Vista Transformation Pack - chcete spyware?

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Vista Transformation Pack - chcete spyware?

Bezpečnost 10.06.07

Před pár týdny mi volal jeden kamarád, ředitel nejmenované společnosti, že má velký problém s počítačem. Neustále mu vyskakovaly chybové hlášky, řada programů nešla vůbec spustit či po chvíli padala. Jeden z jeho zaměstnanců, vydávajících se za "počítačového odborníka" (ve skutečnosti jen nadšený stahovač a instalátor jakékoliv ukradené kraviny co se válí na internetu), jej přesvědčil, že má pro něj úžasné zlepšení Windows, které si prostě musí instalovat.

Ano, jednalo se o Vista Transformation Pack.

Tento pack se vyznačuje tím, že veškeré originální soubory Windows XP pečlivě odladěné Microsoftem nahradí jejich opatchovanou kopií, narychlo udělanou jedním člověkem, aby to trošku vypadalo jako Vista. Neuvěřitelné. Jen mimořádný hlupák či nevzdělanec může propagovat něco takovéhoto (ani nepřekvapí propagace tohoto svinstva na Živě.cz).

Výsledkem je totální kolaps počítače.

Ještě horší je samozřejmě bezpečnost. Podobný zásah do desítek kritických systémových souborů může znamenat nejen nestabilitu, ale i spyware či malware. Mít na takovémto stroji internetové bankovnictví s přístupem na účet, kde jsou desítky miliónů korun je sebevražda.

S počítačem nešlo dělat nic jiného, než přeformátovat disk a nainstalovat čistá Windows XP a desítky programů znovu. Stejný osud čekal i počítač onoho "odborníka", kromě Vista Transformation Packu tam měl ovšem i desítky dalších, většinou warézáckých, programů. Řešení bylo snadné, smazání pevného disku, a výpověď pro onoho pitomce, který porušil platné firemní předpisy.

Nechápu tyto lidi. Pokud si někdo chce "zahnojit" domácí počítač, a být poté dobrovolnou "obětí" virů, spyware a malware, prosím, ale udělat něco podobného na pracovním PC hraničí s idiocií. A pro idioty není ve většině soukromých společností místo…

Vista Transformation Pack - dokonalé svinstvoVista Transformation Pack - dokonalé svinstvo