Fotbal jako válečná hra?

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Fotbal jako válečná hra?

trochu jiny fotbal

Patrick Zandl píše o tom, že nerozumí fotbalu. Že jej prostě vůbec nebere. Rozumím mu. Jsem na tom totiž stejně! Sledovat, jak se po obrovském trávníku plouží, oproti hokeji zoufale pomalu (!), dvě desítky hráčů, to nemá (pro mě) potřebnou dynamiku. Dosud jsem nechápal ani lidi, co je fotbal baví, proč je baví.

Nicméně, kvůli noname je to jinak. Jeho komentář mě zaujal o osvítil:

Všechny hry samozřejmě vycházejí z válečných her, je to příprava na samostatné rychlé myšlení, k tomu pohybová průprava.

Prostě, fotbal je zcela jiné paradigma. Hokej versus fotal. Rychlá akce malého S.W.A.T. komanda, pod přesným velením, versus příprava rozsáhlé bitvy a její dlouhé vedení a realizace. Hodně lidem vyhovuje ta druhá varianta. Někomu ta první. Mě osobně ta druhá varianta nudí. Mám rád rychlou akci, změnu, a tu fotbal jednoznačně nenabízí. Nedívám se na něj.

Hokej je mnohem více individuální sport, což opět vyhovuje mojí osobnosti. I proto jsem jej 10 roků hrál :) Fotbal je pro mě ztráta času, ale rozumím již tomu, proč na to mají jiní lidé jiný pohled. PS: ale americký fotbal je výborný!


Komentáře

 1. 1 Jiří Macich ml. 28.06.04, 13:03:29
  FB

  Já mám rád oba sporty, protože oba mají něco do sebe. Z každé si vyberu něco.

 2. 2 jesperx 05.07.04, 21:00:00
  FB

  Hm,ale hokej je v porovnání s fotbalem v celoevropskym,natož celosvětovym rozšíření směšně malym sportem:-))(proto se vždycky bavim nad tiěma kecama wo tom jak naši hokejisti proslavili republiku:-))..).když u nás bylo MS v hokeji,tak wo tom 90% Evropy vubec nevědělo,kdežto EURO bylo sledovaný naprosto všude...Ve fotbale se dá vychutnat hodně nečekanejch tahů.i technickejch fines,kdežto hokej je spíše "primitivnější" (nenarážim na mentální úrověn hráčů a fandů) sport založenej na boji a přímočarosti..
  howgh..

 3. 3 Bobesh 11.09.05, 20:47:29
  FB

  Americký fotbal výborný? No děkuji, to už možná raději rugby. Koukat se na pitomce co mají RAMENA tvořená chrániči, jsou obalení do bandáží a podobně a přitom dělají, jak je jejich hra strašně drsná, je dost o ničem... Rugby, to je jiná káva... Pár pořízků proti sobě, jen v trenkách, tričku, kopačkách... Žádné helmy nebo buhvíco, prostě chlap proti chlapovi, opravdu tvrdá hra, ne hra, která si na něco hraje a přitom je jen o pár blbech obalených chrániči...

  Ale jinak k normálnímu fotbalu - koukám víceméně jen na repre, jinak si vzpomínám, že když jsem koukal na fotbal jako malý a porovnával ho s hokejem, tak mi to přišlo stejně jako Radkovi - pomalé, zdlouhavé, málo akční , prostě hokej je lepší :)

 4. 4 Bobesh 12.09.05, 08:19:56
  FB

  [2] Fotbal se rozšířil hlavně kvůli své jednoduchosti a nenáročnosti na vybavení... Na fotbal potřebuješ když to přeženu jen rovnější plácek, boty a z něčeho udělat branky. Hokej se naproti tomu musí hrát na ledě, což vyžaduje buď a) velkou zimu, aby zamrzl rybník, což je u nás problém a je to vázané na roční období b) stadion, kterých je málo... A že v hokeji nejdou vymýšlet nenadálé situace a finesy? Tak to bych neřekl, je vidět, že moc nevíš, o čem vlastně plácáš :) Primitivní přímočarost a tvrdost je zejména u kanadské školy a podobně. Ruská, česká a třeba ještě slovenská hra je založená na něčem úplně jiném - chytrosti, kombinaci, rafinovanosti, šikovnosti..

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem