Bezpečnostní průšvih zvaný Google sbíral 4 roky data z Wifi po celé Evropě

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Bezpečnostní průšvih zvaný Google sbíral 4 roky data z Wifi po celé Evropě

Asi znáte Google auta, co jezdí po celé Evropě a fotí a fotí pro své StreetView, narušujíce (nejen) vaše soukromí. Google je za narušení soukromí popotahován různými úřady, nicméně věc je mnohem horší, než se dosud vědělo. Google při svých spanilých jízdách Evropou od roku 2006 odposluchával, monitoroval a ukládal data z Wifi sítí. Zdroj: NYTimes.com. Tato činnost je pochopitelně v řadě zemí ilegální.

V roce 2006 byla většina Wifi sítí zcela nezabezpečená, dnes je to stále 30-40%. Proč Google systematicky a dlouhodobě odposlouchává uživatele a ukládá jejich data z Wifi sítí je otázkou, "náhoda" či "opomenutí" to ale asi nebude. Samotné monitorování SSID sítí totiž nemá nic společného s masovým ukládáním datové komunikace po čtyři roky na pevný disk.

Pro mě osobně je to další potvrzení správnosti používání dokonalé kombinace Exchange 2010 + Outlook 2010. Microsoft totiž nabízí nejen mnohem lepší funkčnost (zatímco Gmail je srovnatelný s plastovým dětských chrastítkem), ale i absolutní bezpečnost a nezávislost na třetí straně - váš vlastní server.

Google z pohledu bezpečnosti a "dobrých úmyslů" prostě není možné věřit.


Nějaká lokální česká média o tom (tradičně) píší jinak než významný a nezávislý New York Times. Proč? Protože jsou zblázněná do Google. To je přece ten hodný strýček, který sice šmíruje 4 roky, ale rozhodně by nedělal nic zlého, a už vůbec ne úmyslně :) Podobně jako Apple, nejhorší diktátor zakazující pro svůj zisk cokoliv se mu nehodí, ale stejně jsou iLidičky, co jej mají (o to více) rádi :)

Já jsem zase opravdu rád, když konkurence používá webový Gmail. Znamená to, že mají mailbox plný spamu, neumí si organizovat čas a úkoly, nemají přehled o kontaktech a obecně .. nekonkurují :)


Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem