WebExpo - ohlédnutí za konferencí

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

WebExpo - ohlédnutí za konferencí

WebExpo 2008 se dle mého názoru opravdu povedlo.

Když jsem byl požádán před několika měsíci Vaškem Stoupou o přednášku na téma Použití webových aplikací Microsoftu pro business sféru, rád jsem souhlasil, přestože v tu chvíli nebylo jasné, jak to bude pojaté a jak (a zda vůbec) úspěšné. Spíš uživatelské než ultra-odborné téma se ale dotýkalo oblasti, kterou mám opravdu rád, často o ní píšu, a o které většina lidí (paradoxně) vůbec nic neví.

Přednáška o Live.com a Hosted Exchange technologiích byla zařazena do "Microsoftího roomu", a navazovala na přednáškového profíka Štěpána Bechynského (z Microsoftu). Osobně nevím, kolik lidí na ni šlo ze zvědavosti k tématu, a kolik vzhledem k mé osobě, ale ve finále to vypadá, že téma opravdu zaujalo a bylo pro lidi užitečné :-)

Podařilo se zaplnit aulu (cca 400 lidí z 570 registrovaných), což byla asi nejvyšší účast vůbec. Nutno ovšem říci, že řada jiných přednášek byla v mnohem menších prostorách, tudíž hodně lidí, co jiné přednášky chtělo vidět, se tam prostě nevešlo a bylo nutné postávat ve dveřích či u oken :-( Pro další ročník to chce sály lépe dimenzovat...

Nejcennější na celé konferenci bylo poznání lidí, které jsem dosud vídal většinou jen virtuálně, ať už Martina Malého (večerní sushi mu opravdu chutnalo), Davida Grudla, Petra Ocáska, Radka Saturky, Martina Hassmana či spousty lidí z H1 (například David Špinar). Byl tam i Petr Mára, s nímž jsem se domluvil, že už opravdu natočíme společný Digit :-)

WebExpo prostě mělo smysl a já se těším na ročník 2009.

Související:


Komentáře

 1. 1 Zdeněk Večeřa 21.10.08, 21:35:08
  FB

  Souhlasím, první ročník WebExpa se vážně povedl. Škoda jen zmíněných malých přednáškovek a snad i až moc krátkého časového limitu na přednášky. Některé zajímavé (Jakub Vrána, David Grudl, Martin Majling) skončily zbytečně předčasně. Prakticky vzato, Radkova přednáška o Live aplikacích byla jako jedna z mála v „luxusní“ délce a v „luxusním“ prostředí. :)

 2. 2 Šmehlík David 21.10.08, 22:49:32
  FB

  ahoj radku,

  prednaska se povedla, jinak ti s ailyn dekujeme za prijemnou asistenci pri sushi odpaneni. pochutnali jsme si nad miru dobre :-)

 3. 3 Petr Hubal 21.10.08, 22:58:03
  FB

  Chyba podle mně byla, udělat z auly Microsoft respektive Adobe Room a striktně se toho držet. Například na Flash Playeru nebo Microsoft Silverlight bylo max do padesáti lidí. Ale věřím, že příští rok bude, i díky zkušenostem z letoška, zase lepší. Mimochodem, to že Radek Hulán "vyprodá" aulu, mi začínalo být jasné už v okamžiku, když jsem v sobotu ráno dorazil a po cestě k registraci slyšel jeho jméno hned několikrát ;-)

 4. 4 Jiří 22.10.08, 00:08:31
  FB

  Tak samozřejmě Radek Hulán je pojem a bylo to sakra znát i na webexpu. O to víc mě těšilo, když jsem viděl, jak mnoha lidem spadla čelist, když zjistili, kdo je vlastně pravý, z masa a kostí stavěný Radek Hulán, o to víc, že nepřišel v neprůstřelné vestě a celý den působil jako velký kliďas a profík :)
  Rozhodně se musím přiznat, že mě mnohem víc těšilo stát s Radkem ve frontě na oběd a být na jeho přednášce, než třeba podpis na bradavku od Britney Spears :)

  Co mě trochu mrzelo byla kolísající kvalita přednášek. Radkova bezesporu perfektní ( i když díky myegu používám live služby celkem dlouho). Další na koho jsem se, coby grafik těšil byla dvojce Tvrdek, Krčmář (ti mě nezklamali:)

  ovšem malinko nudná byla první, ne příliš živá přednáška o layoutu. Představení mBank jsem bral jako vtipnou třešničku na dortu.. rozhodně to přispělo k mému rozhodnutí, zda KB zaměnit za mBank, nebo e-banku :) asi nemusím říkat účastníkům zájezdu, že raději své úspory svěřím profesionálům do e-banky..

  Co mě velmi zklamalo byla přednáška Jana Brašny, to je rozený uspavač hadů. Působilo to velmi nepřipraveně, odfláknutě. Kdyby celou myšlenku řekl ve 3 větách, tleskal bych mu. Za to že to nezáživně, trhaně roztahal na celou hodinu a pointa utekla někam za roh..no přiznám se, na 10 minut jsem opravdu bohužel usnul.

  Celkově skvělé bylo poznat osobně další zajímavé lidi, jako pana Špinara, Malého, Grudla atp.

  Doufám, že expo2008 nebylo poslední :)

 5. 5 Daniel Tlach 22.10.08, 10:54:46
  FB

  Snad bude příště lepší konstelace hvězd a budu se moct dostavit. Snad se Radek neurazí, když prozradím, že jsem chtěl poznat hlavně Arthura s Davídkem :)

  Ačkoliv moje jediné spojení s MS tvoří Windows XP ve virtuálu, tak bych se býval dostavil i na Radkovu přednášku. Rád se dozvídám nové věci ať už jde o Windows nebo Linux. Snad příště.

  A co na tom, že o akci nepíšou bulvární plátky. Podstatné je, že splnila účel a všichni se dobře najedli :)

 6. 6 Tomáš Vítek 22.10.08, 17:10:03
  FB

  It was legend... wait for it... dary!

  Jojo, WebExpo se vážně povedlo, myslím, že Vašek si zaslouží velký dík. Jinak i já jsem Tě rád potkal, Radku. [Tomáš Vítek - ten s tím iPodem]. ;)

 7. 7 Hana Přádová 26.10.08, 17:50:36
  FB

  Souhlasím s tím, že WebExpo 2008 se povedlo. Myslím si, že kdo ho navštívil, tak toho nelitoval.

  Jinak přednáška Radka Hulána mě mile překvapila. Byla zpracována a podána na profesionální úrovni.
  Argumentace Radka Hulána mě navedla k tomu, že Live aplikace určitě vyzkouším.

  Pokud bude nějaké WebExpo 2009, za což bych se přimlouvala, tak ho doporučuji navštívit.