MyEgo.cz - Radek Hulán webzine

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Mám se skvěle

Hudba 15.07.2012

Co na to Hulán?

Vždy mě fascinovala možnost být na několika místech současně. A nikoliv jen dvou či třech, ale několika stovkách či tisících. Mít své klony. Stihnout toho prostě více. Myslím, že se to daří :-)

Aniž ztrácím čas účastí v různých debatách a internetových diskuzích, jsem tam.

"Co na to Hulán?" je pro mnoho lidí už 10 let zcela klíčová otázka. Když se neúčastním přímo, jsou oni mým hlasem.

V jistém smyslu je moje ego skoro všude. Bydlí totiž zdarma ve vaší hlavě.

Zde přihlašte do soutěže své Windows 8 aplikace

PHP 03.07.2012

Před 14 dny byla na MyWindows.cz vyhlášena soutěž pro vývojáře Windows 8 aplikací.


Své aplikace můžete přihlásit do soutěže pomocí tohoto formuláře:
https://mywindows.cz/soutez.php


Uzávěrka prvního kola je 10.7. a druhého pak 28.8.

Jako vývojář dostanete bezplatně pozvánku do Windows Store (který zatím není otevřen pro vývojáře z ČR), propagaci a recenzi aplikace na MyWindows.cz, tiskovou zprávu pro další média, odkazy z dalších webů (včetně Twitter / Facebook s 10 000 followers), výherce pak XBox 360.

Související články:

New York - na co se určitě podívat?

Mám rád... 01.07.2012

New York je báječné město. Byl jsem tam mockrát a pokaždé jsem z něj nadšen :-)

Pokud tam jedete na pár dní poprvé, tak musíte vidět Statue of Liberty (bohužel to znamená i dlouhé fronty a bezpečnostní prohlídka), MoMA (Museum of Modern Art), Intrepid (60 let stará letadlová loď se spoustou moderních letadel na palubě), Empire State Building (pro ten božský výhled z Top Deck), Times Square (ve dne i v noci), projet se subway (týdenní Unlimited Metro Card za US$ 29 je super deal), Central Park, Grand Central Terminal (spíš chrám než nádraží), výborná je helikoptérová prohlídka nad NY, Macy's obchoďák, Zoo v Bronxu, Brooklyn Bridge (včetně projížďky nadzemkou po něm), Chinatown (a dejte si zde ryby), Little Italy (která je fakt malá, Čínané se roztahují a z Little Italy zůstaly pouhé 2 ulice), a restaurace v Chelsea.

Album: New York 2012

New York 2012
New York 2012
New York 2012

Celé album zobrazíte kliknutím sem.

Vstupenky na MFF KV - jak to funguje

Mám rád... 28.06.2012

Na Facebooku jsem se ptal, jak získat vstupenky na MFF KV.

Chystal jsem se tam mockrát, ale dosud to nezrealizoval... Četl jsem pár článků o extrémně dlouhých frontách, předprodej 10% vstupenek jsem nestihnul včas, a pak mi Romana Griegelová poslala perfektní email (děkuji!), jak to vlastně funguje :-)


Vstupenky na ten samý den (dost punk)

V první řadě je třeba si uvědomit, že se vstupenky prodávají na následující den. Na aktuální je obvykle vše vyprodáno a jedna ze šancí jak se někam dostat je sednout si hodinu a půl před začátkem ke vchodu (nutný festival pass) a doufat, že do kina někdo nepřijde a volná místa jsou pak zaplňována těmi čekajícími. Největší šance je se dostat do velkého sálu v Thermalu. Také tam ale čeká nejvíc lidí. Už se mi stalo že jsme tam hodinu a půl čekali a stejně jsme se nedostali. 

Druhá varianta, hodinu před začátkem představení se dávají do prodeje nevyzvednuté vstupenky z SMS objednávek a novinářských akreditací z předchozího dne. Takhle se mi ale ještě nepodařilo koupit z toho co chci. Pokladny jsou obložené lidmi čekajícími na tu minutu kdy se spustí doprodej. Lístek se pořídit sice dá, ale je to dost loterie a pravděpodobnost že to bude kravina je dost velká.

Třetí varianta je, že na informace lidi dávají lístky které nevyužijí a je možno si je tam vzít. Obvykle tam zůstanou ležet asi půl minuty. Chce to tam čekat jak na rybách.

Často si lidé vstupenky objednají a vyzvednou, nicméně pak se ožerou a někomu je dají. Obvykle přijdou k těm čekajícím před kinem a tam se ho do půl minuty zbaví.

To jsou varianty jak se dostat do kina v den kdy nemám žádné lístky.

Czech RepubLike - skvělý nápad i provedení

Podívejte se na nový Czech Republike koncept prezentace naší země pro zahraničí.

Dle mého názoru je to skvělé, opravdu skvělé. Koncept, který dává celosvětově smysl. Mezinárodně srozumitelné "Facebook like", ale v národních barvách, zakomponováno do naší historie, památek, celosvětově uznávaných spisovatelů, atd.

Jednoduché na zapamatování, vzbuzující pozitivní emoce. Super práce.

Neznám promo jiné země, které by bylo lepší, ostatní jsou naopak nudné a plytké. Ale turisté jezdí tam, kde se jim bude líbit, ne kde je to plytké. Like :-)

Programujeme aplikaci pro Windows 8 pomocí HTML5, CSS3 a JavaScriptu

PHP 25.06.2012

Cílem těchto pěti článků je poskytnout praktický recept, podle něhož lze zcela od začátku vytvořit aplikaci pro Windows 8.

Pro jednotlivé díly se podívejte na:

  • Den 0 - vytvoření projektu, připojení k datům, příprava úvodní stránky, použití stylů ve stránce, vytvoření výchozí obrazovky
  • Den 1 - obrazovka rozšíření, různé úrovně přiblížení, nastavení aplikace, režim off-line, filtry
  • Den 2 - podpora mezinárodního prostředí, správa aktivace režimu offline, přidání ovládacího prvku flipView na stránky karet, podpora přichyceného zobrazení, podpora různých rozlišení, podpora různých velikostí karet
  • Den 3 - kontrakt Hledání, kontrakt Sdílení, kontrakt Výběr souboru, živá dlaždice, sekundární dlaždice
  • Den 4 - přidání souboru se stavem sbírky, připojení ke službě SkyDrive, aktualizace sbírky uživatele ve službě SkyDrive

Pro obecný úvod se vám bude hodit článek Začínáme s vývojem Metro aplikací a poté zde máme Soutěž o pozvánky do Windows Store pro Metro aplikace.

Xbox 360 je v Čechách chlapská záležitost

XBox 360 21.06.2012

Microsoft publikoval výsledky průzkumu „Profil typického českého hráče,“ který spustil v květnu letošního roku. Nejzajímavější statistiky vydává formou infografiky.

Osobně mě nejvíce zaujal neuvěřitelný poměr 96% muži / 4% ženy. Xbox 360 je v Čechách podivně chlapská záležitost.

Infografika Xbox 360

Windows Phone 8 představen!

Tiskové zprávy 20.06.2012

Microsoft Surface - toto je budoucnost. Nestaráte se o notebook i tablet, máte jen jedno tenké, super schopné a super výkonné zařízení

Technologie 19.06.2012

Toto je přesně zařízení, které dává smysl Windows 8 i tabletům obecně - Microsoft Surface. První zařízení, které budete chtít používat. Malý. lehký a super výkonný díky Intel Ivy Bridge platformě (současné nejrychlejší CPU), funguje jako matlací nástroj (tablet) i jako pracovní a produktivní zařízení (notebook).

Surface je výborný tablet, ale také nabízí integrovanou klávesnici a touchpad ve volitelném 3mm tenkém krytu.

Oproti mizernému iPadu s primitivním OS z telefonu se Windows 8 dá i tou klávesnicí báječně ovládat a spustí se na něm pracovní, podnikové či kancelářské aplikace. iPad ne, k němu sice BT klávesnici připojíte, ale jeho telefonní OS s ní skoro neumí pracovat.

Jsem si schopen představit, že toto zařízení u mě nahradí i ThinkPad notebook. Bude mi stačit Surface. Výkon a ovladatelnost je oproti ARM úpně jinde, nové Ivy Bridge tablety s Windows 8 zastanou veškeré tyto role na 110%.

A pokud chcete opravdu jen špičkový tablet (bez možnosti spouštět současné desktopové aplikace), je k dispozici ARM verze. I ta bude mít ovšem k dispozici Office 2013 :-)

Váha super výkonné Intel verze (která nahradí i notebook) bude 900 gramů s FullHD 1920x1080 displejem, ARM verze pak 670 gramů. Integrované jsou konektory pro mini DisplayPort (připojíte třeba 30" externí monitor), USB 3.0, microSD karty, interní SSD má 64 či 128 GB. Není to prostě jen hračka, jako zduřelý telefon od Apple (iPad).

Připojitelné aktivní Touch Cover a Type Cover kryty mají jen 3mm a 5mm tloušťku, a zvláště ten druhý bude nabízet zážitek z psaní a produktivitu jako na notebooku díky kvalitní hardwarové klávesnici.

Microsoft zde nemá konkurenci. To, co představil je revoluční. A Windows 8 najednou dávají smysl :-)