MyEgo.cz - Radek Hulán webzine

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

MyWindows.cz - týden 23/2012

Tiskové zprávy 18.06.2012

Hodní a nevinní komunisté aneb jak se nám pod nimi žilo

pan Jiří Vacek

Autorem tohoto článku je pan Ing. Jiří Vacek.
Původní verzi článku naleznete na www.jirivacek-satguru.cz.


Komunisté a jejich přátelé se nám snaží namluvit, že komunismus je vznešená idea, že jsme se za komunistů vlastně měli dobře a že došlo jen k několika výstřelkům. Všichni komunisté byli hodní lidé a chtěli jen náš prospěch. Pravda, fakta jsou úplně jiná a hovoří děsivě sama za sebe.

V následujícím jsem shrnul jen část zločinů, kterých se komunisté dopustili jako vysoce organizovaná zločinecká skupina, která měla i svou tajnou policii a armádu – lidové milice, aby se udržela u moci.

Prvým zločinem komunistů byl násilný puč v roce 1948, ve kterém se pomocí milicí, komunisty prolezlé policie a odborů se zmocnili vlády a okamžitě všechny demokratické orgány státu zrušili a nahradili jmenovanými, které byly plně v jejich moci.

Pak ihned začali se svým terorem. Následující údaje jsou vzaty z deníku Lidové noviny.

Tábory nucených prací

V Československu jich bylo v letech 1948 – 1951 zřízeno sedmatřicet. Zavíraly se do nich bez soudního líčení až na dva roky takzvané politicky nespolehlivé osoby. Ty pak pracovaly v dolech nebo železárnách.

Euro-Titanic

Každá země založená na centrálním řízení ekonomiky se časem ocitla v neřešitelných ekonomických problémech. Zkolabovala. Dnešní levicová EU, kde je více než 60% peněz přerozdělováno nekompetentními úředníky na zbytečné projekty, předražené zakázky a vydržování vzdušných zámků, se do této katastrofy právě řítí.

A může za to i demokracie, která podporuje nezodpovědné a rozhazovačné levicové vlády, co tupým voličům slíbí cokoliv a zadluží je, protože jejich volební období se dluh ještě splácet nemusí.

Vývojáři, předběhněte konkurenci! Soutěž o pozvánky do Windows Store pro Metro aplikace

Webdesign, CMS 15.06.2012

Windows 8 na startu

Microsoft před několika dny představil Windows 8 ve verzi Release Preview. Jedná se o největší změnu od dob Windows 95. Windows 8 jsou systém, který nabídne dvě odlišné rozhraní - klasické desktopové a nové dotykové / tabletové, tedy Metro interface.

Windows 8Finální verze Windows 8 přijde na trh na podzim tohoto roku a nabídne distribuci, vyhledávání a propagaci aplikací pomocí Window Store. Do Windows Store budou moci své aplikace v budoucnu zařadit i čeští vývojáři.

S majoritní pozicí Microsoftu v operačních systémech pro PC a OEM instalacemi se dá očekávat, že Windows Store bude velice populární a tedy zajímavý i pro vývojáře.

Je vhodné své Windows 8 aplikace připravit co nejdříve.

Předběhněte konkurenci! O co přesně jde?

V tuto chvíli bohužel není Windows Store veřejně otevřen pro vývojáře z ČR. Zatím se do něj nemůžete volně zaregistrovat. Díky této soutěži ale přesto budete moci Metro aplikace publikovat už nyní a získat náskok před konkurencí.

Pro 20 vybraných vývojářů Metro aplikací zajistíme pozvánky do Windows Store. Budete tak mít svůj vývojářský účet založen dříve než konkurence, navíc bezplatně, a své Metro aplikace nabídnete uživatelům dříve než ostatní.

Na MyWindows.cz vám také zdarma zajistíme propagaci vašich aplikací.

Jeden absolutní výherce od nás také dostane Xbox-360 a pokud bude chtít, pomoc při publikaci jeho aplikace od společnosti Fleveo s.r.o., která jako jedna z prvních v ČR již své aplikace ve Windows Store má publikované (například Zapakatel.cz).

Více informací

Více informací k soutěži naleznete na MyWindows.cz.

Není nad přiblížení složitých ekonomických témat pomocí rapu! Kam se hrabe Eminem...

Fight of the Century: Keynes vs. Hayek Round Two

Notebook bez červeného čudlíku nemůže být kvalitní

ThinkPad 13.06.2012

Kdo vyzkoušel, chápe... Neustále kmitat rukama mezi touchpadem a klávesnicí či mezi myší a klávesnicí je zoufale pomalé a často dokonce nemožné (gauč, autobus, křeslo, postel a tisíc dalších případů). Často je lepší rukama nehýbat a nechat je na klávesnici. TrackPoint je poté bezkonkurenčně nejefektivnější způsob ovládání.

Nokia Lumia 900 - první česká video recenze

Technologie 11.06.2012

12 minutová video recenze telefonu Nokia Lumia 900, současné vlajkové lodi Nokie s 4.3" SAMOLED ClearBlack displejem a Windows Phone 7.5 v poslední verzi. V ČR bude v prodeji pravděpodobně od konce června.

Také se můžete podívat na fotky Nokia Lumia 900.

Pokud vás zajímá jen unboxing, podívejte se sem.

Singltrek pod Smrkem

Cyklistika 08.06.2012

Cyklisticky moc zajímavé jsou Jizerky a Singltrek pod Smrkem.

Rychlebské stezky

Cyklistika 08.06.2012

Pokud se chystáte na Rychlebské stezky, tak toto video od kluků z MTBS.cz je dobré vidět :-)

Potřebujete nahrát novou Android či Windows Mobile ROM a nevíte jak na to?

Windows Mobile 06.06.2012

Jindřich Lukeš, který řadu let provozuje web wmmania.cz, oficiálně začal provozovat servis mobilů, a to poněkud netradiční -> pokud potřebujete do svého Windows Mobile, Android či jiného telefonu nahrát novou netovární ROM, instalovat CyanogenMOD či podobné úpravy, provede vám je.

Osobně jsem si jistý, že nově nazvaný SmartServisdostatek zkušeností na to, aby váš telefon při této nestandardní operaci nebyl zničen a vše 100% fungovalo.

Takže pokud to nechcete dělat samotní, doporučuji využít jeho služeb.

SmartServis