masy nových čtenářů. Těmto čtenářům je potřeba po každé masivní reklamní provokaci nabídnout pár vysoce odborných článků, aby se Váš statut Boha utvrdil. Prostě je nutné to vhodně mixovat a každou chvíli s něčím novým překvapit. Takovéto hodnotné články mají ještě větší čtenost než ty provokační, desítky tisíc čtenářů, nicméně, bez těch provokačních by Váš web nikdo neznal, a Vy byste nemohl veřejně exhibovat.
 • Musíte být pozitivní. Pokud máte neustále depresivní nálady, všechny tím jenom odradíte. Pokud ale čtenáři vidí Vaše téměř dětské nadšení nad novou hračkou (telefonem či milenkou), tato pozitivní nálada je nakazí, a rádi se vracejí zpět. Závažná témata politická je tak nutno prokládat méně zavažnými až vyloženě radostnými tématy.
 • Nesmíte předstírat. Předstírat něco na webu nemá smysl. Čtenář není blbec. Čtenář to pozná. Psát o sexu v mnoha obalech, zakrývat svoji skutečnou osobnost, to nenadchne. Je tam poznat neupřímnost. Napište na web cokoliv, co cítíte. Pokud tím někoho znechutíte, je to jeho problém s nedostatkem tolerance, nikoliv Váš problém.

Komentáře

 1. 1 kecinzer 13.10.05, 15:09:19
  FB

  Pěkná kuchařka. Nejvíc mě dostalo 4. přikázání, protože je to opravdu tak :).

 2. 2 Pavel_ 13.10.05, 15:55:14
  FB

  Ovšem kdo čte Tvoje stránky pravidělně, určitě prokouk tuto taktiku :) S tou provokací je to asi nejúčinnější zbraň jak přilákat lidi. Každý si řekne, kdo je ten Hulán co si o sobě tolik myslí, podívá se sem, zjistí, že je tu spousta zajímavých článků a zvykne si sem vracet. Gratuluju ;)

 3. 3 ne0 13.10.05, 16:03:35
  FB

  Díky, tohle jsem potřeboval ;)))

 4. 4 carnero 13.10.05, 16:41:14
  FB

  Je to krásné, spoustu lidí si potěšil "manuálem" a mě zklamal chybějícím ubrusem. Nicméně si myslím, že je to uplně k ničemu. Ti, kteří to nedokázali doteď to nedokáží ani po přečtení manuálu.
  Jsem zvědavý, kolik lidí se chytne toho, že musí být arogantní a provokovat bohy a přehlédnou zbytek. Sice je to fakt, když člověk prudí, získá zájem. Ale musí to umět a ne jen na někoho házet sr... výkaly. A také se domnívám, že na to musí mít nárok. Je blbost z bahna prudit bohy. Chce to prudit TY OSTATNÍ bohy. Nechci říct, že jsi Bůh (na to zapomeň), ale co to tu čtu, šťouráš do lidí, kteří dokázali tak přibližně totéž co Ty.

 5. 5 Radek Hulán 13.10.05, 16:43:15

  [4] šťouráš do lidí, kteří dokázali tak přibližně totéž co Ty - samozřejmě, kdybych byl "mravenec", a šťoural do "bohů", nic to nevyvolá. Je prvně potřeba pracovat na sobě ;-)

  A tento článek je potřeba chápat také jen jako strategii, ne jako kuchařku, jak někteří podotýkají.

 6. 6 ne0 13.10.05, 16:50:00
  FB

  [5] Já beru ten článek jako recesi, a účel tak splňuje naprosto dokonale...

 7. 7 mathio 13.10.05, 17:37:28
  FB

  aj takyto clanok zvacsi navstevnost... sak koho by to nazujalo :-)
  btw vsetky popisy sedia aj na rADa? :-D

 8. 8 Mir. 13.10.05, 17:39:55
  FB

  Velmi pěkně !!

  Fakticky jeden z nejlepších článků na webu (o webu a pro web)!!

  Výkladový slovník úspěšného projektu, kterým tento web bezesporu je. Navíc je lehce přenositelný do každého jiného obchodu (ať děláte muzikály, nebo prodáváte auta!) ... a nebo naopak ??

  Každopádně je to o lidech, co jsou kolem vás. Když vám nikdo nic nedá, nemá ve vašem životě co pohledávat. Takže tímto Radkovi děkuji a jako divák z předposlední řady dnes tleskám a zítra opět rád přijdu.

 9. 9 Tony 13.10.05, 18:33:15
  FB

  Toho ubrusu je opravdu škoda...současné pozadí mi připadá takové nedodělané a strohé, zatímco s ubrusem web působil dost přítulně, trochu domácky a člověk si na to hned zvykl...

 10. 10 Vilém Málek 13.10.05, 18:41:57
  FB

  http://interval.cz/clanky/10-tipu-jak-utkat-zivou-pavucinu-aneb-jak-psat-pro-web/...

 11. 11 Alex 13.10.05, 18:51:26
  FB

  Kvalitní spot - jeden z těch co spadají do kategorie OSM, že? :)

  Radku, díky že si odstranil ten ubrus na stranách - zkoušel jsi jak to vypadá s fixnutým pozadím?

 12. 12 Maxthon 13.10.05, 18:58:54
  FB

  Výborná analýza weblogu. Tvoje články by měly vyjít knižně.

 13. 13 Bobesh 13.10.05, 18:59:43
  FB

  [9] No já nevím... Za sebe teda, jestli můžu, tak jsem sem opět po pár dnech zavítal a přišlo mi to nějaké takové čitelnější, lepší pro oko... Říkám si, co se tu zase změnilo? Co to ten Radek předělal? A koukám, on zmizel ubrus :) Já osobně jsem si na něj vůbec nezvykl a jsem rád, že je fuč :)

 14. 14 XThom 13.10.05, 19:09:45
  FB

  Ach, ty arogantný parchant, čo vie písať :) Fakt, aj ja si myslím, že tvoj postup na "vrchol" je totožný s tým, čo tu opisuješ. Lenže.. občas sa nedá hovoriť o "serióznosti" - píchání mladých svěžích kusů...

  [10] - nie je pavúk ako pavúk ;)

 15. 15 Radek Hulán 13.10.05, 19:19:05

  [14] co je neseriózního na sexu? Je fakt, že pár brejlovcům nebude nic říkat, ale to zdaleka není můj případ :-) Je to fantastická a zcela normální součást života, a proto o ní i píšu. Nemám nějaká primitivní tabu...

 16. 16 Zorg 13.10.05, 19:42:08
  FB

  Výborný článek :-)
  Celkem jsi posílil moje podezření, že nejsi jenom arogantní provokatér (který semtam napíše dobré tipy na PHP a další), ale že tak píšeš plánovitě.

 17. 17 Frettie 13.10.05, 19:47:16
  FB

  Jsi-li Bůh, které náboženství tě uctívá?

 18. 18 mepp 13.10.05, 19:47:42
  FB

  Asi sem jinej, divnej.. mam úzce zaměřen blog s náštěvností poplatné úzkému zaměření blogu a nestežuji si rozhodně záběr měnit nebudu..

 19. 19 Radim 13.10.05, 20:32:06
  FB

  Ty asi nejsi věřící, že ne? Protože v přikázání je napsáno něco ve smyslu "neber jméno Boží do úst nadarmo". Pixy, Yuhů, Pooh a dokonce ani ty nejste žádnými Bohy. Jste jen obyčejní lidé jako my, ostatní a bezvýznamní smrtelníci.

  Co se týče tvého weblogu, tak kromě témat a denní aktualizace hrají roli i další faktory (seo URL adresy, zpětné odkazování atd.).

 20. 20 chvd 13.10.05, 21:58:32
  FB

  [1] jo, čtvrté je super, něco podobného jsem zkoušel na jedné psí diskuzi...bez komerčních úmyslů...akorát, že jsem šel kousek dál a sám jsem se tam tituloval Nadbohem a musím říci, že efekt je zcela identický s tím, co popisuje pan Hulán, neboli zájem ze strany těch, kteří byť na oko Vámi opovrhují:-)))

 21. 21 DESTR 13.10.05, 22:47:22
  FB

  MY CHCEME ZPÁTKY UBRUS!!! SKOTSKÁ KOSTKA JE NEJLEPŠÍ!!!

 22. 22 Bobesh 13.10.05, 22:47:44
  FB

  Myslím, že Radek uznává dva Bohy, jmenovitě sebe a peníze :) Ale že je nevěřící musí být jasné i tupci, v desateru je mj. i nesesmilníš :))

 23. 23 kecinzer 13.10.05, 23:09:03
  FB

  [21] Tak, tak. Ubrus (košile) byl lepší, když jsem si na něj zvyknul, tak je pryč :(

 24. 24 marx 13.10.05, 23:16:39
  FB

  Radku, vždycky když čtu (dnes asi tak po dvacáté osmé) tu tvou tezi , že nejčtenější, rovná se nejlepší, tak si říkám, proč tak očividně inteligentní člověk , má potřebu očividně přehlížet očividné, že vždy je nutné srovnávat také žánr dotyčného blogu/stránky/webzinu . Člověk může mít objektivně nejhodnotnější český blog o pěstování macarátů jeskynních ,kde budou k nalezení všechny nejžhavější novinky z oboru, leč takový s maximální péčí a odbornou zdatností udržovaný blog, těžko někdy v návštěvnosti předběhne blog jakéhosi adolescenta s okopírovanými flashovými animacemi. Počítám, že jakožto inteligentní člověk tohle musíš vědět, jen to z důvodů, které jsou mi poněkud záhadou , ignoruješ. Kdybych tu tezi o návštěvnosti jako absolutním měřítku kvality vzal doslova , tak Well Done by bylo srovnatelně kvalitní jako On-line kuchařka s recepty vkládanými samotnými návštěvníky stránky a to mám dojem , že si Well Done , vzdor svým chybám, nezaslouží :o)

 25. 25 Andrej 14.10.05, 00:38:26
  FB

  tento měsíc se ta uspěšnost trochu řeší :-) viz
  Jak mít úspěšný weblog

 26. 26 Yuhů 14.10.05, 02:02:40
  FB

  Radku, víš, co by mě zajímalo? Jestli tenhle seznam, tohle desatero, které zde uvádíš, používáš vědomě, nebo podvědomě. Prostě jestli se tím řídíš nějak plánovitě.

  Je to třeba tak, že si řekneš:
  "Tak... dneska budu pracovat a mám za úkol bod 7, tedy provokovat menšiny." A napíšeš něco proti teenagerům, které nebude nikdo litovat.
  ?

  Nebo je to tak, že prostě píšeš a když máš příležitost, tak si rýpneš do menšin?

 27. 27 Roman 14.10.05, 10:06:34
  FB

  [26] Ono to je tak. Najprv postupne prišiel na to že sa jeho povaha a nálady dá aj skvele zúžitkovať. Mna jedine trochu prekvapila taká velká dávka sebareflexie, aj ked na druhej strane, je to spojené s dostatočnou dávkou narcisizmu takže sa to vyrovnáva. Čo sa týka tohto návodu.. dá sa to robiť efektívne a úprimne, vychádzajúc zo samého seba, s pridanou hodnotou (čo je prípad tohto blogu), a dá sa to robiť seo-paraziticky (niektorí to robia občas, iní viac menej stále a strašne nemotorne ale s o to priehľadnejším zámerom ;-). Napr. http://www.webring.sk/weblog/ a povrchné príspevky na rôzne témy. tcp/ip, apache.. tatrabanka, vrml) Spomínam to tu preto, lebo ho v debate na plavackovi na temu "Radkov Design vs celý svet" niekto spomenul ako príklad "Za moderny design mozem povazovat prace Honzu Brasnu, Pavla Kouta, alebo Joza Ringa." ;-) Neviem ci to bolo myslené úprimne alebo ako skryté PR (to by musel mat meno dobre zanesené vo vyľadávačoch), každopádne je táto téma zaujímavý fenomén hlavne z hľadiska toho že ak aj človek napíše niečo na plnú hubu a ukáže prstom na niekoho "praktiky", má to efekt privedenia návštevníkov na stránku. ;-) Je to pekne začarovaný kruh z ktorého pomôže iba totálna ignorácia, čo je však v dnešnej dobe nerealizovateľné a dokážu to len "bôžikovia" ako trebars Pixy ;-)))

 28. 28 Mirek 14.10.05, 14:07:13
  FB

  Hm, schází mi tu to nejpodstatnější - nulté - přikázání :o)

  Musíte mít k tomu všemu opravdu silný vnitřní důvod. Věčné nutkání, puzení, touhu ... něco ústředního schovaného za vším, co uděláte a ve všem znatelného ... jinak to bude plytké a rozbité a sterilní nebo konfekční.

  BTW ... nemusíte mít sami jasno, oč doopravdy jde ... ale lidé to vycítí a řeknou vám to ... až toho napíšete víc.

 29. 29 Radek Hulán 14.10.05, 15:43:43

  [26] záleží na situaci, pokud cítím, že již dlouho nebyl článek jistého typu, směruji se k tomu, abych jej napsal, ale není to "striktní plán"..

 30. 30 Václav Štrupl 14.10.05, 19:02:46
  FB

  Zajímavé postřehy zjevně ověřené praxí. Měl bych ale jednu otázku z jiného soudku: Proč tohle všechno dělat? Myslíte, že se Vám čas věnovaný psaní (komentování, sledování komentářů, atd.) vyplatí? Chápu, že je to dobrý pocit, mít tak navštěvovaný weblog/webzine, ale stojí to za ten čas?

  Přemýšlel jsem, jak by to asi vypadalo, kdybych se do psaní v tomhle stylu pustil, a závěr je jasný. Musel bych omezit školu, práci (peníze), přítelkyni, rodinu, nebo zábavu. A všechny tyhle věci jsou mi milejší, než tisíce návštěv denně, ze kterých nemám nic víc, než dobrý pocit (A možná sem tam nějakou zakázku?).

  Abych nebyl špatně pochopen, nemyslím si, že bych JÁ snadno dokázal takové "weblogové impérium" vybudovat a tu práci nezlehčuji, jen mi v článku chybí vysvětlení "Proč mít navštěvovaný weblog.".

 31. 31 Radek Hulán 14.10.05, 19:19:31

  [30] Proč? Proč ne :-) Je to pro mě zábava. A nejsem člověk, co musí denně makat 15 hodin na chleba, a mohu si dovolit věnovat 20 až 30 minut denně psaní článků pro tento web (nepočítám do toho placené články či placené recenze, ty se píší déle, ale zase je nedělám zadarmo).

  Pokud někdo nemá 20 minut, je to tom špatně. Já na tom nejsem špatně, o omezovat rodinu či přítelkyni kvůli 20 minutám skutečně nemusím. Den má těch minut 1440 :-)

 32. 32 vojtec 16.10.05, 00:35:15
  FB

  Napadá mě ještě jeden případ (můj:)), kdy lidem nejde o návštěvnost, ale přesto je weblog tou pravou volbou.
  Pokud je to taková jejich kronika každodenního života určená hlavně pro ně samotný a pro jejich přátele z okolí - to pak je jim nějaká návštěvnost ukradená (i když počítadlo se pro zajímavost vždycky hodí :)).

 33. 33 MDCLXVI 16.10.05, 04:29:49
  FB

  som rád, že som sa naučil čítať a písať...

 34. 34 Pan Jouda 16.10.05, 14:30:15
  FB

  [31] Nevěřím, že napsání článku se vším všudy trvá 20 minut. Zvlášť u takového, kde je potřeba udělat nějaký ten screenshot nebo test.
  Když něco vyplodím sám, tak to s korekturama obvykle dopadne tak na hodinu i víc. (Ono to je tím, že při zpětném přečtení se rozhodnu třeba 2/3 kompletně přepsat...)

 35. 35 eraser 16.10.05, 16:15:40
  FB

  [34] S týmto tvrdením súhlasím. Nedávno som prerábal svoju webstránku a samotné preštylizovanie a úprava jednotlivých článkov mi trvala trikrát dlhšie než spomínaných 20 minút na článok. Pričom ide o články, ktoré skutočne nemajú 50 stránkový rozsah...

  Osobne nedokážem pochopiť, ako to všetko môžeš Radku stíhať. A to nehovorím o pracovných dňoch, kedy prídem po niekoľkých hodinách z práce od PC a nemám najmenšiu chuť pozerať na obrazovku, nieto ešte dačo čítať, či nebodaj písať IT článok pre vlastné potešenie.

 36. 36 ing. Jiri Stanicky 16.10.05, 22:25:48
  FB

  Bravo,
  já rozlišuju mezi inteligentním a vychcaným clovekem :) ale Radek je proste od kazdeho trochu. Kazdopadne ho obdivuju, protoze dokaze presne to co chce, nebo mozna ani nechce :)
  Je krasne pozorovat ovce, jak jeho clanky odsuzuji, nebo se jimi vubec nejak zatezuji..i ja sem tedy ona ovce.Normalne bych tenhle weblog jen prejel ocima a zahodil do neoblibenych, ale Radek me proste presvedcil, ze umi, vi a neni jen nejaky kecal a trouba. Navic jeho vytvory jsou vcelku dobre.

  Takze tleskam :)

 37. 37 Radek Hulán 16.10.05, 23:28:00

  [35] jenže Vy poněkud zapomínáte na to, že jsem génius, který dokáže extrémně rychle pracovat. Třeba zmíněný screenshot dělám cca 15 sekund, a to včetně sejmutí, ořezání, úpravy barev, a uploadu na server přes SFTP ;-)

 38. 38 Mir. 16.10.05, 23:48:42
  FB

  :))
  ... no jasně, mělo mě to napadnout.

 39. 39 anicka 17.10.05, 22:15:22
  FB

  Tonhle článek jako kdyby čtenářům naznačoval: "kdo tento text okomentuje, ten je potrefená husa!" Pěkné, povedené...

  Každopádně jsem hrdá, že jsem financovala provoz webu, který se drží v kategorii webzinů na Toplistu na prvním místě a odsouvá tak WELL.DONE až na bramborovou příčku. O kvalitách toho webu raději nemluvit, ale koneckonců, o to přece nejde, vždyť návštěvnost se počítá .o))

 40. 40 paxik 20.10.05, 13:21:33
  FB

  [1]
  Myslím, že tu chybí ještě jedna věc (a ta chybí na českých stránkách obecně) a to je feature nebo ilustrační fotka nebo obrázek. Fotografie nebo ilustračka "vydá za tisíc slov" a i to celé najednou zničehonic líp vypadá. Docela důležitá věc, imho, nejen u blogu, ale třeba i v článcích na Wikipedii.

  A tím se dostávám k bodu 4 - podívejte se, jak je Wikipedie úspěšná, a "arogantní parchanti" se tam až tolik nevyskytují :) OK, trochu OT, uznávám. Jasně, aby měl někdo čtenost v tisícovkách, na to už je nějaká ta arogance potřeba:) Takže tímhle příspěvkem do diskuse se zároveň pokouším mírně arogantně zvýšit návštěvnost svého blogu (který minimálně třetinu z rADem uváděných pravidel nerespektuje a je za to rád;)

 41. 41 aTeo 27.03.06, 00:21:36
  FB

  Hm... a kdy bude autogramiáda? ;)

 42. 42 Tom 19.04.06, 10:01:43
  FB

  Na Tvůj weblog jsem narazil díky jednomu kritickému článku, který trošku obšírnější formou psal v podstatě to, co je uvedeno tady pod bodem 4. V komentářích k tomu článku Tě někdo přirovnával k Adolfu Hitlerovi. Toto přirovnání mi připadlo jako poněkud silná káva, ale když jsem tak četl tento Tvůj článek, musím s tím do jisté míry souhlasit. Máš s ním společného to, že víš, jak lehce ovládnout lidi, udělat z nich masu a využít je pro svůj prospěch. Narozdíl od jiných v tom nevidím nic špatného, obzvlášť když svým prospěchem neškodíš nikodmu jinému. Smutné je jen to, že jsou lidé takovým stádem...

 43. 43 Karel 01.05.06, 14:12:25
  FB

  Welldone je opravd čtivý blog, čtu ho rád, at si o RH říká kdo chce co chce, je to jen závist pubertáků.

 44. 44 marek 14.07.06, 08:03:53
  FB

  mno, posledni prispevek v rubrice sex a vztahy je z ... Čtvrtek, 13.10.2005 ... mel bys neco napsat, ja se u toho vzdycky hodne pobavil a verim tomu, ze jsem nebyl sam ...

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem