MyEgo.cz - Radek Hulán webzine

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Nokia Lumia vs Nokia Lumia (900 vs 800)

Na MyWindows.cz se můžete podívat na první fotky Nokia Lumia 900, telefonu s výborným 4.3" SAMOLED displejem, a přímé srovnání s Nokia Lumia 800.

Lumia vs Lumia

Jsme v prdeli / Barbora Poláková a David Koller

Zatím máme aspoň tu trochu svobody, že se toto může ještě zpívat.

Ale závěr je pozitvní. Nejsme v prdeli, protože to pořád můžeme změnit. Stačí nedat hlas kmotrovským a mafiánským stranám. V dalších volbách dávám hlas Svobodným, ať je konečně v České kotlině lépe. Méně vlivu diktátorského státu na náš život, méně socialistického přerozdělování (a tím automaticky i méně korupce a kmotrů), méně obstrukcí, více osobní zodpovědnosti každého člověka.

Windows 8 Release Preview vydáno

Technologie 31.05.2012

Jak si snadno koupit boty (aneb umíme 100% přehledný eshop)

Před pár měsíci jsem popisoval vývoj eshopu TempleStore.cz. Cílem bylo udělat maximálně přehledný eshop, v němž se bude zákazníkům snadno nakupovat a budou se výborně orientovat ve více než 15 tisících položkách zboží. Tedy věc, která většině tuzemských eshopů chybí.

Když se dnes podívám na hodnocení na Heuréka.cz, takto vypadají reakce zákazníků - myslím, že cíle bylo dosaženo :-)

Přehlednost jak ji vidí zákazníci

MyWindows.cz - týden 21/2012

Tiskové zprávy 28.05.2012

Samsung Galaxy S III si nekoupím

MobilMania natočila pěkné video z prostředí současné Android špičky - Galaxy S III.

Na můj vkus je to pořád takové humpolácké prostředí. V českém UI telefonu jsou běžně překlepy, do aplikací vás přepíná ikona s popisem "Aplk." namísto "Aplikace" (či místo jednoduché šipky či swype gesta u WP), úděsný je mix mezi ošklivým šedočerným prostředím klasického Androidu a jásavým "aqua" prostředím Samsungu. Pak je zde nutnost používat 2 senzorová tlačítka a 1 tuhé hardwarové, přičemž tlačítko "zpět" je logičtější mít vlevo, Galaxy S III je má vpravo. Fotoaparát oproti tomu nemá dedikovanou spoušť.

Máme zde také žluto-hnědý design kalendáře, k tomu ovšem je zase ošklivá černá horní Google lišta, a poté je zde taková klasická Linuxácká (Android) kalkulačka a některé šedočerné widgety na ploše. Vše to je zkombinované jako pěst na oko. Seznam emailů je extrémně ošklivý. Zlaté Windows MOBILE v roce 2006. Zhruba tam se Android tedy dostal v roce 2012. Hm...

Dle mého osobního názoru je to škaredé a nekonzistentní. Nelíbí se mi to. Není to uhlazené a dokončené. Je to pořád (omlouvám se) designový balast.

Windows Phone v eleganci, konzistenci a designem nad Androidem vede.

Stejný pohled na to má i spoluzakladatel Apple, Steve Wozniak, který preferuje krásu a intuitivnost Windows Phone nad čímkoliv s Androidem.

Video stačilo, abych se rozhodnul že Galaxy S III určitě nebudu chtít a vezmu bílou Lumia 900. Tedy top telefon s Office sadou, skvělým 4.3" LCD s ClearBlack displayem, SkyDrive podporou v systému, Xbox podporou, FB / TW integrací, a včetně lepšího HW provedení, kde všechna tlačítka jsou senzorová a snadněji se ovládadá i veledůležitá "zpět" klávesa, protože je  ergonomicky vlevo.

Android telefon za 15 000 Kč (v podání vlajkové lodi Samsungu) je pořád takový guláš co vaří pejsek s kočičkou a zkouší do něj dát úplně vše... To bych nejedl.

 

Lenovo IdeaCentre A720

Lenovu se skvěle daří, zisk o 54% nahoru. A čekají nás nové extrémně zajímavé produkty s Windows 8 a multitouch s rozpoznáním až pro 10 různých dotykových bodů současně (což by mělo pro typického člověka stačit) či opravdu povedený karbonový notebook.

Facebook down

Tři dny obchodování a Facebook akcie si z maxima na US$ 42 (a startovací ceně IPO US$ 38) sahají níž a níž - aktuálně na US$ 31.

Dalo se to očekávat, primární úpis s P/E (poměr mezi cenou akcie a čistým ročním ziskem na akcii) na hodnotě 90 byl dost optimistický. Zaběhlé společnosti jako je Google, Microsoft a Apple mají P/E ratio na hodnotách 18, 11 a 14 (průměr trhu je kolem 14) a nezdálo se, že by právě Facebook nalezl svatý grál na razantní zvyšování budoucí ziskovosti. Poslední zprávy před IPO Facebooku hovořily dokonce o opaku.

Facebook nicméně není jediná společnost se zajímavou P/E, takový LinkedIn jej má na hodnotě téměř 700. Bublinka.

Facebook

IPO po kterém takto padá tržní hodnota akcií je tragicky špatně zvládnuté IPO.

Google dokazuje, že s obří reklamní kampaní lze protlačit i mizerný produkt - Chrome

Obří reklamní kampaň na Google Chrome opravdu funguje, dle nejnovějších statistik se podíl Google Chrome a IE9 zhruba vyrovnal. Reklamní agentura Google svůj "prohlížeč" (technicky tedy spíše grafickou nadstavbu nad WebKitem - bývalým KHTML z Linuxu, následně upraveným Apple) tlačí úplně všude - tisk, televize, billboardy, homepage Google.com, Google+ síť, nucené přibalování k jiným programům.

Mít Chrome je pak mezi puberťáky "in", zatímco Microsoft je "out", demode... Lidé si jej instalují jako módní záležitost, Google je reklamou přesvědčil, že jen s Chrome nebudou vypadat zastarale.

Přitom je Chrome pomalý prohlížeč (MyEgo.cz zobrazí IE9 cca 2x rychleji), má špatně čitelný antialiasing písma (téměř neexistující, Microsoft zde vlastní patenty, které Google zjevně nelicencoval) a chová se jako velký bratr (včetně špehování lidí).

Je ovšem hezky vidět, že s obří reklamní kampaní lze protlačit i takový produkt. Nadstaveb nad WebKit jádrem, jako je Chrome, přitom existuje několik desítek - ze známějších jmenujme třeba Safari či Maxthon, ty ale kvůli chybějící reklamě příliš úspěšné nejsou.

Chrome vs IE

Google má na protlačení Chrome eminentní záměr. Prohlížeč je dnes platforma, a na ní jsou navázané další služby. Proto podstupuje extrémní investice do TV reklam a billboardů pro vytváření a uvázání si fanoušků jen do svého ekosystému.

MyWindows.cz - týden 20/2012

Tiskové zprávy 21.05.2012